Wysoka wygrana Chelsea, City lepsze w hicie, Ronaldo znów na Old Trafford

BG
To był udany weekend dla gigantów w Premier League. Chelsea wysoko pokonała Aston Villę, Manchester City wygrał hit z Leicester City, a Manchester United rozbił Newcastle z dużą pomocą Cristiano Ronaldo

W sobotę Cristiano Ronaldo po raz drugi zadebiutował jako zawodnik Manchesteru United i był to niezwykle udany mecz dla Portugalczyka. Napastnik wyprowadził Diabły na prowadzenie w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy po banalnej dobitce. W drugiej odsłonie Sroki wyrównały, ale znów gospodarzom oddech dał CR7 kompletując dublet. Ostatecznie manchester wygrał 4:1 i kolejny raz udowodnił, że mierzy w tym sezonie wysoko. Trybuny Old Trafford były oczarowane blaskiem Cristiano, a kolejny świetny mecz zagrał Paul Pogba, który po czterech meczach ma siedem asyst w lidze.

Przerwa reprezentacyjna okazała się destrukcyjna dla dotychczasowego lidera tabeli - Tottenhamu. Spurs bez kontuzjowanego Sona mierzyli się z Crystal Palace i od samego początku meczu byli gorszym zespołem, ale dzielnie się bronili. Kluczową akcją meczu była jednak druga żółta kartka dla Japheta Tangangi, po której Orły strzeliły aż trzy gole. To było ciężkie popołudnie dla fanów Kogutów.

W sobotę wygrywali za to inni faworyci do mistrzostwa. W hicie kolejki Manchester City nie bez problemów uporał się z Leicester po wygranej 1:0, a kluczowego gola zdobył wypychany latem z klubu Bernardo Silva. Więcej trafień zanotowała Chelsea, bo The Blues pokonali Aston Villę 3:0. Wynik może być mylący, gdyż to The Villans grali i tworzyli sobie okazje, a mistrzowie Europy strzelali bramki. Po latach na Stamford Bridge wreszcie wrócił też Romelu Lukaku, a Belg , podobnie jak CR7, przywitał się z kibicami dubletem.

Czwarta kolejka Premier League była udana dla Łukasza Fabiańskiego, który zachował czyste konto, ale jego West Ham tylko zremisował z Southampton. Po czerwonej kartce mecz przedwcześnie zakończył Michail Antonio, czyli gracz, który został wybrany najlepszym zawodnikiem września w lidze. Udany weekend zaliczył też inny Polak - Jakub Moder. Pomocnik pojawił się na boisku w 37 minucie meczu Brighton z Brentfordem w związku z kontuzją Adama Webstera. Mewy wygrały 1:0 i plasują się w czołówce tabeli.