Nasza Loteria

Wrocławskie dziwolągi. Zaskakują, zawstydzają, straszą, śmieszą [ZDJĘCIA]

Katarzyna Zimna
Katarzyna Zimna
Nietrafione projekty, budowlane wpadki, dziwaczne pomniki i inne koszmarki, które budzą emocje wrocławian, dziwią turystów i są przedmiotem kpin internautów. W naszym mieście ich nie brakuje. Oto największe, naszym zdaniem, dziwolągi Wrocławia.Zobaczcie na kolejnych slajdach. Jeśli czegoś na naszej liście brakuje, dajcie znać: redakcja@gazeta.wroc.pl.
Nietrafione projekty, budowlane wpadki, dziwaczne pomniki i inne koszmarki, które budzą emocje wrocławian, dziwią turystów i są przedmiotem kpin internautów. W naszym mieście ich nie brakuje. Oto największe, naszym zdaniem, dziwolągi Wrocławia.Zobaczcie na kolejnych slajdach. Jeśli czegoś na naszej liście brakuje, dajcie znać: [email protected]. archiwum Polska Press
Nietrafione projekty, dziwaczne pomniki oraz inne cuda i koszmarki, które budzą emocje wrocławian, dziwią turystów i są przedmiotem kpin internautów. W naszym mieście ich nie brakuje. Oto największe, naszym zdaniem, dziwolągi Wrocławia.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Inwestycje w powiecie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 7

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

A kiedy uprzątną resztki tymczasowej fontanny na placu gołębim? Wystaje w tym kąciku jak pół d... zza krzaka.

w
wrocławianiN
19 kwietnia, 7:54, Gość:

A gdzie dziwolag z ratusza

Długo myślałeś co napisać. Wymyśl cos bardziej interesującego.

D
Dariusz Niszewski

Moje uwagi i opinie na temat tego kontrowersyjnego materiału. Ad.2 Osiedle zaprojektowane przez panią Jadwigę Grabowską-Hawrylak (1920-2018) od powstania czyli od końca lat 60.XX wieku budziło kontrowersyjne opinie dlatego bo było inne i tak zostało do dzisiaj. Przynosiło jednak rozpowszechnianą przed turystów z całej Polski dobrą sławę miastu Wrocław za tę właśnie oryginalność wśród szarości i jednakowości PRLu.

Ad.3 Krzesło Kantora a w tle teatr. Czyli wszystko OK.

Ad.4. Biblioteka-widmo. Może lepsza by była wyłożona czerwonym klinkierem a przynajmniej z czerwoną dachówką ale pewno z czasem się przyzwyczaimy i do tej bieli.

Ad. 5. Bolesław Chrobry. Zdecydowanie odbiega in minus formą kompozycji, wielkością i majestatem od poprzednika stojącego w tym miejscu w latach 1896-1945.

Ad.6. Galeriowce takie są i trzeba się przyzwyczaić.

Ad.7. Sky Tower –szkoda, że nie jest o 50 metrów wyższy tak jak w którymś momencie planowano. Wtedy nadal byłby najwyższym (do dachu) budynkiem w Polsce. Obecnie ma 206 metrów ( z anteną 215 metrów) ale budowany w Warszawie Varso Tower będzie miał 230 do dachu plus jeszcze 80 metrowa iglica.

Ad.8. Stadion Miejski. Lepiej, że jest niż jakby go nie było.

Ad.9. Pociąg do nieba. Super pomysł.

Ad.10. Zaułek Solny. Rzeczywiście nic ciekawego. W przyszłości powinno się odbudować stojącą tu kiedyś kamienicę z bramą-przejściem do placu Solnego.

Ad.11. Trzonolinowiec. Ciekawy eksperyment znany w całej Polsce dzięki turystom odwiedzającym Wrocław. Bez eksperymentów w budownictwie dalej mieszkalibyśmy w ziemiankach.

Ad.12. Drożdzowy DOLMED. Jeśli taka nazwa się gdzieś przewija to wywodzi się nie od ciasta a od jednego z dwojga rówieśników w roku urodzenia i roku śmierci), Pierwszego Sekretarza PZPR we Wrocławiu w latach 1971-1980 Ludwika Drożdża (1925-2011) i jego przychylności na inicjatywę pani dr nauk medycznych (pulmolog), Janiny Pasławskiej-Prus (1925-2011).

Ad.13. Lepiej by było aby Biblioteka z takimi zbiorami była dalej od rzeki Odry.

Ad.14.Arlekin. Bardzo udane dzieło znanego artysty idealnie pasujące do miejsca w którym stoi.

Ad.15.i Ad. 16. Wrocławskie eksperymenty budowlane rozświetlające szarość budownictwa czasów PRL.

Ad.17. Chyba jedyny we Wrocławiu budynek w stylu arkadowym zniszczony wizualnie siłową rozbudową powierzchni przez nadbudowę na nim czegoś co przypomina kontenery dla robotników z sąsiedniej budowy. Szkoda, że nacisk na zysk inwestora pokonał estetykę i wyszło jak widać.

Ad.18. Zabudowa Placu Nowy Targ. Jedna wielka pomyłka od czasów jego nowej zabudowy a nie odbudowy w początku lat 60.XX wieku. Były wykonane plany odbudowy starych kamieniczek ale jak mówi opowieść, po zakomunikowania tego i uzyskania zgody w centrali w Warszawie przyszła ze stolicy odpowiedź „ macie we Wrocławiu Rynek, macie Plac Solny, to po co wam trzeci Rynek”.

Ad.19. Lepiej by było aby SOLPOL ze Świdnickiej stał obok swojej siostry na Wybrzeżu Wyspiańskiego, choć ja to rodzeństwo widziałbym raczej gdzieś wśród nowego budownictwa na zachodzie lub południu miasta.

Ad.20. Może być i tak.

Ad.21. Dom na wodzie. No cóż, jest normalnym, że nie wszystkie eksperymenty się udają. Dom na wodzie dryfuje po Odrze. Zerwała się lina [ZDJĘCIA] | Gazeta Wrocławska (gazetawroclawska.pl)

Ad.22.Krzywe domki na Klecinie. Jako uliczka czy mini Osiedle urozmaicające okolicę, jest to ciekawy pomysł.

G
Gość

Od kiedy dopełniacz nazwy "Ostrów Tumski", to "Ostrowia Tumskiego"?! OSTROWA, tumany!!!

G
Gość

Jeszcze do tego oczywiście Solpol, te szpikulce przy Szewskiej i ten parking przy Kołątaja

T
Teka

Co za maruda to napisała

R
Rafa

Arlekin Dutkiewicz to największa wtopa.

A gdzie Solpol?

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska