Zagłębie Lubin i Chrobry Głogów rozpoczęły przedsezonowe przygotowania od zwycięstw

MKS Zagłębie Lubin S.A.
W pierwszym sparingu przed startem nowego sezonu PGNiG Superligi Zagłębie Lubin pokonało Energę MKS Kalisz. Chrobry Głogów okazał się z kolei lepszy od Spójni Gdynia.

W meczu lubinian z Energą MKS-em dobrze funkcjonowała obrona „Miedziowych”, a trener Bartłomiej Jaszka mógł być zadowolony z postawy nowych zawodników w zespole. Czterech szczypiornistów pozyskanych w przerwie między sezonami rzuciło 14 z 23 bramek Zagłębia - Maciej Tokaj i Marek Marciniak po 4, Jakub Moryń i Mikołaj Kupiec po 3.

- Pierwszy sparing możemy zaliczyć na plus, aczkolwiek przed nami jeszcze sporo pracy. Były dziś akcje, po których ręce aż same składały się do oklasków, ale myślę, że takich akcji może być jeszcze więcej. Dziś zagrali wszyscy zawodnicy, każdy spędził na parkiecie mniej więcej tyle samo czasu. Cieszy postawa nowych graczy, szczególnie środkowych, którzy napędzają naszą grę, ale wszyscy zawodnicy zagrali dobre zawody - ocenił trener Jaszka.

Zgoła inny przebieg miało starcie z Pogonią Szczecin. W pierwszej połowie rywale dolnośląskiego zespołu byli bliscy osiągnięcia dziesięciobramkowej przewagi. Ofensywny zryw w ostatnich minutach pozwolił „Miedziowym” zmniejszyć straty do czterech trafień.

Skuteczniejsi od swoich derbowych przeciwników okazali się w weekend piłkarze ręczni Chrobrego. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego w pierwszym dniu towarzyskiego turnieju w Dębnie wygrali ze Spójnią Gdynia. Głogowianie pierwszą połowę mogli zakończyć z bezpieczną przewagą. Tuż przed przerwą Chrobry pozwolił sobie jednak na chwilowe rozprężenie.

Mecz ze Stalą Gorzów, choć zakończony zwycięstwem szczypiornistów z Głogowa 25:20, okazał się jeszcze trudniejszym wyzwaniem niż spotkanie ze Spójnią. Po ośmiu minutach ekipa z województwa lubuskiego prowadziła już 8:2, ale bardziej doświadczony Chrobry po kilku minutach doprowadził do remisu 8:8.

Energa MKS Kalisz - Zagłębie 22:23 (11:10)
Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Stankiewicz 1, Kużdeba 2, Mrozowicz 2, Pawlaczyk 3, Tokaj 4, Marciniak 4, Moryń 3, Kupiec 3, Dudkowski 1, Szymyślik, Sroczyk, Dziubiński, Pietruszko, Gębala.

Pogoń Szczecin - Zagłębie 25:21 (16:8)
Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Stankiewicz, Kużdeba 1, Mrozowicz, Pawlaczyk 1, Tokaj, Marciniak 6, Moryń 3, Kupiec 1, Dudkowski 6, Szymyślik 1, Sroczyk 1, Dziubiński, Pietruszko, Gębala 1.

Chrobry - Spójnia Gdynia 26:22 (12:9)