Poznajesz?
  Zobaczcie zdjęcia

  Wrocław z lotu ptaka sto lat temu

  Rozwiń
  Dolny Śląsk z Wrocławską - przystanek Piechowice [FILMY]

  Dolny Śląsk z Wrocławską - przystanek Piechowice [FILMY]

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Czy to tutaj, pod górą Sobiesz, ukryty jest słynny niemiecki złoty pociąg? To jedno z pytań, na które stara się odpowiedzieć Przemysław Wiater - historyk sztuki oraz znawca i miłośnik Gór Izerskich. To on był naszym przewodnikiem po gminie Piechowice. Wspólnie odwiedziliśmy też tworzącego w Michałowicach wybitnego malarza Pawła Trybalskiego. Gmina Piechowice to kolejny przystanek naszej akcji Dolny Śląsk z Wrocławską. Zaprosił nas tutaj burmistrz Witold Rudolf. Zobaczcie nasze filmy.

  Zobacz całe rozmowy i filmy z Piechowic  Tajemnice Piechowic odkrywa Przemysław Wiater


  Wodospad Szklarki - wizytówka Piechowic


  Paweł Trybalski - dlaczego zamieszkał właśnie tutaj?


  Michałowa Zagroda - gospodarstwo agroturystyczne w Piechowicach


  Teatr Cinema w Michałowicach


  DOLNY ŚLĄSK Z WROCŁAWSKĄ  Gdzie jest najlepiej?
  To oczywiste! Na Dolnym Śląsku! Portal GazetaWroclawska.pl udowodni to przez wiosenne i letnie miesiące. Do końca czerwca ekipa naszego serwisu pojawi się z mobilnym studiem wideo w kilkudziesięciu miejscach w regionie. Akcja “Dolny Śląsk z Wrocławską” właśnie wystartowała!

  Z naszymi kamerami odwiedzimy najciekawsze zakątki regionu, pokazując wyjątkowe miejsca i nietuzinkowych ludzi z nimi związanych.

  Zajrzymy do dolnośląskich kurortów, pojawimy się na rynkach miast i miasteczek, ale odwiedzimy też miejsca które na co dzień znamy trochę mniej. Pojawimy się na gminnych świętach, odwiedzimy największe inwestycje, pokażemy to czym najbardziej chcą się pochwalić gospodarze miast, gmin i powiatów. No i oczywiście sami mieszkańcy.

  Do naszego plenerowego studia zaprosimy samorządowców, lokalnych artystów, sportowców, społeczników - wszystkich tych, którzy mogą być najlepszą żywą wizytówką swojej miejscowości.

  Ciągle czekamy na kolejne zaproszenia. Wystarczy napisać na adres dolnyslask@gazeta.wroc.pl - skontaktujemy się wówczas z Państwem, by porozmawiać o szczegółach

  Dolny Śląsk z Wrocławską - kliknij i przeczytaj więcej


  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo