Archicom uruchamia we Wrocławiu sprzedaż drugiego etapu Przystani Reymonta

Materiał informacyjny ARCHICOM S.A.
Po inauguracji w połowie marca inwestycji Przystań Reymonta oferującej m.in. widok z okna na Odrę oraz tereny zielone nadszedł czas na kolejną fazę projektu budowanego przez Archicom, blisko centrum Wrocławia. Tym razem do sprzedażowej oferty trafiły 194 komfortowe mieszkania, które powstaną na terenie Kleczkowa, niecałe 80 metrów od bulwaru spacerowego nad Odrą.

Najnowszy etap to budynek o kaskadowej konstrukcji posiadający od sześciu do ośmiu pięter, cztery klatki schodowe i dwa podziemne poziomy przeznaczone na halę garażową mieszczącą ponad dwieście pojazdów, w tym również dwa stanowiska dla osób niepełnosprawnych. Ponadto na terenie zewnętrznym zaprojektowano osiem naziemnych miejsc do parkowania samochodów. Nowy budynek wyróżniać się będzie naprzemiennym zastosowaniem kondygnacji powtarzalnych kreujących w ten sposób szachownicę z loggi oraz okiennych wykuszy. Archicom powiększa ofertę o  mieszkania od jednopokojowych z aneksem lub kuchnią aż po przestrzenie czteropokojowe i metrażem około 81 mkw. ulokowane w najwyższym punkcie inwestycji. Do dyspozycji mieszkańców będą cztery rowerownie z wózkownią, miejsca naziemne do ładowania pojazdów elektrycznych oraz komórki lokatorskie. Budynek z zapowiadanego etapu będzie gotowy w drugiej połowie 2026 roku.

Tworzymy nad Odrą najlepsze miejsce do życia ponieważ zaletą Kleczkowa jest jego świetna lokalizacja. „Cumując” w Przystani Reymonta ma się gwarancję wygodnych połączeń komunikacją miejską, trasami rowerowymi i pobliską obwodnicą do dowolnych miejsc dolnośląskiej stolicy. Wychodząc z domu wystarczy kwadrans by dotrzeć pieszo do Rynku lub korzystać z bogatej oferty sklepów, usług, restauracji, placówek edukacyjnych dla najmłodszych i nieco starszych, a także punktów medycznych. Nasz projekt sąsiaduje z nadodrzańskimi wałami, a to otwiera szerokie możliwości spędzania wolnego czasu, odpoczynku czy rekreacji. Dodam tylko, że budynek wprowadzony do sprzedaży powstanie w drugiej linii brzegowej i od Odry dzielić go będzie tylko 76 metrów. Tym samym nurt rzeki stymulować będzie rytm życia mieszkańców Przystani Reymonta - zapewnia Dawid Wrona, Chief Operating Officer w Archicom

Tuż przy nowym budynku nie zabraknie rozległych terenów zielonych z roślinnością niską oraz wysoką dającą zacienienie w słoneczne dni. Archicom zapewni w tej przestrzeni  miejsca do rekreacji, hamaki sprzyjające relaksowi lub np. czytaniu książek „pod chmurką”. Najmłodsi skorzystają z placu zabaw w kształcie łódki posiadającego drewniane urządzenia do beztroskiego spędzania czasu oraz edukacji i rozwoju ruchowego. Deweloper zapowiada także przyszłościowe rozwiązanie łączące komunikację z ekologią. Na terenie Przystani Reymonta powstanie pierwszy we Wrocławiu osiedlowy hub emobilności. Premiera tego typu infrastruktury do wyłącznej dyspozycji mieszkańców projektu miała miejsce w zeszłym roku na terenie Zenita, łódzkiej inwestycji Archicomu budowanej w oparciu o strategię zrównoważonego rozwoju miasta. Ogromne zainteresowanie flotą ekologicznych pojazdów skłoniło dewelopera do rozwoju pionierskiej w skali kraju inicjatywy i stworzenia stacji także na terenie wrocławskiej Przystani Reymonta. Da to możliwość lokatorom wypożyczania elektrycznych samochodów oraz rowerów po cenach niższych niż miejskie odpowiedniki. Warunkiem jest jednak początek i koniec podróży na terenie huba mobilności.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska