Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wstąp do Drużyny G(imnazjum) 37

Bartłomiej Czekański, WoK
Zapaśnik Artur Michalkiewicz (z lewej), mistrz Europy z 2006 roku (Moskwa), absolwent szkoły.
Zapaśnik Artur Michalkiewicz (z lewej), mistrz Europy z 2006 roku (Moskwa), absolwent szkoły.
Już w czwartek, 12 marca, o godz. 16.30, począwszy od spotkania w sali 112, odbędzie się Dzień Otwarty usportowionego państwowego Gimnazjum nr 37 (działającego od 1999 roku) przy ul. Młodych Techników 58 we Wrocławiu, należącego do legendarnego Zespołu Szkół nr 18 (dyrektor Piotr Lusar).

„18” kończyli m.in. tacy mistrzowie jak szermierz Leszek Swornowski (drużynowy wicemistrz olimpijski z Moskwy, 1980), judocy Janusz oraz Waldemar Zauszowie, zapaśnik Artur Michalkiewicz (mistrz Europy z Moskwy, 2006), czy szczypiornista Krzysztof Górniak. To w barwach tej szkoły ścigali się mistrzowie Polski w kartingu pod wodzą niezmordowanego Wiesława Jachimiaka. Ścigali się także z Robertem Kubicą.

Ale nie tylko oni tworzą historię tej „budy”. Już mają następców właśnie z usportowionego Gimnazjum nr 37. To Kamil Dąbrowski, uczeń klasy II A, judoka z niebieskim pasem, członek kadry narodowej młodzików i mistrz Polski w sumo w tej kategorii wiekowej, Aleksandra Kawecka (klasa II A), też judo, mistrzyni Polski młodziczek, Michał Michalski (III A), medalista krajowego championatu juniorów, Paulina Banat (I A), trenuje karate, mistrzyni Polski dzieci i młodzieży, Adrian Pawlak, Bartłomiej Kozłowski, Piotr Górecki i Jakub Borowiec, członkowie kadry Dolnego Śląska w piłce ręcznej, Weronika Górecka (II A), Marta Brzozowska (II A) i Marta Lemiec (III A) reprezentantki polski w pływaniu, zwyciężczynie wielu imprez, z kolei Sylwia Smoleń (III B) i Mateusz Mińczuk (II B), to lekkoatleci, o których usłyszymy jeszcze wiele dobrego.

Inni nie odstają i wygrywają dolnośląskie oraz wrocławskie Gimnazjady. Są sportowcami z tej wyższej młodzieżowej półki. Występują w barwach klubów m.in. Juvenia, Śląsk Wrocław, czy MOS.

A teraz zbliża się nabór do gimnazjów, więc jeśli Rodzicu masz dziecko w podstawówce, które już uprawia i kocha sport, to w Gimnazjum nr 37 będzie miało wspaniałe warunki do kontynuowania swojej pasji i do rozwoju nie tylko sportowego. Ta szkoła Twemu dziecku tylko w tym pomoże.

Rzutka i bardzo zaangażowana w to co robi, dyrektor „G 37”, pani Irena Penińska zachęca do zapisywania się do prowadzonej przez nią szkoły:

- To nie jest duże gimnazjum, liczy 197 uczniów, więc dzieci nie są tu anonimowe. Wszystkie je dobrze znamy i rozumiemy. W żadnej klasie nie ma więcej niż 30 uczniów. Mamy osiem oddziałów (dawniej mówiło się na to: klasy), z czego większość jest o profilu sportowym np. judo, pływanie, piłka ręczna czy lekka atletyka. Są u nas miejsca dla dzieci z tzw. przepisowego rejonu jak i dla tych z gmin pozawrocławskich. Prowadzimy tzw. zajęcia międzytreningowe dla dzieci, które oczekują u nas właśnie na swój specjalistyczny sportowy trening po lekcjach. Zajęcia odbywają się pod opieką i z pomocą nauczycieli. Dzieci wtedy mogą odrabiać lekcje czy nadrabiać zaległości, jeśli takie wystąpiły przez ich wyjazd na zawody, czy obozy (są obozy letnie rekreacyjno-kondycyjne i zimowe z nauką jazdy na nartach.). Obowiązuje u nas regulamin klas sportowych, który ma na celu wspieranie młodych uczniów-sportowców. Mają oni swoje specjalne prawa i przywileje, co nie znaczy, że na rzecz treningów i zawodów zaniedbują naukę. Wyniki egzaminu gimnazjalnego nasza szkoła ma zawsze powyżej tzw. średniej wrocławskiej. Budynek jest zamknięty, monitorowany, bezpieczny. Mamy dwie pracownie komputerowe, salę multimedialną i sale z tablicami interaktywnymi. W większości pomieszczeń są telewizory plazmowe i są też sale z rzutnikami multimedialnymi. Czyli nie tylko sport. Jest też klasa matematyczno-informatyczna z rozszerzonym programem w tych kierunkach. Jest chór szkolny „Fermata” z sukcesami, są laureaci konkursów lingwistycznych, literackich, fotograficznych itd. Jeśli chodzi o dydaktykę pozasportową też więc mamy się czym pochwalić. A nasza sportowa baza? Mamy nowoczesną, specjalistyczną salę do judo z matą, sala do WF jest świeżutka, pachnąca po remoncie, z basenu korzystamy w nieodległej usportowionej Szkole Podstawowej nr 46, Szkoły Podstawowej nr 3 i z obiektu AWF na Stadionie Olimpijskim. Lekka atletyka odbywa się u nas na wielofunkcyjnym boisku, gdzie jednak trzeba położyć nową bieżnię do biegania. Będziemy się o tę bieżnię bardzo starali. Tak jak staramy się o nowych uczniów, którym chcemy umożliwić dalszą karierę sportową. Razem z panią pedagog Anną Ruszczak cyklicznie odwiedzamy te usportowione podstawówki, z których zwykle mamy największą ilość nowych uczniów i przedstawiamy im oraz ich rodzicom ofertę naszego Gimnazjum 37. Mówimy jasno: wstąp do drużyny G 37, a Twoja kariera sportowa nabierze tempa, poza tym nie ucierpi Twoje wykształcenie.

Motto Gimnazjum nr 37 we Wrocławiu przy ul. Młodych Techników: „Uczniowie uczęszczający do tej szkoły mają odwagę sięgać po więcej”.

W czwartek 12 marca o godz. 16.30 dzień otwarty dla kandydatów do Gimnazjum 37.
Terminy sprawdzianów predyspozycji sportowych ( i proszę się ich nie bać!).
(Uwaga, pisemne deklaracje o przystąpieniu dziecka do takiego sprawdziany trzeba składać do 16.03. 2015 r. do godz. 14).

Judo: 9.04. 2015 r., godz. 17 w siedzibie szkoły.

Piłka ręczna: 25.03. 2015 r. godz. 16-17.30 w SP 46 przy ul. Ścinawskiej 21.
Lekka atletyka: 27.03. 2015 r, godz. 15 w siedzibie szkoły (przy ul. Młodych Techników).

Pływanie: 25.03. 2015 r., godz. 16, SP 46 przy ul. Ścinawskiej 21.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska