Zadbamy o planetę!

Materiał informacyjny - BRINGMORE ADVERTISING
Już 7 maja rusza nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć związanych z edukacją ekologiczną. Wiadomo, czym skorupka za młodu nasiąknie… Do podziału jest prawie 13,5 mln zł. Zgłoś swój pomysł i zmień perspektywę na bardziej przyjazną środowisku.

Ochrona środowiska naturalnego to obecnie jedno z najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed człowiekiem. To nie tylko nasz obowiązek, ale również szansa na stworzenie lepszego jutra dla przyszłych pokoleń. Już Arystoteles wiedział, że przyroda bez człowieka będzie istniała, ale człowiek bez przyrody nie. Dlatego tak ważne jest kształtowanie proekologicznych postaw już od najmłodszych lat.

Masz pomysł? Działaj!

Pomoc finansową z funduszy europejskich można otrzymać na wszelkiego typu działania związane z edukacją ekologiczną, czyli np. na kształtowanie postaw proekologicznych, realizację eksperymentów przyrodniczych czy organizację zajęć dla dzieci, uczniów i kadry pedagogicznej. W tym ostatnim przypadku dodatkowo premiowana będzie poruszana podczas zajęć tematyka, czyli: zrównoważony rozwój, bioróżnorodność, transport niskoemisyjny, odnawialne źródła energii, gospodarowanie wodą, zmiany klimatu, ochrona powietrza czy gospodarka odpadami. Jeśli pomysłodawca uwzględni co najmniej trzy obszary spośród wymienionych, uzyska dodatkowe punkty.

Do składania wniosków zachęcamy między innymi: jednostki naukowe, przedsiębiorstwa, instytucje rynku pracy, jednostki samorządu terytorialnego, lokalne grupy działania, kościoły i związki wyznaniowe, instytucje sportu i kultury, uczelnie, lasy państwowe, parki narodowe i krajobrazowe, organizacje pozarządowe oraz przedszkola i szkoły.

Tu podaj tekst alternatywny

Lokalne inicjatywy — globalne efekty

Przedsięwzięcia ubiegające się o dofinansowanie powinny być realizowane na terenie, w którym uczestnicy danej inicjatywy funkcjonują na co dzień. Mają zachęcać ich do podejmowania praktycznych działań na rzecz ochrony przyrody w najbliższym środowisku oraz poznania lokalnych ekosystemów. Projekty powinny być skierowane głównie do dzieci i młodzieży — od przedszkolaków do uczniów szkół ponadpodstawowych, a także angażować lokalne grupy działania i organizacje pozarządowe. To one są najbliżej społeczności lokalnych, w których drzemie ogromny potencjał do prowadzenia działań proekologicznych.

Wszystkie projekty należy zrealizować w ciągu 1,5 roku, a wartość każdego z nich nie może przekroczyć 200 tys. euro, czyli ok. 860 tys. zł.

Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska