Koszykówka: Polkowiczanki wygrały zaległy mecz w Lesznie

Marcin Indzierowski
Małgorzata Babicka zaimponowała zwłaszcza w 3. kwarcie
Małgorzata Babicka zaimponowała zwłaszcza w 3. kwarcie Piotr Krzyżanowski
Koszykarki CCC wywiozły dwa punkty z zawsze trudnego dla nich terenu w Lesznie. Pomarańczowe pokonały w zaległym meczu Tęczę 76:61.

Grające wąskim składem gospodynie tylko do przerwy dotrzymywały kroku CCC. W 5 minucie Tęcza wygrywała nawet 11:8, ale podopieczne Krzysztofa Koziorowicza szybciutko odzyskały prowadzenie. Okres dobrej gry na przełomie pierwszej i drugiej kwarty zaowocował tym, że już w 12 minucie było 25:17 dla CCC. Później strzelecką formą błysnęła Justyna Jeziorna (dwie celne trójki) i prowadzenie CCC wzrosło do stanu 34:25. W 18 minucie zespół z Polkowic poniósł jednak bolesną stratę. Rozgrywająca słabe zawody w ataku Amisha Carter (1/7 z gry, 2 straty) skręciła kostkę i nie wróciła już na parkiet do końca spotkania.

Po przerwie emocje dość szybko się skończyły, bo polkowiczanki rozegrały świetną trzecią kwartę (23:9), a zaimponowała zwłaszcza Małgorzata Babicka (13 punktów w tej odsłonie).

- Spodziewaliśmy się tego, że tak ten mecz może wyglądać. Dysponujemy szerszym składem niż Tęcza i dlatego gospodynie walczyły z nami do momentu, w którym nie zabrakło im sił - podsumował Arkadiusz Rusin, drugi trener CCC.

W 34 minucie było 70:48 dla CCC i dlatego w końcówce Koziorowicz mógł desygnować na parkiet 18-letnią Agatę Dobrowolską, dla której był to debiut w Ford Germaz Ekstraklasie. Skrzydłowa CCC w swoim historycznym dla siebie występie zdobyła 2 punkty i zebrała 1 piłkę.

Najskuteczniejszą zawodniczką wśród polkowiczanek była wspomniana wcześniej Babicka (21 punktów), a pod własnym koszem bardzo dobrze spisała się Agnieszka Majewska (11 zbiórek, 5 bloków).

- Pokazaliśmy się jako dobrze zbilansowany zespół i to też może nas cieszyć -podkreślił Rusin.

Tęcza Leszno - CCC Polkowice 61:76 (17:20, 15:19, 9:23, 20:14)
Tęcza Grabowska 18 (2), Cheek 11, Goff 11, Fox-Griffin 7 (1), Mukosiej 6, Czarnecka 6, Kułaga 2, Urbaniak 0, Mikołajczak 0.

CCC: Babicka 21 (1), Zoll 13, Jeziorna 12 (2), Morris 8, Musina 6, Carter 4, Walich 4, Pietrzak 4, Majewska 2, Dobrowolska 2, Trofimowa 0.