Liga Mistrzów. Barcelona i Juventus bliżej ćwierćfinału, kontuzja Piszczka

PJ
W pierwszym meczu "przedwczesnego finału" Manchester City przegrał z FC Barceloną 1:2, a Juventus Turyn pokonał Borussię Dortmund 2:1.

Na Etihad Stadium aktualni mistrzowie Anglii faworytem nie byli, lecz w obliczu ostatniej ligowej porażki Barcelony (0:1 z Malagą na Camp Nou - przyp. PJ), kibice po niebieskiej stronie Manchesteru mogli mieć nadzieję na korzystny rezultat.

Katalończycy jednak szybko wyszli na prowadzenie. Błąd Vincenta Kompanego w 16 min wykorzystał Luis Suarez i goście prowadzili 1:0. Gdy reprezentant Urugwaju w 30 min trafił po raz drugi, wydawało się, że to może być koniec emocji w tym meczu.

Po zmianie stron gospodarze postanowili śmielej zaatakować i w pierwszych minutach drugiej połowy mieli więcej sytuacji niż w całej pierwszej. Zdobyli nawet gola kontaktowego, lecz później drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną zobaczył obrońca "obywateli" Gael Clichy. W doliczonym czasie gry Barca miała jeszcze rzut karny, lecz Joe Hart obronił strzał Lionela Messiego.

W Turynie z kolei bramki padały tylko w pierwszej połowie. Faworyzowani gospodarze nie byli jednak stroną absolutnie dominującą w tym pojedynku, więc sprawa awansu pozostaje sprawą otwartą.

Łukasz Piszczek wyszedł w podstawowym składzie, lecz musiał opuścić plac gry już w 32 min z powodu urazu. Jakub Błaszczykowski wszedł z ławki na ostatni kwadrans.

Manchester City - FC Barcelona 1:2 (0:2)
Bramki:Aguero 69 - Suarez 16, 30.
City: Hart - Zabaleta, Kompany, Demichelis, ClichyI, FernandoI, Nasri (62. Fernandinho), D. Silva (78. Sagna), Milner, Dżeko (68. Bony), Aguero.

Barcelona: Ter Stegen - D. AlvesI (74. AdrianoI), Mascherano, Pique, J. Alba, Busquets, RakitićI (71. Mathieu), Iniesta, Neymar (80. Pedro), Suarez, Messi.

Juventus Turyn - Borussia Dortmund 2:1 (2:1)
Bramki: Tevez 13, Morata 43 - Reus 18.
Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra, Marchisio, Pirlo (37. PereyraI), Pogba, VidalI (86. Padoin), Tevez (89. Coman), Morata.

Borussia: Weidenfeller - Piszczek (32. Ginter), Sokratis (46. Kirch), Hummels, Schmelzer, Guendogan, Sahin, Mchitarian, Reus, Aubameyang, Immobile (75. Błaszczykowski).