Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mój reporter: Czy tramwaj pojedzie na Bartoszowice?

Bartosz Józefiak.
- Czy jest planowane przedłużenie torowiska tramwajowego na Biskupinie wzdłuż ul. Olszewskiego do pętli autobusowej na Bartoszowicach ? - pyta Jan Kowalski.

Sprawą zajął się reporter Bartosz Józefiak:

Taki pomysł faktycznie pojawił się w magistracie, ale nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miał on stać się rzeczywistością. Teraz ulicą Olszewskiego jadą tramwaje linii 1, 4 i 10. Dojeżdżają do pętli tramwajowej „Biskupin”, z której jest tylko ok. 650 metrów od pętli autobusowej Bartoszowice. Zatrzymują się tam autobusy linii 146.

- W Planie Generalnym Rozwoju Transportu Szynowego wskazano na możliwe przedłużenie trasy tramwajowej w ul. Olszewskiego do nowej pętli zlokalizowanej w ul.Bacciarellego – przyznaje Julia Wach z urzędu miejskiego we Wrocławiu.
Ale dodaje również, że nie określono, kiedy dokładnie linia miałaby powstać. - Aktualnie  nie mamy szczegółowych planów w tym zakresie – tłumaczy.

Takiej inwestycji nie ma też w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Wrocławia do roku 2017. To oznacza, że jego realizacja w najbliższym czasie jest wątpliwa. Ale mieszkańcy mogą ją przybliżyć – naciskając na radnych miejskich lub prosząc o interwencje radnych osiedlowych. Od tego roku mają też nowe narzędzie w ręku – projekty budżetu obywatelskiego.

Przypomnijmy, że w rozmowie z naszą redakcją Patryk Wild, wiceprezes MPK odpowiedzialny za inwestycje przedstawił pomysły rozwoju nowych linii tramwajowych dla Wrocławia. najpierw ma powstać nowe torowisko przez ul. Długą, Starogroblową i Popowicką. Krótkie odcinki szyn mogłyby zostać położone na ul. Wyszyńskiego czy Hubskiej (na odcinku od ul. Glinianej do ul. Dyrekcyjnej). W planach jest też tramwaj (lub autobus z nowym buspasem) na ul. Strzegomskiej oraz skomunikowanie Psiego Pola.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska