MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jagodno ma dość Jacka Sutryka? Izabela Bodnar miała na tym osiedlu ogromną przewagę

Michał Perzanowski
Michał Perzanowski
Jak wynika z naszych obliczeń, wybory na prezydenta Wrocławia wygrałaby na Jagodnie Izabela Bodnar z wynikiem 42,42%. Jacek Sutryk zająłby drugie miejsce z poparciem rzędu 29,51%.
Jak wynika z naszych obliczeń, wybory na prezydenta Wrocławia wygrałaby na Jagodnie Izabela Bodnar z wynikiem 42,42%. Jacek Sutryk zająłby drugie miejsce z poparciem rzędu 29,51%. Archiwum Polska Press
Mieszkańcy Jagodna stali się wyborczym fenomenem w październiku, kiedy do późnych godzin nocnych czekali w długiej kolejce, aby móc oddać głos. W tym roku, w wyborach samorządowych, kolejek już nie było. Część mieszkańców osiedla mogła bowiem zagłosować w nowej szkole przy ul. Asfaltowej. To jedna z najczęściej wymienianych inwestycji przez Jacka Sutryka. Mimo tego, Jagodno jasno wyraziło się o prezydencie Wrocławia swoimi głosami. Izabela Bodnar wygrała tu różnicą prawie 13 punktów procentowych.

Bez kolejek na Jagodnie. Miasto powiększyło liczbę komisji

Podczas wyborów parlamentarnych w październiku 2023 roku nie przewidziano, że liczni mieszkańcy Jagodna będą stanowić kłopot dla niewielkich lokali wyborczych. Tysiące osób mogło głosować w budynku rady osiedla Jagodno i świetlicy "Cztery Pory Roku". Szczególnie pierwszy z budynków był nieprzystosowany do liczby wyborców. Łącznie w spisie było ich bowiem prawie 6,5 tysiąca.

Jak tłumaczyli wówczas miejscy urzędnicy, na Jagodnie były w październiku tylko trzy komisje, ponieważ Miasto było zobowiązane podać do PKW proponowane adresy komisji do 31 lipca 2023 roku. Do tego dnia szkoła przy ul. Asfaltowej nie była jeszcze gotowa, a więc nie była brana pod uwage, jako miejsce, w którym mógł znaleźć się lokal wyborczy.

Problem nie potwórzył się 7 kwietnia (niedziela). Przy ul. Asfaltowej utworzono bowiem dwie dodatkowe komisje, w których liczba wyborców wyniosła ok. 2,6 tys. Mniejsza frekwencja również miała wpływ na brak większych kolejek do lokali wyborczych. A jak głosowali mieszkańcy Jagodna? Wyniki zaskoczą!

Tak głosowało Jagodno w wyborach samorządowych!

Jak wynika z naszych obliczeń, wybory na prezydenta Wrocławia wygrałaby na Jagodnie Izabela Bodnar z wynikiem 42,42%. Jacek Sutryk zająłby drugie miejsce z poparciem rzędu 29,51%.

Co ciekawe, trzeci we Wrocławiu Łukasz Kasztelowicza zajął na Jagodnie dopiero miejsce czwarte (8,48%). Na osiedlu wyprzedził go Jerzy Michalak (10,17%).

Tak rozkładały się głosy w komisjach wyborczych na Jagodnie:

  • OKW nr 147 - 309 do 243 głosów dla Izabeli Bodnar (40,93% do 32,19%)
  • OKW nr 148 - 364 do 292 głosów dla Izabeli Bodnar (38,76% do 31,10%)
  • OKW nr 149 - 390 do 266 głosów dla Izabeli Bodnar (44,37% do 30,26%)
  • OKW nr 291 - 299 do 202 głosów dla Izabeli Bodnar (41,64% do 28,13%)
  • OKW nr 292 - 314 do 163 głosów dla Izabeli Bodnar (47,58% do 24,70%)

- Słowo "Jagodność" przeszło do historii w październiku, a teraz żyje na nowo. Mieszkańcy Jagodna oddali na mnie rekordową ilość głosów, w części obwodów nawet ok. 50% (choć nikt nie musiał stać w kolejce do późnych godzin nocnych). I pół roku temu i wczoraj mieszkańcy Jagodna poszli zagłosować za zmianą. Wtedy się udało, teraz też się uda! - napisała na Facebooku Izabela Bodnar, która podziękowała za głosy.

Czy mieszkańcy Jagodna mają dość aktualnego prezydenta Wrocławia? Za jego kadencji obiecano im m.in. zlikwidowanie korków na osiedlu. Tymczasem zatory na ul. Buforowej sięgają często ronda w Żernikach i czasami obejmują boczne ulice, jak m.in. Bogusławskiego czy Kopycińskiego. Nie pomaga również wieczny remont - najpierw budowa buspasa w stronę centrum i nowej jezdni, a następnie (obecnie) budowa kolejnego buspasa z infrastrukturą gotową do wyłożenia torowiska tramwajowego.

Więcej o tym pisaliśmy tutaj:

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska