Dolnośląski Gryf Nagroda Gospodarcza – zgłoś przedsiębiorstwo, samorząd lub organizację

Materiał informacyjny - Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy
Do 2 października przedłużono termin zgłoszeń do XX edycji Konkursu Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza. W konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorstwa, samorządy oraz organizacje z Dolnego Śląska.

„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” to całkowicie bezpłatny konkurs, który promuje i nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Od 2004 roku Kapituła Konkursu, w składzie m.in. rektorów najważniejszych wrocławskich uczelni, reprezentantów samorządów oraz przedstawicieli biznesu, nagradza tych którzy odnoszą realne sukcesy i wpływają na kierunek rozwoju regionu.

W tym roku Kapituła Konkursu wraz z PwC przygotowała siedem kategorii:

1. Firma wspierająca rozwój pracowników

Kategoria skierowana do firm lub instytucji, które wdrożyły działania na rzecz rozwoju swoich pracowników, tworząc atrakcyjne miejsce pracy i wyróżniając się w swojej branży.

Kapituła weźmie pod uwagę wyjątkowe rozwiązania mające na celu wspieranie rozwoju zawodowego i osobistego pracowników, możliwości awansu, udziału w projektach z obszaru ESG, podejmowania atrakcyjnych wyzwań, itp.

Mile widziane będzie przedstawienie projektów zorientowanych na wyrównywanie szans (np. zmniejszenie luki płacowej ze względu na płeć) oraz działania na rzecz promowania różnorodności w miejscu pracy i tworzeniu włączającej kultury organizacyjnej.

2. Dolnośląski produkt roku

Kategoria skierowana do firm z Dolnego Śląska, których produkt osiągnął sukces, stając się rozpoznawalnym w skali Polski i/lub międzynarodowo, promując tym samym nasz region jako miejsce, w którym powstają nowe idee, produkty, technologie i innowacyjne rozwiązania.

Kapituła nagrodzi przedsiębiorców, którzy poprzez swój produkt/ usługę przyczyniają się do promocji Dolnego Śląska. Docenione będą podmioty, które poprzez budowaną markę kreują wizerunek Dolnego Śląska jako regionu ludzi przedsiębiorczych, kreatywnych i niebojących się wyzwań.

3. Lider/ka biznesu

Kategoria mająca na celu wyłonienie osoby, która z sukcesem kieruje działalnością i rozwojem przedsiębiorstwa na Dolnym Śląsku, i tym samym, przyczynia się do budowania marki województwa dolnośląskiego poza granicami regionu i kraju.

Kapituła weźmie pod uwagę wymierne efekty aktywności biznesowej lidera/ ki – pozytywny wpływ na skalę działalności i wyniki finansowe firmy.

Doceniona zostanie osoba, która z zaangażowaniem buduje sukces swojego przedsiębiorstwa, wprowadza innowacyjne działania i jest inspiracją dla innych.

4. Samorząd przyjazny dla biznesu

Kategoria skierowana do jednostek samorządu terytorialnego Dolnego Śląska, które we współpracy z biznesem z powodzeniem realizują przedsięwzięcia wspierające rozwój działalności gospodarczej.

Kapituła doceni instytucje samorządowe za inicjatywy i skuteczność we wspieraniu firm i rozwoju przedsiębiorczości, wzmacnianiu potencjału regionalnej gospodarki, przyczyniające się do tworzenia nowych miejsc pracy w regionie oraz oddziałujące pozytywnie na społeczność lokalną.

5. Wschodząca gwiazda biznesu

Kategoria dla kreatywnych start-upów oraz firm funkcjonujących na rynku nie dłużej niż 10 lat, odnoszących sukcesy na bazie nowych, innowacyjnych pomysłów na biznes.

Kapituła weźmie pod uwagę zastosowane innowacje, nieszablonowe produkty lub procesy wprowadzone przez firmę, a także ekspansję produktów/ usług poza granicę Polski oraz jakie w tym celu zostały poniesione nakłady i jaki był z nich zwrot.

Oceniana będzie wyjątkowość pomysłu na oryginalny rozwój biznesu, jego wymierne efekty i perspektywy.

6. Współpraca nauki i biznesu

Kategoria mająca na celu wyłonienie zespołu, który z sukcesem realizuje projekt na styku biznesu i nauki.

Kapituła doceni zespoły, które tworzą rozwiązania odpowiadające aktualnym potrzebom i trendom w kraju oraz na świecie.

Doceniona zostanie innowacyjność, stopień zaawansowania projektu, skala zastosowania oraz możliwość komercjalizacji rozwiązania, wypracowanego w wyniku współpracy nauki i biznesu. Oceni również praktyki mające na celu efektywną wymianę wiedzy i doświadczenia pomiędzy członkami zespołu.

7. Zielona transformacja

Kategoria skierowana do organizacji, które skutecznie wdrażają zieloną transformację oraz stawiają na zrównoważony rozwój.

Kapituła doceni organizacje, które wprowadzają systemowe rozwiązania minimalizujące negatywny wpływ na środowisko, np. ograniczenie emisji CO2 oraz zużycie innych kluczowych zasobów. Wprowadzają gospodarkę obiegu zamkniętego i produkty znacząco ograniczające wytwarzanie odpadów. Tworzą produkty ekologiczne, poszerzają wykorzystanie nowoczesnych technologii/ ekoinnowacji pozwalających na prowadzenie działalności w sposób bardziej zrównoważony.

Przedsiębiorstwa, samorządy oraz organizacje, które chcą zdobyć prestiżową statuetkę „Dolnośląskiego Gryfa” mogą zgłaszać swój udział w tegorocznej edycji konkursu do 29 września 2023 na stronie: https://gryfy.pl/ankiety/

Każdy uczestnik może zgłosić swój udział aż w trzech kategoriach. Samo zgłoszenie uprawnia przedstawicieli firmy lub organizacji do udziału w Wielkiej Gali Biznesu, która odbędzie się 23 października 2022 roku w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Wydarzenie to co roku przyciąga najważniejsze osobistości Dolnego Śląska ze świata biznesu, nauki, polityki i kultury.

Organizatorami konkursu są: Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Partner Merytoryczny - PwC.

Więcej: www.gryfy.pl

REGULAMIN KONKURSU

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska