Piłka nożna: Śląsk dwa razy lepszy od Zagłębia

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne fot. Krystyna Pączkowska - WKS Śląsk Wrocław SA
Zarówno juniorzy starsi (trener Arkadiusz Bator), jak i młodsi (trener Marek Kowalczyk) w weekend okazali się lepsi od swoich rówieśników z Zagłębia Lubin. Oba mecze rozegrano we Wrocławiu w ramach rozgrywek makroregionu (województwa: dolnośląskie, lubuskie, opolskie, śląskie).

Pełen emocji był szczególnie mecz juniorów starszych, którzy już po 18 min. przegrywali 0:2, a na przerwę schodzili przy stanie 1:3. Marcin Przybylski szybko jednak strzelił gola kontaktowego, później wyrównał Patryk Misik, a wygraną zapewnił wrocławianom na 5 min. przed końcem Paweł Uliczny. Była to pierwsza wygrana WKS-u w makroregionie, a jednocześnie pierwsza porażka Zagłębia.

Wygrali też juniorzy młodsi i to oni mają zdecydowanie większe szanse na awans do kolejnej rundy. Obecnie tracą zaledwie punkt do liderującej Odry Opole. Wynik konfrontacji z Zagłębiem ustalili już w pierwszej połowie. Wyróżnił się Daniel Piechno, który najpierw zaliczył asystę, a potem wywalczył rzut karny. "Miedziowi" kończyli mecz w dziewiątkę.

GRUPA MAKROREGIONALNA JUNIORÓW STARSZYCH
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 4:3 (1:3)
Bramki: Przybylski 43, 47, Misik 65, Uliczny 85 - Kozak 13, Sobków 18, 45.
Śląsk: Kocielski - Dankowski, Wdowiak, Kohut, Reczka - Misik, Repski, Uliczny - Tetłak, Przybylski, Wargin (65 Zagórowicz).

7. UKP Zielona Góra31 1-6

Stal Sulęcin po 3. kolejce wycofała się z rozgrywek. Jej wyniki zostały anulowane.

Następny mecz Śląska (20.04): Gwarek Zabrze u siebie - godz. 13. boiska AWF.