Koszykówka. Ślęza uległa Enerdze Toruń 57:75. CCC również gorsze od Widzewa Łódź 98:99

Rafał Bajko
Gloria Brown i jej koleżanki musiały przełknąć porażkę z faworyzowaną Energą Toruń Piotr Zadumiński
Wrocławianki w 10. kolejce TBLK przegrały z Energą Toruń w hali przy ul. Chełmońskiego 57:75 (15:22, 6:24, 15:9, 21:20). Była to już piąta porażka Ślęzy na własnym parkiecie w tym sezonie. Swoje spotkanie przegrało też CCC Polkowice. Wicemistrzynie Polski potknęły się w Łodzi, gdzie uległy Widzewowi po dwóch dogrywkach 98:99.

W ósmej minucie spotkania kontuzji doznała zawodniczka gości Małgorzata Misiuk. Wynik spotkania był rozstrzygnięty już właściwie po pierwszej połowie, kiedy torunianki prowadziły 46:21.

W drugiej części gry wrocławianki ruszyły do odrabiania strat i udało im się zmniejszyć przewagę Energi do 16 pkt. Niestety torunianki szybko opanowały sytuację i wróciły do dobrej gry. To znalazło swoje odzwierciedlenie w ostatecznym wyniku, który był dla Ślęzy mocno niekorzystny.

- Dziękuję za świetny mecz zespołowi z Torunia. Przy okazji gratuluję wygranej w Eurolidze. Jest to w końcu reprezentant naszego kraju, dlatego kibicujemy. Myślę, że wyszliśmy na ten mecz bardzo przestraszeni. Nie wiem dlaczego. Ta pierwsza połowa, to nie była Ślęza taka jaką znamy. Nie ma co ukrywać, że Energa ma bardzo dużą siłę ofensywną i trzeba naprawdę dobrze się rozumieć w defensywie, aby obronić poszczególne akcje. Przegraliśmy ten mecz prostymi rzeczami. Przede wszystkim zaważyło 30 niewymuszonych strat. Przy tylu błędach własnych nie sądzę, że można by było wygrać z kimkolwiek - powiedział Radosław Czerniak, trener Ślęzy.

W Łodzi natomiast do rozstrzygnięcia wyniku były potrzebne dwie dogrywki, po których lepsze okazały się koszykarki Widzewa. CCC w ciągu kilku dni przegrało tym samym drugie z rzędu spotkanie w lidze.

Tauron Basket Liga Kobiet

Ślęza Wrocław - Energa Toruń 57:75 (15:22, 6:24, 15:9, 21:20)
Ślęza: Player 16 (1x3), Czarnecka 8, Pawlak 4, Śnieżek 3, Vulić - Mistygacz 8 (1) , Brown 7, Jaworska 5 (1), Zuchora 4, Płaskocińska 2, Stachnik.
Energa: Reid 24 (5x3), Makowska 11 (1), Pawlak 10, Harris 8, Misiuk 7 - Ajduković 11, Jackson 4, Wieczyńska, Suknarowska, Peckova.

Widzew Łódź - CCC Polkowice 99:98 (22:22, 14:14, 23:18, 14:19, d. 14:14, d. 12:11)
Widzew: Ross 23(1x3), Niedzielska 21(4), Okoye 19, Kenig 14(1), Boothe 8 - Bilotserkivska 14(3), Paranowska, Okonek, Łabuz, Zapart, Płócienniczak.
CCC: Sutherland 28, Sverrisdottir 23 (6x3), Kaczmarska 11(1), Jeziorna 9, Swanier 2 - Majewska 19, Owczarzak 6, Puss, Szczepanik, Hall.

Pozostałe wyniki 10. kolejki: Wisła Can-Pack Kraków - Artego Bydgoszcz 88:62 (24:19, 19:22, 28:2, 17:19), MKK Siedlce - Basket Gdynia 79:73 (30:21, 24:14, 10:20, 15:18), Pszczółka AZS UMCS Lublin - AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 58:68 (14:12, 13:19, 18:12, 13:25), Basket Konin - Glucose ROW Rybnik 72:83 (22:26, 20:18, 14:18, 16:21).

12. Basket Konin 10 10 630 - 825
Następna kolejka (13-14. 12): Basket Gdynia - Widzew Łódź, Artego Bydgoszcz - Ślęza Wrocław, AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - MKK Siedlce, Pszczółka AZS UMCS Lublin - Basket Konin, Energa Toruń - Glucose ROW Rybnik, CCC Polkowice - Wisła Can-Pack Kraków.