Miedź Legnica - Śląsk Wrocław 0:2 NASZA RELACJA NA ŻYWO (WYNIK 14.05.2019 Ekstraklasa grupa spadkowa TYPY, STREAM ONLINE, H2H, GDZIE w TV)

Miedź Legnica - Śląsk Wrocław 0:2. WYNIK RELACJA SKRÓT BRAMKI 14.05.2019 Ekstraklasa grupa spadkowa. Śląsk Wrocław w bratobójczych derbach Dolnego Śląska pokonał Miedź Legnica 2:0 i zapewnił sobie utrzymanie w lidze. Zobaczjak relacjonowaliśmy ten mecz NA ŻYWO. TYPY, STREAM ONLINE, H2H, GDZIE OGLĄDAĆ w TV i w INTERNECIE

Miedź Legnica - Śląsk 0:2. Bratobójcze derby. WYNIK 14.05.2019 Ekstraklasa grupa spadkowa TYPY, STREAM ONLINE, H2H, GDZIE w TV

Sędzia kończy mecz! Miedź Legnica - Śląsk Wrocław 2:0!
Łabojko piętą do Radeckiego, a ten podwyższa wynik na 2:0
GOOOOOOL! Śląsk pewny utrzymania!
Słowik świetnie łapie wrzutkę Ojamy.
Żółta kartka dla Golli, ale wolny fatalnie wykonany przez Miedź.
Zmiana w Śląsku: Cotra za Cholewiaka.
Pich wysoko nad poprzeczką.
90+1 min Żółta dla Garguły.
Sędzia dolicza 4 minuty.
88 min Camara z dystansu! Słowik zbija piłkę do boku.
86 min Strzał Miedzi zablokowany!
Pikk pada w polu karnym, ale nie ma jedenastki.
82 min Camara! Po rzucie rożnym głową minimalnie obok słupka!
Zmiana w Śląsku: Radecki za Chrapka.
81 min Ojamaa! W ostatnim momencie obrońca wybija mu piłkę spod nóg
79 min Zmiany w Miedzi. Schodzą: Fernandez i Zieliński, wchodzą Ojamaa i Garguła
74 min Fatalne podanie Brozia do tyłu. Szczepaniak wyprzedził wolnego Gollę. Na szczęście Słowik wyszedł i na skraju pola karnego zatrzymał zgrania napastnika Miedzi, który już dopadał do piłki.
Zmiana w Śląski: Schodzi Mączyński, wchodzi Łabojko.
73 min Miedź wymienia mnóstwo podań przed polem karnym Śląska, ale nie było z tego nawet strzału.
Zmiana w Miedzi: schodzi Augustyniak, wchodzi Szczepaniak. Napastnik za pomocnika.
69 min Celeban po rzucie rożnym! Dżanajew broni.
67 min Forsell składał się do strzału, ale stracił piłkę. Długa piłka do Robaka, kontra, ale napastnik Śląska pudłuje.
64 min Kolejny faul Miedzi w środku pola.
Śląsk cofnął się do obrony. Miedź atakuje bez pomysłu.
GOOOOOOOL! Augusto, nisko z rzutu wolnego i Śląsk wychodzi na prowadzenie. W tym momencie ma pewne utrzymanie!
50 min Rzut wolny dla Śląska tuż przed linią pola karnego po faulu Bartczaka.
47 min Dwa rzuty rożne dla Śląska, ale oba bez efektu.
Zaczynamy II połowę!

KONIEC I POŁOWY. Do przerwy 0:0.
Żółta kartka dla Augusto.
37 min Chrapek do Cholewiaka i poprzeczka!
36 min Żółta kartka dla Bartczaka po ostrym wejściu w Picha.
33 min Szansa Śląska, ale ofiarna interwencja obrońców.
30 min Roman znów świetnie drybluje, wrzuca w pole karne, ale tam dwaj zawodnicy Miedzi mijają się z piłką.
27 min Roman między obrońcami Śląska jak między tyczkami, podaje do jednego z kolegów - ten nad poprzeczką.
Paweł Zieliński dośrodkowuje! Piłka przeleciała do linii bocznej po przeciwnej stronie boiska...
21 min Robak wpada w pole karne, podał do Cholewiaka, ale ten nie trafił! Najlepsza okazja Śląska!
20 min Broź wypuścił piłkę... sam sobie. Zaskoczeni byli tym obrońcy Miedzi, ale zawodnik Śląska nie miał pomysłu, co zrobić z piłkę i słabo uderzył wbramkarza.
19 min Nieporozumienie Słowika z kolegami z obrony i rzut rożny dla Miedzi, ale bez zagrożenia.
17 min Roman zszedł do środa, uderzył zza pola karnego - ładnie, ale nad poprzeczką.
16 min Ładna akcja Śląska, ale Cholewiak na spalonym.
13 min Karny dla Śląska?! Nie, sędzia każe grać dalej.

A tymczasem w Zabrzu niestety prowadzi Wisła Płock...

11 min Strzał z dystansu Śląska. Wcześniej dwie wrzutki wybite przez obrońców.
Groźne są wyjścia Miedzi z własnej połowy. Teraz prawym skrzydłem popędził Roman. Na szczęście Broź był blisko.
7 min Po nieudanej akcji Śląska Augustyniak wypuścił świetnie Camarę, a ten po długim sprincie uderzył w słupek!
4 min Miedź atakuje. Forsell w pole karne, ale dobra interwencja Pawelca.
1 min Strzał Augutsyniaka z dystansu - niecelny.
Gramy!
Obie drużyny wychodzą na murawę!

Skład Miedzi: Dżanajew, Zieliński, Musa, Bartczak, Pikk, Augustyniak, Santana, Roman, Forsell, Camara.

Skład Śląska: Słowik, Broź, Celeban, Golla, Pawelec, Mączyński, Chrapek, Augusto, Pich, Cholewiak, Robak.

Witamy ze Stadionu Orła Białego! To będzie ważny mecz dla dolnośląskiej piłki. Mamy nadzieję, że emocje będą nam towarzyszyć nie tylko przed, ale i w trakcie meczu. Ta sprawa jest w rękach piłkarzy.

Wygrana z Wisłą Płock 2:1 postawiła Śląsk Wrocław w uprzywilejowanej sytuacji. To teraz wrocławianie spoglądają na Miedź i ekipą z Mazowsza z góry i chociaż we wrocławskiej drużynie wszyscy tonują nastroje, to do utrzymania brakuje już tylko dzisiejszej wygranej z beniaminkiem z Legnicy.

- Jeszcze nie możemy odetchnąć. Podkreślam, że czekają nas wciąż dwa bardzo ważne kroki - mówił zaraz po meczu z Wisłą Vitezslav Lavicka, trener WKS-u.

Czech jest w komfortowej sytuacji. Nie licząc Tarasovsa wszyscy w drużynie są zdrowi. Sytuacja kadrowa jest Na tyle dobra, że w ostatnią sobotę nie wszyscy załapali się do meczowej osiemnastki, a to może okazać się kluczowe biorąc pod uwagę, że Śląsk miał tylko dwa dni przerwy. Poprzedni pojedynek udało się też zakończyć bez kartek, a to oznacza, że sztab wrocławian ma dużo swobody jeśli chodzi o ewentualną rotację, chociaż - prawdę mówiąc - rewolucji się nie spodziewamy.

[QUIZ] Znasz wszystkie dyscypliny olimpijskie? SPRAWDŹ!

- Do samego końca będziemy się bić o każdy punkt. Dalej nie jesteśmy w najbardziej komfortowej sytuacji i wiemy o tym. Musimy patrzeć przede wszystkim na siebie, a nie na przeciwników - deklaruje Mateusz Cholewiak, u którego nie ma już śladu kontuzji kostki. Skrzydłowy złapał ostatnio świetną skuteczność - w dwóch meczach strzelił trzy bramki. Więcej - Śląsk nie przegrał od kiedy Cholewiak zagrał trzy pełne mecze, od pierwszej do ostatniej minuty: z Wisłą Kraków, Zagłębiem Sosnowiec i Wisłą Płock.

Mateusz Cholewiak: Dalej nie jesteśmy w komfortowej sytuacji. Wiemy o tym. Będziemy walczyć o każdy punkt. Musimy patrzeć na siebie.

Gorzej jest w Legnicy, gdzie trener Dominik Nowak ma duże problemy zwłaszcza w obronie. Brakuje mu tam przede wszystkim solidności i pewności. Kogo by nie wystawił, to nie będzie to opoka. Na dodatek wykartkował się Kornel Osyra, a z powodu kontuzji wypadł Aleksandar Miljković, który do tej pory był właściwie zawsze pierwszym wyborem szkoleniowca. Cała nadzieja „Miedzianki” spoczywa zatem na barkach bramkostrzelnego Petteriego Forsella i Sosłana Dżanajewa. Rosyjski bramkarz długo nie mógł dojść do formy, ale ostatnio spisuje się między słupkami znakomicie. Może okazać się zatem języczkiem u wagi.

Miedź Legnica - Śląsk. Bratobójcze derby. TRANSMISJA LIVE NA ŻYWO 14.05.2019 Ekstraklasa grupa spadkowa TYPY, STREAM ONLINE, H2H, GDZIE w TV? Transmisja na żywo z meczu Miedź - Śląsk na Eurosporcie 2.

Ten mecz to będzie też szczególne spotkania dla Marcina Robaka, który urodził się w Legnicy. Zaczynał co prawda w tamtejszym Konfeksie, ale to z Miedzi Legnica trafił do ekstraklasy, do Korony Kielce. Nie kryje zresztą swoich sympatii z tym miastem. Gdy Miedź wywalczyła historyczny awans do ekstraklasy w maju ubiegłego roku, to Robak był na trybunach Stadionu Orła Białego i cieszył się wraz z pozostałymi kibicami. Niewykluczone, że teraz - jeśli trafi do siatki - dołoży cegiełkę do spadku Legnicy.

Kto wie, czy ten mecz nie zadecyduje o przyszłości samego napastnika. Za kilka tygodni wygasa jego kontrakt ze Śląskiem. WKS rozmawia o nowej umowie. Od dawna mówi się, że Robak mógłby kontynuować karierę w właśnie w Miedzi. Jest tylko jedno „ale” - drużyna musiałaby grać w ekstraklasie.

LOTTO Ekstraklasa

36. kolejka. W poniedziałek: Arka Gdynia - Wisła Kraków 3:1. Dziś (wszystkie mecze o godz. 20.30): Miedź Legnica - Śląsk Wrocław (Eurosport2), Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce (nSport+), Górnik Zabrze - Wisła Płock (Canal+ Sport). Jutro (wszystkie mecze o godz. 20.30): Lech Poznań - Lechia Gdańsk (TVP1, Canal+ Sport, TVP Sport), Zagłębie Lubin - Cracovia (Eurosport1), Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa (Canal+), Pogoń Szczecin - Piast Gliwice (nSport+).

37. kolejka. 18.05 (wszystkie mecze o godz. 15.30): Wisła Kraków - Miedź Legnica, Śląsk Wrocław - Arka Gdynia, Korona Kielce - Górnik Zabrze, Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec. 19.05 (wszystkie mecze o godz. 18): Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa - Zagłębie Lubin, Piast Gliwice - Lech Poznań, Cracovia - Pogoń Szczecin.

Klasyfikacja strzelców:
22 gole - Igor Angulo (Górnik Zabrze), 16 goli - Jesús Imaz (Wisła Kraków 6, Jagiellonia 10), Marcin Robak (Śląsk Wrocław), 15 goli - Carlitos (Legia Warszawa), Flávio Paixão (Lechia Gdańsk), 14 goli - Airam Cabrera (Cracovia), 13 goli - Petteri Forsell (Miedź Legnica).