Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zamiast uczelni - ekskluzywne mieszkania. Trwa renowacja kamienicy przy ul. Sienkiewicza w centrum Wrocławia

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Zabytkowy obiekt przy ul. Sienkiewicza jest ujęty w ewidencji zabytków, dlatego jego rewitalizacja jest prowadzona z uwzględnieniem wszelkich historycznych detali.
Zabytkowy obiekt przy ul. Sienkiewicza jest ujęty w ewidencji zabytków, dlatego jego rewitalizacja jest prowadzona z uwzględnieniem wszelkich historycznych detali. Bouygues Immobilier
Trwa renowacja 150-letniej kamienicy przy ul. Sienkiewicza we Wrocław, w której do niedawna swoją siedzibę miała Wyższa Szkoła Filologiczna. Budynek został wykupiony przez dewelopera, który postanowił umieścić w nim oraz prawie 40 mieszkań. Prace są już na półmetku, zobacz na zdjęciach w galerii jak przebiegają.

To historyczna część inwestycji Sienkiewicza Résidence

Deweloper Bouygues Immobilier Polska prace przy renowacji zabytku zaczął w sierpniu zeszłego roku. To jedna z części inwestycji przy ul. Sienkiewicza 32, niedaleko Ogrodu Botanicznego. Składa się z dwóch budynków: zabytkowej, byłej siedziby Wyższej Szkoły Filologicznej z XIX wieku i całkowicie nowego, powstającego od podstaw. Łącznie mają zapewnić 114 mieszkań, z czego w samej kamienicy 38 lokali.

Przy zabytku trwają intensywne prace budowlane, przygotowujące budynek do przywrócenia przedwojennej, wielospadowej formy dachu. Będzie to najbardziej widoczna zmiana przy rewitalizacji.

– Do tej pory usunęliśmy z budynku starą instalację, tynki oraz okna i doprowadziliśmy budynek do stanu surowego wewnątrz, zachowując pierwotny układ klatek schodowych. Obecnie skupiamy się na wymianie i umacnianiu stropów, a gdy konstrukcja będzie w pełni stabilna, przejdziemy do rewitalizacji dachu, któremu przywrócimy pierwotną wielospadową formę z oknami lukarnowymi – opisuje postępy budowy Krzysztof Foder, dyrektor regionalny Wrocław - Poznań - Trójmiasto w Bouygues Immobilier Polska.

Po wykonaniu tych prac, we wnętrzu starej kamienicy podłoga zostanie ozdobiona francuską jodełką (ułożona w specjalny sposób kompozycja), znajdą się również kamienne portale, gipsowe rozety i kasetonowy sufit zdobiony obrazami przedstawiającymi niebo. Na ścianach mają wisieć obrazy z wizerunkami osób związanymi z historią Wrocławia. W części wspólnej mieszkańcy będą mieli do dyspozycji stół bilardowy i strefę relaksu.

Drugi z budynków jest budowany od zera. Jego wygląd ma nawiązywać do nowoczesnej zabudowy od strony ulicy i uzupełni pierzeję Sienkiewicza. Teraz odbywają się tam prace przy płycie fundamentowej. Według aktualnych informacji, koniec budowy zaplanowano do końca II kwartału 2024 r.

Zobacz, jak zostanie odnowiony zabytek oraz jak przebiegają prace w naszej galerii:

ZOBACZ TAKŻE:

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska