Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

ZUS: Bon turystyczny 500 złotych na wakacje już za chwilę. Jesteśmy gotowi

m
Bon turystyczny - 500 złotych na wakacje za chwilę startuje. Lada moment będzie można zarejestrować się w systemie umożliwiającym wykorzystanie pieniędzy. - Infrastruktura informatyczna jest już gotowa a obecnie trwają prace nad jej uruchomieniem i udostępnieniem klientom i firmom turystycznym - zapewnia Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

BON TURYSTYCZNY - ZALOGUJ SIĘ NA STRONIE ZUS

Bon turystyczny (500 złotych na wakacje) będzie przyznawany na dziecko, na które rodzice dostają świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. - Dotyczy to także dzieci, których rodzice dostają świadczenie rodzinne za granicą i 500+ im się nie należy. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Bon turystyczny dostanie każda rodzina z dzieckiem niezależnie od tego, jakie są dochody rodziców. System jest taki sam jak w przypadku Programu 500 Plus – mówi Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Bon będzie ważny do marca 2022. - Pieniądze będzie można wykorzystać na wakacyjny wyjazd, ferie, wycieczki szkolne czy zielone szkoły organizowane w kraju - wylicza rzeczniczka. Płatność bonem będą przyjmowały jednak tylko niektóre firmy. Ich listę opublikuje w internecie Polska Organizacja Turystyczna.

Nie trzeba składać żadnych wniosków o przyznanie bonu, konieczna będzie jedynie rejestracja online w systemie ZUS. Prawo do bonu będzie ustalane przez Polską Organizację Turystyczną na podstawie danych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Obsługa bonu będzie odbywać się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Aby skorzystać z bonu, należy posiadać profil na PUE. Profil można założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej.
Profil można założyć tutaj (kliknij i otwórz)
Uwaga! Założenie profilu na stronie ZUS jest obecnie możliwe, ale nie można jeszcze za jego pomocą zarejestrować się w programie.

BON TURYSTYCZNY - JAK TO DZIAŁA

Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, ważnego do końca marca 2022 r.

Bon będzie można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.

BON TURYSTYCZNY - WNIOSEK

Bon umożliwiający wykorzystanie 500 złotych na wakacje otrzymasz po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak 500+. System pozwala na łatwą rejestrację m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej.
Bon zostanie aktywowany w systemie teleinformatycznym po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych. Trzeba go będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

Zobacz także

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska