Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zyskają rowerzyści stracą kierowcy. Tym razem na Małachowskiego

Andrzej Zwoliński
Andrzej Zwoliński
Ulica Stanisława Małachowskiego we Wrocławiu.
Ulica Stanisława Małachowskiego we Wrocławiu. Rowerowy Wrocław
Będzie przetarg na budowę tras rowerowych na odcinku od Dworcowej do Pułaskiego.

Jeszcze w tym miesiącu Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ogłosi przetarg, który ma wyłonić wykonawcę ścieżek rowerowych wzdłuż ulicy Małachowskiego. Niestety, by zrobić miejsce dla rowerzystów, trzeba będzie je zabrać kierowcom i pieszym. Ścieżki mają powstać do wiosny przyszłego roku.

Przebudowa ul. Stanisława Małachowskiego w celu wyznaczenia dróg i pasów rowerowych jest projektem zgłoszonym przez mieszkańców w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego w 2017 roku. Ścieżki po obu stronach Małachowskiego, mają być uzupełnieniem sieci tras budowanych w tym rejonie miasta i pozwalającym rowerzystom ominąć teren Dworca Głównego PKP. Przewiduje on budowę drogi rowerowej jednokierunkowej (po obu stronach jezdni Północnej i Południowej), na odcinku od Dworcowej do Pułaskiego.

- Droga rowerowa, w zależności od uwarunkowań terenowych, będzie miała szerokość od 1,5m do 2m, zostanie wykonana z mieszanki mineralno-asfaltowej częściowo z wykorzystaniem powierzchni istniejących chodników, częściowo na jezdni. Długość zaprojektowanej infrastruktury rowerowej wyniesie ok. 400 m po każdej ze stron ulicy – zapowiada Ewa Mazur rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Zakres robót prócz przebudowy chodników i budowy ścieżki przewiduje również: wykonanie przejazdów rowerowych przez skrzyżowanie z Dworcową w kierunku Pułaskiego wraz przebudowę sygnalizacji na skrzyżowaniu, budowę przejazdu z korektą przejścia na Małachowskiego przy Pułaskiego, przebudowę skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego połączoną z likwidacją sygnalizacji świetlnej w tym miejscu, wykonanie odwodnienia i wpustów deszczowych i budowę kanalizacji.

- Przygotowujemy się właśnie do przetargu na wybór wykonawcy inwestycji, chcielibyśmy go ogłosić jeszcze w sierpniu - poinformowała nas Ewa Mazur. Prace potrwają 5 miesięcy od daty zawarcia umowy, więc zakończenie inwestycji przypadnie na wiosnę przyszłego roku.

ZDiUM nie podał kosztów inwestycji. Najprawdopodobniej nie przekroczy miliona złotych.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska