Zgłoś kandydata do 14. edycji Dolnośląskiego Gryfa

Bartłomiej Łata
Wielka Gala Biznesu ubiegłorocznej edycji konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” odbyła się 24 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu
Wielka Gala Biznesu ubiegłorocznej edycji konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” odbyła się 24 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu Materiały ZIG
Udostępnij:

Do 15 września przyjmowane będą kandydatury do „Dolnośląskiego Gryfa”, czyli konkursu w ramach którego nagradzane są przedsiębiorstwa i samorządy w największym stopniu wpływające na biznes w naszym województwie.

Osiem kategorii
W tym roku organizatorzy konkursu – Zachodnia Izba Gospodarcza, Związek Pracodawców Polska Miedź, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Pracodawcy RP wraz z partnerem merytorycznym – firmą PwC przewidzieli osiem kategorii konkursowych:

Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw;
* Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw;
* Ambasador Dolnego Śląska;
* Nagroda za społeczną odpowiedzialność firmy;
* Nagroda dla samorządów w tworzeniu własnej, lokalnej marki;
* Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego;
* Dolnośląski Produkt Roku;
* Sukcesja z sukcesem.

Zmiany w 14. edycji
W tym roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku oraz uczestnikom konkursu, utworzono nową kategorię konkursową: Sukcesja z sukcesem, skierowaną do firm rodzinnych, które przeszły zmianę pokoleniową.
Kapituła konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Andrzeja Kalety – rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu doceni te przedsiębiorstwa, które podjęły strategiczną decyzję o przekazaniu zarządzania firmą młodszemu pokoleniu i są w stanie wykazać korzyści z niej płynące.

Zmodyfikowano też kategorię: Nagroda dla samorządów w tworzeniu własnej, lokalnej marki – skierowaną do jednostek samorządu terytorialnego.

W tej edycji pod uwagę zostaną wzięte te gminy i powiaty, które zrealizowały efektywną kampanię marketingową służącą budowie własnej marki oraz promocji regionu.

Z kolei w kategorii: Nagroda za społeczną odpowiedzialność firmy tym razem akcent położony został na działania wspierające rodzinę oraz umożliwiające pracownikom zachowanie zdrowej równowagi pomiędzy rozwojem zawodowym, a realizowaniem się w życiu prywatnym.

Ostatnią zmianą jest połączenie dwóch zeszłorocznych kategorii (Nagrody za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska oraz Nagrody dla Ambasadora Dolnego Śląska) w jedną, nazwaną: Ambasador Dolnego Śląska).
Ta kategoria skierowana jest do dolnośląskich przedsiębiorstw i instytucji, które swoimi działaniami przyczyniają się do promocji Dolnego Śląska poza granicami regionu i kraju, a także aktywnie wspierają integrację środowiska lokalnych przedsiębiorców, władz, zrzeszeń branżowych oraz innych podmiotów.

Gdzie i jak zgłaszać kandydatów
Ankiety konkursowe można przesyłać do 15 września br. na adres: [email protected], poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.gryfy.pl/ankiety/ lub pocztą tradycyjną na adres: Zachodnia Izba Gospodarcza, ul. Ofiar Oświęcimskich 41/43, 50-059 Wrocław z dopiskiem: Konkurs „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”.

– Zgłoszenia na konkurs w formie ankiet już napływają, ale o tym ile ich w tym roku nadesłano powiemy dopiero na specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej, na której przedstawimy również tegoroczną listę nominowanych firm i samorządów – mówi Rafał Różewicz z Zachodniej Izby Gospodarczej. – Konferencję planujemy zorganizować po 15 września. Do tego dnia czekamy bowiem na zgłoszenia – dodaje.

Kryteria oceny kandydatów
Członkowie kapituły, którą tworzą wybitni przedstawiciele ze świata nauki, polityki i gospodarki wybierając laureatów oceniają przedsiębiorstwa i samorządy między innymi za innowacyjność, ich zaangażowanie inwestycyjne, działania na rzecz lokalnej społeczności.

Ogłoszenie zwycięzców 14. edycji konkursu odbędzie się 23 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu podczas Wielkiej Gali Biznesu. Przez 13 lat w konkursie wzięło udział ponad 1200 przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego. Przez ten czas wyłoniono 95 laureatów. Więcej informacji znajdziemy na www.gryfy.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie