Wójt mówi, że działka jest gminy, a radny sprawdza

Grażyna Szyszka
Udostępnij:
Do kogo należy teren pod planowane przedszkole w Jaczowie?

Paweł Zwoliński, radny gminy Jerzmanowa zarzuca wójtowi Lesławowi Golbie wprowadzanie mieszkańców Jaczowa w błąd. A dokładnie to, że powiedział nieprawdę na temat własności działki, na której gospodarz gminy obiecał zbudować we wsi przedszkole. Miało ono stanąć u zbiegu ulic Głównej i Smardzowskiej. We wpisie na Facebooku radny Paweł Zwoliński napisał: „Pan wójt Lesław Golba, mieszkańców Jaczowa oszukał i okłamał dnia 27 października 2016 roku podczas zebrania wiejskiego, gdzie podał do informacji, że działka 617/4 obręb Jaczów jest własnością gminy Jerzmanowa i to dzięki jego skutecznym działaniom staliśmy się nieodpłatnie jej właścicielami!”.

Tymczasem radny Zwoliński sprawdził w Agencji Nieruchomości Rolnej, że właścicielem działki w Jaczowie wciąż jest ANR. Tak samo jak tej w Jerzmanowej, przy pomniku „Ludzi Ziemi”. - Informacje potwierdziłem jeszcze w urzędzie gminy i jest dokładnie tak, jak dostałem w piśmie od agencji - podkreśla radny z Jaczowa. - Nie rozumiem, po co wójt opowiada takie kłamstwa ludziom na zebraniach.

Zapytany o działki wójt odpowiada: - W ubiegłym roku złożyłem wniosek w Agencji Nieruchomości Rolnej o nieodpłatne przekazanie na rzecz gminy półhektarową działkę w Jaczowie pod budowę przedszkola. I agencja przysłała nam pismo z zapewnieniem, że tak się stanie, jednocześnie odstąpiła od sprzedaży tego gruntu w przetargu. Teren zostanie nam przekazany po zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, gdy zmienimy jego przeznaczenie na cele publiczne. I ta procedura zakończy się pod koniec tego roku. Wtedy agencja przekaże nam działkę aktem notarialnym. Ponadto zapewniono nas, że możemy już opracowywać dokumentację na przedszkole, co zresztą robimy - wyjaśnia wójt. - Mam nadzieję, że rady Zwoliński zdobędzie się na odwagę i publicznie, na sesji mnie przeprosi, gdy już będziemy mieć akty notarialne na działki w Jaczowie i Jerzmanowej .

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie