MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Kuźnik protestują, bo mają dość hałasu (ZDJĘCIA, FILM)

Redakcja
Kilkudziesięciu mieszkańców osiedla Kuźniki protestowało dziś przy ul. Żernickiej. Mają dość hałasu i chcą, żeby zamontowano ekrany akustyczne przy autostradowej obwodnicy Wrocławia. - Tak dalej nie da się żyć. Mamy nadzieję, że w końcu urzędnicy rozwiążą nasz problem - mówi Stanisław Grocholski z Rady Osiedla Kuźniki.

Mieszkańcy Kuźnik przekonują, że należy zamontować ekrany akustyczne przy autostradowej obwodnicy Wrocławia, bo hałas utrudnia im życie.

- Tak już się po prostu nie da żyć. Latem nawet nie można otworzyć okna. Park Tysiąclecia przestał być oazą spokoju. Protestujemy bo chcemy, żeby w końcu urzędnicy rozwiązali nasz problem - przekonuje Stanisław Grocholski z Rady Osiedla Kuźniki. Mieszkaniec osiedla dodaje, że najbardziej uciążliwe są hałasujące tiry i motocykle, które jadąc AOW mają przekraczać dozwolone prędkości.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zleciła już wykonanie pomiaru hałasu przy AOW.

Paweł Karpiński, zastępca dyrektora Wydziału Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego tłumaczy, że urząd czeka teraz na przegląd ekologiczny. Opracowanie będzie zawierało nie tylko wyniki pomiaru hałasu pomiędzy węzłami Wrocław Stadion a Wrocław Lotnisko, ale też zalecenia. Marszałek po zapoznaniu się z dokumentem wyda decyzję i określi dokładne rozwiązania dla tego terenu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska