I Półmaraton Marianny Orańskiej – nowy, wyjątkowy bieg na mapie Polski. Ruszyły zapisy!

Artykuł sponsorowany Fundacja "W działaniu"
Udostępnij:
Wraz z końcem poprzedniego roku ruszyły zapisy do nowej, wyjątkowej imprezy biegowej w Polsce. I Półmaraton Marianny Orańskiej odbędzie się w dniu 30 kwietnia 2022 roku.

Trasa półmaratonu będzie wyjątkowa z kilku powodów. Przede wszystkim będzie to bieg pomiędzy dwoma Gminami tj. Złoty Stok i Kamieniec Ząbkowicki. Ponadto bieg rozpocznie się w Rynku Złotego Stoku skąd Uczestnicy pobiegną do Pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim a następnie wrócą na upragnioną metę, która będzie czekała w Złotym Stoku na ul. 3-go Maja przy Centrum Kultury i Promocji w Złotym Stoku.

Marianna Orańska: Królewna niderlandzka, filantropka, związana z regionem - który to, dzięki Jej zabiegom mocno się rozwijał, zapamiętana przez poddanych jako "Dobra Pani", Marianna Orańska będzie Patronem wyjątkowego w skali Europy półmaratonu.

Organizator przewiduje bogaty pakiet startowy a Uczestnicy którzy zgłoszą się do 20 marca 2022 roku – otrzymają w pakiecie koszulkę techniczną. Na każdego zawodnika na mecie czekać będą pamiątkowe medale, na zwycięzców kategorii OPEN oczywiście nagrody finansowe. Po biegu odbędzie się losowanie nagród, szansę ma każdy kto ukończy bieg.

Organizatorami imprezy są: Fundacja „W działaniu” z siedzibą w Nysie oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „GIM 2” Nysa – znani z organizacji Biegu Nyskiego od 2011 roku. Głównymi Partnerami wydarzenia są: Gmina Złoty Stok, Gmina Kamieniec Ząbkowicki, Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Uczestnikiem zawodów na dystansie 21,097 km, mogą być osoby, które do dnia 30 kwietnia 2022r. ukończą 18 lat, opłacą wpisowe oraz w Biurze Zawodów podpiszą stosowne oświadczenie o stanie zdrowia.

Zapisy internetowe trwają do 22 kwietnia, zgłoszenia można dokonywać drogą elektroniczną, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne na:
https://www.zmierzymyczas.pl/1334/i-polmaraton-marianny-oranskiej.html

W przypadku nie wyczerpania limitu Organizatorzy przewidują możliwość zgłoszenia w dniu Wydarzenia w Biurze Zawodów.

Ze względów technicznych w tym roku przewidziano limit uczestników: 500 osób. Biegacze zostaną nagrodzeni w 17 kategoriach. Po raz pierwszy w historii podczas I Półmaratonu Marianny Orańskiej odbędą się Mistrzostwa Polski branży IT w półmaratonie. Na każdego zawodnika na mecie czekać będą pamiątkowe medale, na zwycięzców kategorii OPEN oczywiście nagrody finansowe. Po biegu odbędzie się losowanie nagród, szansę ma każdy kto ukończy bieg.

Podczas imprezy odbędzie się wiele atrakcji dla całych rodzin z najmłodszymi. Zapraszamy więc całe rodziny do wspólnej zabawy.

Więcej na:
https://www.polmaratonoranskiej.pl/
https://www.facebook.com/polmaratonoranskiej
https://www.instagram.com/polmaraton_oranskiej/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska