Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nawigacja Google Maps, prowadzi po Wrocławiu przez Aleję Wielkiej Wyspy. Drogę, która jeszcze nie jest otwarta!

Michał Perzanowski
Michał Perzanowski
Co zrobić, gdy Mapy Google każą jechać przez nieistniejący odcinek drogi? Tak jest w przypadku Alei Wielkiej Wyspy.
Co zrobić, gdy Mapy Google każą jechać przez nieistniejący odcinek drogi? Tak jest w przypadku Alei Wielkiej Wyspy. Aneta Kolesińska / Polska Press
Od kilku dni Google konsekwentnie prowadzi kierowców korzystających z nawigacji przez Aleję Wielkiej Wyspy. To droga, która będzie gotowa dopiero pod koniec 2023 roku. Większość wrocławian zauważyła problem, ale turyści mogą być błędnie prowadzeni przez budowany wciąż fragment trasy. Jak temu zapobiec?

Aleja Wielkiej Wyspy otwarta? Tak mówi Google Maps!

Największą dyskusję sprawa wywołała podczas minionego weekendu. Często zakorkowana ulica Wróblewskiego jest zmorą dla kierowców dojeżdżających lub wyjeżdżających z Wielkiej Wyspy.

W słoneczne dni, ludzie chętnie odwiedzają m.in. Halę Stulecia, wrocławskie zoo czy Czasoprzestrzeń, gdzie odbywał się NiuCon. Kierowcom nie pomaga też zamknięta częściowo ul. Adama Mickiewicza. Stąd natężenie ruchu między mostem Zwierzynieckim a ulicą 8 Maja jest ogromne.

Korzystających z nawigacji Google Maps osobom wyszukiwarka radzi... skrócić sobie drogę i ominąć korek Aleją Wielkiej Wyspy. Problem w tym, że trasa będzie otwarta dopiero w grudniu 2023 roku.

Nawigacja prowadzi z Czasoprzestrzeni na Księże Wielkie przez Aleję Wielkiej Wyspy i ulicę Krakowską.
Nawigacja prowadzi z Czasoprzestrzeni na Księże Wielkie przez Aleję Wielkiej Wyspy i ulicę Krakowską. Google Maps

Mieszkańcy Wielkiej Wyspy współczują turystom

- Gdy wczoraj wracaliśmy z autostrady, uparcie nas tam prowadziło - aleją Armii Krajowej, a potem prościutko do domu. Współczuję tym ludziom, jadącym do nas do zoo itp. i żyjącym w niewiedzy. Ale będą kląć - pisze pani Elżbieta.

- A może prom został uruchomiony a my nic nie wiemy? - ironizuje pan Leszek.

- Skręt z AWW w lewo w Tramwajową i przejazd w Tramwajową na wprost z Dembowskiego, "otwarty" przez Googla od początku - dodaje inny użytkownik.

Co zrobić, aby nawigacja nie prowadziła przez drogę w budowie?

Google daje użytkownikom możliwość uczestniczenia w tworzeniu map i innych produktów. Aplikacja Google Maps daje możliwość zgłaszania przez internautów błędów, które następnie pracownicy światowego giganta analizują i wprowadzają zmiany.

- Jeśli powinniśmy dodać lub edytować informacje o drodze w Mapach Google, każdy z założonym kontem w naszym serwisie może nas o tym poinformować - informują pracownicy Google'a.

Błędy dotyczące dróg w Mapach Google obejmują:

  • nieprawidłowe nazwy dróg,
  • nieprawidłowe informacje o drodze jedno- lub dwukierunkowej,
  • obraz dróg przebiegających nieprawidłowo,
  • zamknięcia dróg,
  • nieistniejące drogi umieszczone na mapie,
  • brakujące drogi,
  • nieprawidłowe lokalizacje znaczników.

- Aby edytować, należy włączyć Mapy Google, kliknąć kartę "Opublikuj" i edytować mapę. Poprawić ją, wybrać typ informacji, którą chcemy poprawić i wpisać prawidłowe dane. Można to zrobić z poziomu smartfona z systemem Android lub iOS oraz komputera - dodają pracownicy Google'a.

Po poprawnym zgłoszeniu, dostaniemy potwierdzenie na maila, że zgłoszenie jest rozpatrywane. Google najczęściej szybko reaguje na dużą liczbę wniosków, ale zmiany na własne oczy zobaczymy dopiero po około dwóch tygodniach.

Mosty wytrzymały co prawda próbę obciążeniową, lecz aleja będzie otwarta dla ruchu dopiero pod koniec 2023 roku. Zobacz film!

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska