MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejny odcinek ulicy Olszewskiego na wrocławskim Biskupinie w remoncie. Kierowcy pojadą inaczej! Kiedy koniec prac?

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Remont ulicy Olszewskiego wkracza w swój drugi etap. Do sierpnia kierowcy chcący dostać się nią do centrum, będą korzystać z objazdu.
Remont ulicy Olszewskiego wkracza w swój drugi etap. Do sierpnia kierowcy chcący dostać się nią do centrum, będą korzystać z objazdu. Wrocławskie Inwestycje
Z piątku na sobotę (24/25 maja) drogowcy wkraczają na kolejny na odcinek remontowanej ulicy Olszewskiego na Biskupinie. Od soboty wykonawca będzie działał na fragmencie od ul. Chełmońskiego do ul. Spółdzielczej. Kierowcy udający się w stronę centrum będą musieli jeździć objazdem. O szczegółach piszemy poniżej.

Główna ulica Biskupina jest w remoncie od marca. Prace obejmują: wymianę nawierzchni jezdni, wzmocnienie jej konstrukcji, regulację krawężników, poprawę zjazdów oraz poprawę warunków bytowych ponad 100-letnich dębów rosnących przy ul. Olszewskiego. Udało się zrealizować pierwszy z trzech etapów remontu, czyli odcinek od ul. Spółdzielczej do ul. Gersona. Teraz wykonawca zaczyna realizację II etapu. Chodzi o fragment od ul. Chełmońskiego do ul. Spółdzielczej.

Remont tego fragmentu zacznie się od soboty (25 maja). Oznacza również zmianę organizacji ruchu, gdzie od skrzyżowania ulicy Olszewskiego z ul. Spółdzielczą i ul. Orłowskiego nie będzie można pojechać dalej w stronę centrum. Wprowadzony został objazd: proponowana trasa w kierunku centrum prowadzi ulicą Spółdzielczą do ulicy Dembowskiego i dalej na Aleję Wielkiej Wyspy.

Od soboty (25 maja) na ul. Olszewskiego zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu. Objazd w kierunku centrum prowadzi ulicą Spółdzielczą do ulicy
Od soboty (25 maja) na ul. Olszewskiego zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu. Objazd w kierunku centrum prowadzi ulicą Spółdzielczą do ulicy Dembowskiego i dalej na Aleję Wielkiej Wyspy. Wrocławskie Inwestycje

Wrocławskie Inwestycje czekają jeszcze na uzgodnienie wojewódzkiego konserwatora zabytków, dotyczące prac na ostatnim, trzecim odcinku ul. Olszewskiego: od Gersona do Bacciarellego. Możliwe, że te ruszą w czerwcu. Remont ulicy Olszewskiego ma zakończyć się w sierpniu, prawdopodobnie pod koniec wakacji.

Zadbają o 100-letnie drzewa

Krzysztof Świercz, rzecznik prasowy Wrocławskich Inwestycji zaznacza, że bardzo ważnym zadaniem jest wspomniana poprawa warunków życia ponad 100-letnich dębów, rosnących przy ul. Olszewskiego.

- W sumie na tym fragmencie rośnie 125 dębów. W zdecydowanej większości są to olbrzymie kilkudziesięciometrowe drzewa. To jedna z najpiękniejszych tego typu alei w Polsce. Przeprowadzone zostaną liczne działania pielęgnacyjne. Na początku zdjęta zostanie warstwa masy bitumicznej z korzeni, od strony jezdni znajdującej się na dawnej zniszczonej drodze rowerowej. Przeprowadzone zostanie aeracja gleby przez znanego arborystę, Macieja Motasa – mówi.

Drzewa faktycznie dostaną warunki, o których wcześniej mogły pomarzyć. Pojawi się ziemia kompostowa i zrąbki. Planowana jest mikoryzacja, zastosowane zostaną kwasy humusowe oraz specjalne nawożenie.

Miasto zapowiedziało także budowę nowej drogi dla rowerów na ul. Olszewskiego. Przetarg dotyczący jej projektu Wrocławskie Inwestycje mają ogłosić w tym roku. Ścieżka rowerowa zaplanowana została po północnej stronie ulicy, między torowiskiem a chodnikiem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pierwszy trening polskich piłkarzy pod okiem 2500 kibiców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska