Derby Dolnego Śląska rozstrzygnięte w karnych! Zagłębie lepsze od Chrobrego

MKS Zagłębie Lubin S.A.
Wielkie emocje w derbach Dolnego Śląska w PGNiG Superlidze! W meczu Chrobrego Głogów z Zagłębiem Lubin do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były karne. Lepiej wykonywali je „Miedziowi”, którzy wrócili z Głogowa z cenną wygraną.

Spotkania Chrobrego i Zagłębia od lat przynoszą sporo emocji i nie inaczej było w sobotni wieczór. W mecz lepiej weszli lubinianie, którzy prowadzili 5:2. Ich przewaga mogła być jeszcze bardziej okazała, ale podopieczni Jarosława Hipnera zmarnowali kilka dogodnych sytuacji, co chwilę później się na nich zemściło. Głogowianie szybko doprowadzili do wyrównania, ale ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do przyjezdnych. Z końcową syreną celny rzut oddał Danylo Hlushak, dzięki czemu Zagłębie schodziło na przerwę przy stanie 14:13.

Śląsk – Start Lublin: Kibice w Orbicie ponieśli WKS do wygranej w dogrywce [ZDJĘCIA Z MECZU]

Śląsk – Start Lublin: Kibice w Orbicie ponieśli WKS do wygra...

Po zmianie stron Zagłębie dopadła strzelecka niemoc. Efekt był taki, że gospodarze odskoczyli na trzy bramki i długo utrzymywali nieznaczne prowadzenie. Dobra postawa Marcina Schodowskiego w bramce „Miedziowych” oraz bramki Mateusza Drozdalskiego i Stanisława Gębali sprawiły, że przyjezdni dopięli swego i na zakończenie regulaminowego czasu gry był remis. Zwycięzcę musiała więc wyłonić seria rzutów karnych, w których Zagłębie było bezbłędne. Zespół prowadzony przez Jarosława Hipnera wygrał 5:3 i wrócił do Lubina z dwoma ligowymi punktami.

Chrobry Głogów – MKS Zagłębie Lubin 30:30 (13:14) k. 3:5
Chrobry: Stachera, Dereviankin – Grabowski 6, Tilte 6, Kosznik 5, Paterek 4, Jamioł 4, Dadej 2, Orpik 1, Matuszak 1, Klinger, Wiatrzyk, Zdobylak, Strycz.
Zagłębie: Schodowski, Procho, Byczek – Drozdalski 6, Gębala 6, Hlushak 4, Adamski 3, Iskra 3, Hajnos 3, Moryń 2, Stankiewicz 1, Krupa 1, Michalak, Pietruszko, Bogacz, Kupiec.