Nasza Loteria

Wrocław: Mniej sklepów w galeriach. Niektórych nie otwarto

Marcin Kruk
Marcin Kruk
Galerie handlowe wznowiły dziś działalność. Ale na nowych zasadach
Galerie handlowe wznowiły dziś działalność. Ale na nowych zasadach Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press
Żaden z siedmiu wrocławskich salonów Reserved nie został w poniedziałek otwarty. Mohito, House, Cropp i Sinsay czynny był tylko w Alei Bielany. To marki należące do polskiej firmy LPP. Ta zapowiedziała przed kilkoma dniami wycofanie się z 30 procent powierzchni wynajmowanych w galeriach w Polsce. Powód, to epidemia koronawirusa.

Zarząd LPP prowadzi z galeriami negocjacje w sprawie nowych umów. - Nowa rzeczywistość handlowa po otwarciu centrów handlowych będzie odbiegać od tej, jaką znamy sprzed ogłoszenia pandemii. Zakupy w rękawiczkach, maseczkach i przyłbicach i wiele innych obostrzeń dotyczących bezpieczeństwa wpłyną znacząco na komfort i psychologię zakupów, zniechęcając do nich klientów. Obawy związane z przebywaniem w dużych skupiskach ludzkich, potęgowane przez limitowany dostęp do centrów handlowych jeszcze przez wiele miesięcy nie pozwolą spełniać galeriom celów i usług, dla których zostały wybudowane - pisze LPP w swoim komunikacie.

Z 40 swoich salonów w całej Polsce zrezygnował też Empik. We Wrocławiu sklepy Empik działają nadal w Galerii Dominikańskiej, Magnolii, Alei Bielany, Pasażu Grunwaldzkim, Renomie, Wroclavii, Factory i N-Parku Maślicka. Zamknięte natomiast zostały wszystkie sklepy Mole Mole, księgarnie należące do sieci Empik. - Wszystkie księgarnie Mole Mole zakończyły działalność. Mole Mole był projektem rozwijającym się, ale w obecnych realiach ekonomicznych nie widzimy potencjału do dalszego prowadzenia i rozwoju tego formatu – poinformowała Monika Marianowicz z Empiku.

Marki podejmują różne decyzje dotyczące otwarć w poszczególnych lokalizacjach. Niektóre nie otworzyły jeszcze żadnego punktu, inne uruchomiły tylko jeden sklep, jak np. Giacomo Conti, który działa obecnie wyłącznie w Factorii (dawne Futura Park) przy Granicznej.

We Wroclavii nie otworzył się np. Ella Boutique, sklep odzieżowy Gate, Giacomo Conti, Go Sport, Marc O’Polo, Miniso, Nespresso, Samsonite, Tous. W Magnolii nie działają m.in. Centrum Wina, Parfois, Samsonite,Tous, Słoń Torbalski, Levis, Promod, TK Maxx, Molton, Olsen, Piano, Quiosque, Top Secret, Badura, Jack Wolfskin, Świat Książki, Inglot.
W Pasażu Grunwaldzkim nieczynne jeszcze np. Tous, Levard, Ochnik, Tibmerland, Gatta, Levis.
W Koronie z otwarciem wstrzymały się m.in. Camaieu, Go Sport, salon Play, jubiler Schubert, Puccini, Świat GSM.

We wszystkich centrach handlowych pozostają zamknięte kina, siłownie, zakłady fryzjerskie, strefy rozrywkowe i gastronomiczne. Niektóre restauracje działają „na dowóz”.

Przeczytaj także

Galerie handlowe od 4 maja znów są czynne. Klienci do nowych zasad długo jeszcze będą się przyzwyczajali

Tak teraz wyglądają wrocławskie galerie handlowe

W poniedziałek, 4 maja 2020, kończy się część ograniczeń dotycząca działalności galerii handlowych w Polsce. Mogą zostać otwarte działające w nich sklepy odzieżowe, księgarnie, elektromarkety czy perfumerie. Będzie jednak istniał nie tylko limit liczby klientów (na jedną osobę musi przypadać 15 metrów kwadratowych powierzchni handlowej - nie wlicza się do tego powierzchnia korytarzy). Rząd wprowadził też mnóstwo innych zakazów i nakazów dotyczących galerii handlowych. W sklepach odzieżowych nieczynne będą przebieralnie (chyba że sklep będzie je dezynfekował po każdym kliencie). W centrach handlowych nie mogą funkcjonować wyspy handlowe, kluby fitness, place zabaw, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Nie mogą funkcjonować także miejsca, w których spożywa się posiłki na miejscu - dozwolona jest tylko sprzedaż jedzenia na wynos. Zobacz na kolejnych slajdach szczegółowe zasady działalności galerii i obowiązki ich pracowników. Gdzie i kiedy obowiązkowe są maseczki, rękawiczki? Co zmienia się na parkingach? Jakie dodatkowe zakazy i nakazy obowiązują na korytarzach, schodach ruchomych i windach? Sprawdź! Posługuj się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

To będą galerie handlowe jakich nie znamy [NOWE ZASADY od 4 maja]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym problemem w Polsce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 14

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

z
zmarnowane miasto
5 maja, 13:37, Gość:

Jaka by to była korzyść, gdyby pandemia zbiegła się w czasie z rozmowami o sprzedaż działki pod Wroclavię. Teraz zostanie nam taki pusty kloc.

To prawda...

t
trochę ekonomii matole
5 maja, 16:58, polski niewolnik:

Dla mnie osobiście nie robi to żadnej różnicy czy one są otwarte czy zamknięte. Większość tych sklepów w galeriach sprzedaje jakiś przereklamowany i pięciokrotnie droższy szmelc dla tych co tam łażą tylko po to aby się pokazać (podobnie jak EPI).

EPI specjalizuje się we własnej garmażerce, dobrym mięsie i produktach typowo sprowadzanych pod bogatego klienta. Nikt nie zmusza cię do jeżdżenia tam po produkty typowo dyskontowe, na które tamci dostają lepsze marże bo kupują wszystko na kontenery.

g
gardło piecze

A gdzie można się zgłaszać z infekcją bakteryjną lub ropną anginą po noszeniu maseczki dłużej niż 20 minut?

Załóżmy, że cała 8 osobowa rodzina ma infekcję bakteryjną po noszeniu maseczki, która już po 15-20 minutach jest olbrzymią wylęgarnią bakterii i wirusów. Do jakiej kolejki powinni się skierować, bo pewnie nie do szpitala.

p
polski niewolnik

Dla mnie osobiście nie robi to żadnej różnicy czy one są otwarte czy zamknięte. Większość tych sklepów w galeriach sprzedaje jakiś przereklamowany i pięciokrotnie droższy szmelc dla tych co tam łażą tylko po to aby się pokazać (podobnie jak EPI).

G
Gość

Jaka by to była korzyść, gdyby pandemia zbiegła się w czasie z rozmowami o sprzedaż działki pod Wroclavię. Teraz zostanie nam taki pusty kloc.

M
M
5 maja, 4:34, Gość:

Salony piękności pozamykane to Wrocławianki siedzą cicho po domach i pryszcze wyciskają...

Teraz to beda maszkary dopiero hehe

m
majka

Tak bobteraz w dobie pandemii potrzebna nowa torebka z guessa,buty z TH ,koszulka boss-a i armani kurteczka ,a co ?

G
Gość

Salony piękności pozamykane to Wrocławianki siedzą cicho po domach i pryszcze wyciskają...

G
Gość

Ha ha ha i co zrobią te mamuśki co się lansowały po galeriach w restauracjach? Żarły aż im się uszy trzęsły.

G
Gość

Hs

D
DR.
5 maja, 0:19, kapral:

"Mniej sklepów w galeriach. Niektórych nie otwarto" co na to DR.Simon?Czy to jest bezpieczne takie chodzenie po galeriach??

No pewnie. W galeriach nie ma kopert i kolegi po fachu specjalisty od nich.

k
kapral

"Mniej sklepów w galeriach. Niektórych nie otwarto" co na to DR.Simon?Czy to jest bezpieczne takie chodzenie po galeriach??

O
Olga

I bardzo dobrze. Galerie finansowane przez sieciówki wykończyły wszystko. Spożywkę, usługi, agd-rtv, fryzjerów, gastronomię, sklepy odzieżowe, obuwnicze, sportowe, cukiernie, piekarnie, mięsne itp. Bo to taki zachód, taka cywilizacja, bo z prowincji można przyjechać i zostać choć na kilka godzin europejczykiem. Jak to brzmi! I przyszedł mały wirusek... Pstryk i nie ma królika w kapeluszu. I nigdy go tam nie było.

C
Cyk

Wroclavia tk max?

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska