Zmiana czasu - marzec 2020. Kiedy zmieniamy czas na letni? [ZMIANA CZASU Z ZIMOWEGO NA LETNI MARZEC 2020]

sz
Zmiana czasu marzec 2020. Czy dziś jest zmiana czasu? Kiedy i o której godzinie przestawiamy zegarki? Przypomnijmy, że zmiana czasu z zimowego na letni zawsze następuje w ostatnią niedzielę marca. Sprawdźcie najważniejsze informacje dotyczące zmiany czasu na letni 2020.
Zmiana czasu marzec 2020. Czy dziś jest zmiana czasu? Kiedy i o której godzinie przestawiamy zegarki? Przypomnijmy, że zmiana czasu z zimowego na letni zawsze następuje w ostatnią niedzielę marca. Sprawdźcie najważniejsze informacje dotyczące zmiany czasu na letni 2020. Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Udostępnij:
Zmiana czasu marzec 2020. Kiedy i o której godzinie przestawiamy zegarki? Przypomnijmy, że zmiana czasu z zimowego na letni zawsze następuje w ostatnią niedzielę marca. Sprawdźcie najważniejsze informacje dotyczące zmiany czasu na letni 2020.

ZMIANA CZASU MARZEC 2019

Zmiany czasu dokonujemy dwa razy w roku. Przed nami pierwsza zmiana czasu w 2020 roku, czyli przejście na czas letni.

  • w przypadku zmiany czasu z letniego na zimowy – wskazówki zegara przestawiamy zawsze w ostatnią niedzielę października;
  • w przypadku zmiany czasu z zimowego na letni – wskazówki zegara przestawiamy zawsze w ostatnią niedzielę marca.

Kiedy w tym roku przejdziemy z czasu zimowego na letni?
W tym roku jest to noc z 28 na 29 marca ( z soboty na niedzielę). O godzinie 2 w nocy wskazówki zegarów zostaną przesunięte na godzinę 3, czyli zostaną przesunięte o godzinę do przodu.

Zmiana czasu na letni - co to oznacza?
Bezpośrednio zmianę czasu odczują pasażerowie pociągów. Podróż rozpocznie się według czasu zimowego, a zakończy już według czasu letniego. Pociągi dotrą do stacji docelowych zgodnie z rozkładem - czas przejazdu się nie zmieni.

Na trasach, ze względu na sytuację epidemiologiczną, ruch jest ograniczony. Podczas zmiany czasu na trasie kursować będą dwa pociągi PKP Intercity „Karkonosze” relacji Warszawa Wschodnia (odj. 23:24) – Wrocław Główny (przyj. 5:23) i Wrocław Główny (odj. 23:36) – Warszawa Wschodnia (przyj. 6:26).

CZAS LETNI 2020
Przypomnijmy, że zmiany czasu letniego i zimowego regulowane są rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dn. 3 listopada 2016 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017–2021. Czas letni będzie obowiązywać do ostatniej niedzieli października.

WIRUSY I BAKTERIE – ŚRODKI DO DEZYNFEKCJI I INNE PRODUKTY PROFILAKTYCZNE >> Sprawdź w naszym sklepie <<

ARTYKUŁY DLA DZIECI I MAM - POMOCNE PODCZAS WIOSENNYCH INFEKCJI >> Sprawdź w naszym sklepie co może się przydać <<

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

K
K.

Bzdura biurokratów unijnych.

Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie