Zagłębie – Industria: Miedziowi postawili się dominatorom z Kielc

Szczypiorniści Industrii Kielce mieli w Lubinie trudną przeprawą, ale ostatecznie wywalczyli komplet punktów. MKS Zagłębie Lubin S.A.
PIŁKA RĘCZNA. Zagłębie Lubin co prawda przegrało z Industrią Kielce 24:30, ale warto zaznaczyć, że długo walczyło z mistrzem Polski jak równy z równym.

Są takie mecze, po których przegrani zasługują na duże brawa. Tak było w przypadku niedzielnego spotkania Zagłębia z Industrią. Lubinianie zaliczyli fantastyczny początek spotkania i prowadzili już 8:5. Do przerwy tablica świetlna wskazywała remis – 14:14.
Jeszcze w 37. minucie to lubinianie znajdowali się na prowadzeniu (19:18), ale końcówka meczu należala już do podopiecznych Tałanta Dujszebajewa. Industria ostatecznie wygrała 30:24.

Zagłębiu trzeba oddać, że długo toczyło wyrównany bój z jedną z najlepszych drużyn w Europie. To dobry prognostyk przed grudniowymi spotkaniami w Orlen Superlidze. „Miedziowi” zmierzą się z KPR-em Legionowo, Wisłą Płock, Chrobrym Głogów i Wybrzeżem Gdańsk.