Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy skatepark we Wrocławiu jest gotowy. Grafficiarze już go dopadli [ZDJĘCIA]

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Skatepark przy ul. Ślężnej i Borowskiej
Skatepark przy ul. Ślężnej i Borowskiej Paweł Relikowski / Polska Press
W centrum miasta powstał nowy skatepark w kalifornijskim stylu. Jest oświetlony, ogólnodostępny i wyposażony w ponad 20 elementów. Zaraz przed odbiorem inwestycji, na jednym z elementów pojawiło się graffiti. Za usunięcie "rysunku" musi zapłacić wykonawca.

Nowy skatepark został wybudowany przy ul. Ślężnej, zaraz w pobliżu technikum nr 18, naprzeciwko Wroclavii. Oprócz wielkiej betonowej niecki, dzięki której można wykonywać skomplikowane ewolucje w powietrzu, do dyspozycji skaterów jest m.in. minirampa, funbox, grindbox, bank rampa, piramidy i różnego rodzaju poręcze. Triki będzie można wykonywać również na quarterze.

Nie zapomniano o zieleni. Miasto posadziło 22 nowe drzewa - wiśnie i klony. Na terenie skateparku zbudowano też chodniki, furtki i ogrodzenie. Postawiono również 13 ławek, 6 koszy na śmieci, 12 stojaków na rowery i 3 tablice informacyjne z regulaminem użytkowania skateparku.

Skatepark przy ul. Ślężnej jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich w najbliższym czasie, po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z odbiorem. Zarządcą będzie Młodzieżowe Centrum Sportu we Wrocławiu. Koszt inwestycji to ponad 2,7 mln zł. W ramach budowy obiektu powstało też ogrodzone boisko do siatkówki z piłkochwytami, którym zarządza technikum nr 18.

Nowy skatepark we Wrocławiu - graficiarze byli pierwsi

Przed odbiorem inwestycji, zaplanowanej na wtorek (7 grudnia), na ścianach betonowej niecki, zwanej też bowlem, pojawiło się graffiti. Wykonawca przed oddaniem skateparku, musiał usunąć je na własny koszt.

Graffiti na skateparku, zaraz przed odbiorem
Graffiti na skateparku, zaraz przed odbiorem Paweł Relikowski / Polska Press

- Dewastowanie obiektów, które są wspólną własnością, jest absurdalne. Niestety, spotykamy się z tym w wielu miejscach we Wrocławiu. Nie tylko na obiektach miejskich, zabytkach, ale też prywatnych budynkach, gdzie mieszkańcom niszczy się elewacje. Jest to naganne i trudno to w jakikolwiek sposób wytłumaczyć. W ten sposób dokłada się innym dodatkowej pracy i kosztów - komentuje Krzysztof Świercz z Zarządu Inwestycji Miejskich.

To nie jedyny skatepark we Wrocławiu

Wybudowane miejsce dla jeżdżących na deskorolce, hulajnogach, bmx-ach i rolkach jest jednym z większych skateparków we Wrocławiu. Ale nie jedynym. Gdzie jeszcze można pośmigać na desce?

  • Nowy skatepark (otwarty od 29 listopada) w okolicach toru wrotkarskiego WCT Spartan, przy ul. Sukielickiej (ogólnodostępny, wstęp bezpłatny),
  • Skatepark Zajezdnia 31, przy ul. Legnickiej 65 (wstęp płatny),
  • Skatepark przy ul. Pomorskiej,
  • Skatepark przy ul. Agrestowej,
  • Skatepark przy ul. Królewskiej, w Parku Jedności,
  • Dwa niewielkie skateparki, wybudowane dla mieszkańców osiedli, znajdują się w Bielanach Wrocławskich, przy ul. Fiołkowej i Jaśminowej.

Kolejny skatepark budowany jest też na Bartoszowicach, przy ul. Canaletta.

Skatepark przy ul. Ślężnej i Borowskiej

Nowy skatepark we Wrocławiu jest gotowy. Grafficiarze już go...

od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska