Wrocław: Śląsk krzepnie, ŁKS bez szans

Paweł Kucharski
W ataku B.J. Holmes (nr 11), w obronie Robert Skibniewski
W ataku B.J. Holmes (nr 11), w obronie Robert Skibniewski fot. krzysztof szymczak
Nie mieli dobrych humorów w sobotni wieczór kibice ŁKS-u Łódź. Nie dość, że nie udało im się ustanowić nowego rekordu oglądalności w Tauron Basket Lidze, to na domiar złego ich koszykarze nie mieli nic do powiedzenia w starciu ze Śląskiem.

Do Atlas Areny przyszło 9128 fanów. Jak na starcie dwóch drużyn, które przed 7. kolejką rozgrywek zajmowały dwa ostatnie miejsca, wynik to imponujący, ale do rekordu trochę zabrakło. Przypomnijmy, że derby Trójmiasta w poprzednim sezonie oglądało 10015 widzów.

Zwycięstwo w Łodzi przyszło wrocławianom łatwiej, niż się spodziewano. Co prawda po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 23:17, ale w kolejnych przewaga Śląska nie podlegała najmniejszej dyskusji. W końcu trener Miodrag Rajković nie musiał liczyć wyłącznie na dwóch, trzech zawodników. Jego zespół grał bardzo urozmaiconą koszykówkę, a sześciu graczy WKS-u zdobyło dziesięć lub więcej punktów.

Kapitalne zawody rozegrał Robert Skibniewski. Rozgrywający Śląska zdobył 15 punktów i miał 9 asyst (wszystkie w pierwszej połowie!). Jak zwykle bardzo efektywny był Aleksandar Mladenović (5/7 za dwa i 9 zbiórek w 18 minut), a za grę w ataku pochwalić należy także obu Amerykanów (nieco gorzej wypadli w defensywie), Akselisa Vairogsa czy Pawła Buczaka.
Wrocławianom nie przeszkodziła w zwycięstwie nawet duża liczba fauli wśród wysokich. Piotr Niedźwiedzki spadł za pięć przewinień, a Mladenović, Buczak i Qa'rraan Calhoun skończyli mecz z czterema.

W czwartek wrocławian czeka wyjazd do Włocławka na mecz z Anwilem, a w niedzielę zagrają w Sopocie z Treflem.

ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław 69:85 (23:17, 14:26, 16:23, 16:19)
ŁKS: Archibeque 23, Mallett 12 (1), Kalinowski 12 (4), Dłuski 10, Sulima 5, Trepka 4, Szczepaniak 2, Holmes 1, Kenig 0.
Śląsk: Calhoun 15 (2), Skibniewski 15 (1), Graham 12 (2), Vairogs 12 (2), Bogavac 11 (1), Mladenović 11, Buczak 7 (1), Sęk 2, Koelner 0, Niedźwiedzki 0, Zyskowski 0.

Tauron Basket Liga
7. kolejka
Trefl - Kotwica 95:76, Siarka - PGE Turów 59:77, ŁKS - Śląsk 69:85, Politechnika - Zastal 86:87, Czarni - Polpharma 86:78. Mecz Anwil - Basket zakończył się po zamknięciu tego wydania "Gazety Wrocławskiej". Pauzował AZS Koszalin.