Sutryk prezydentem Wrocławia? Ma dużą przewagę nad...

  Sutryk prezydentem Wrocławia? Ma dużą przewagę nad kandydatką z PiS (NAJNOWSZY SONDAŻ)

  Zdjęcie autora materiału
  Malwina Gadawa

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Sutryk prezydentem Wrocławia? Ma dużą przewagę nad kandydatką z PiS (NAJNOWSZY SONDAŻ)

  ©Janusz WóJtowicz / Polska Press Grupa

  Jacek Sutryk w jesiennych wyborach prezydenta Wrocławia, może liczyć na zwycięstwo. W najnowszym sondażu, w którym Sutryk występuje jako kandydat popierany przez Rafała Dutkiewicza, SLD oraz Koalicję Obywatelską (Nowoczesna i Platforma Obywatelska), jego poparcie w pierwszej turze wyborów deklaruje aż 46 procent wrocławian. Sutryk wygrywa też w drugiej turze wyborów z Mirosławą Stachowiak-Różecką (PiS). Tak wynika z sondażu przeprowadzonego 25 lipca przez instytut Ibris.
  Sutryk prezydentem Wrocławia? Ma dużą przewagę nad kandydatką z PiS (NAJNOWSZY SONDAŻ)

  ©Janusz WóJtowicz / Polska Press Grupa

  Badanie przeprowadzone zostało metodą wywiadów telefonicznych na próbie 1000 mieszkańców Wrocławia. Zleciła je Nowoczesna. Badanie przeprowadzono 25 lipca czyli już po tym, jak oficjalnie ogłoszono, że Platforma Obywatelska i Nowoczesna tworzą Koalicję Obywatelską we Wrocławiu. W ramach tej koalicji PO wycofała poparcie dla Kazimierza Michała Ujazdowskiego, a Nowoczesna opuściła koalicję związaną z Rafałem Dutkiewiczem.
  W ramach koalicyjnych uzgodnień to Nowoczesna wskaże kandydata na prezydenta Wrocławia, którego poprze PO. Najprawdopodobniej będzie to Jacek Sutryk, którego Nowoczesna już teraz popiera. W przestrzeni publicznej wciąż funkcjonuje również nazwisko Michała Jarosa, jako kandydatka Koalicji Obywatelskiej. Dlatego sprawdzono, jak obaj kandydaci wypadają, kiedy przy ich nazwisku pojawia się szyld Koalicji Obywatelskiej.

  Najnowszy sondaż wskazuje, że Jacek Sutryk, jako kandydat Rafała Dutkiewicza, Nowoczesnej, SLD i Koalicji Obywatelskiej może liczyć na największe poparcie spośród polityków, którzy już ogłosili swój start w wyborach. Głosowanie na Sutryka zadeklarowało 46 proc. badanych. W sondażu Ibris na drugiej pozycji uplasowała się kandydatka Prawa i Sprawiedliwości – Mirosława Stachowiak-Rożecka (28,1 proc.). Pozostali kandydaci pozostali daleko w tyle. Poseł Nowoczesnej Michał Jaros, jeżeli zdecydowałby się na start z własnego komitetu mógłby liczyć, według sondażu, na 6,6 proc. głosów. Katarzyna Obara-Kowalska z Bezpartyjnego Wrocławia może liczyć na 2,8 proc. poparcia, a Małgorzata Tracz z Zielonych na 2,6 proc. poparcia. 1,8 proc. badanych zadeklarowało, że odda głos na Jerzego Michalaka (Dolnośląski Ruch Samorządowy).

  W drugiej turze Jacek Sutryk zdecydowanie wygrywa z Mirosławą Stachowiak-Różecką. 59,1 proc. badanych zadeklarowało, że na niego odda swój głos. Na posłankę PiS chce głosować 30,3 proc. osób przepytanych w sondażu.

  Gdyby to Michał Jaros startował z poparciem Koalicji Obywatelskiej głos na niego oddałoby 14,2 proc. badanych. Na Jacka Sutryka, który byłby kandydatem Rafała Dutkiewicza i SLD, zagłosowałoby 36,8 proc. badanych.

  Jacek Sutryk, dyrektor departamentu spraw społecznych we wrocławskim magistracie cieszy się z wyników sondażu. - To efekt naszej kilkutygodniowej ciężkiej pracy i wielu rozów z wrocławianami. Wyniki sondażu pokazują, że warto było w sposób odpowiedzialny budować projekt, w którym uczestniczą aż cztery środowiska. Zjednoczenie było bardzo dobrym posunięciem dla dobra Wrocławia - mówi Jacek Sutryk.


  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (351)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Boże uchowaj!

  Wrocławianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Zmieniły się trochę procedury, więc ciężej będzie tej hołocie mataczyć przy wyborach. Niestety, przez te wszystkie lata stworzyli sobie zastępy żelaznego elektoratu. Na sondaże nie ma nawet co...rozwiń całość

  Zmieniły się trochę procedury, więc ciężej będzie tej hołocie mataczyć przy wyborach. Niestety, przez te wszystkie lata stworzyli sobie zastępy żelaznego elektoratu. Na sondaże nie ma nawet co patrzeć.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  klika

  woju (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  był Zdrojewski, odszedł, ale namaścił Dudkiewicza, teraz Dudkiewicz odchodzi bo już by nie wygrał. ale namaścił kolejnego - Sutryka. Ta sama klika rządzi od 1990 roku.i wygląda,że dalej będzie....rozwiń całość

  był Zdrojewski, odszedł, ale namaścił Dudkiewicza, teraz Dudkiewicz odchodzi bo już by nie wygrał. ale namaścił kolejnego - Sutryka. Ta sama klika rządzi od 1990 roku.i wygląda,że dalej będzie. dodam,że nie cierpię pisuzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mirosława Stachowiak-Rozecka

  Antygona (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

  Koniec z klika PO, ona powinna wygrać. Oni już tak się wslawili, że mogą odejść.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  KOMU SŁUŻY G.W (wymiotna)

  Wojtek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  Niech wa trafi szlak PROPAGANDZIŚCI.. Bezczelnie pompujecie propagandę tylko w jednego kandydata Waszego .. ale sondaże nawet wasze dają mu tylko 10 % . Wrocław ma dość patologii DUPKIEWICZA i jego...rozwiń całość

  Niech wa trafi szlak PROPAGANDZIŚCI.. Bezczelnie pompujecie propagandę tylko w jednego kandydata Waszego .. ale sondaże nawet wasze dają mu tylko 10 % . Wrocław ma dość patologii DUPKIEWICZA i jego Pomiotów.
  DO WIDZENIA.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wybory

  misiek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Pisirka, wieksza przekupa od Kempy...widzieliscie ja w programie "kawa na ławę?" Masakra.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  prezydent w-w

  emeryt (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

  Sutryk to dalszy ciąg bandy Zdrojewskiego i Dutkiewicz.Podwyżki,podwyżki dla mieszkańców a premie dla siebie za nic a DŁUG ROŚNIE !!!!!-tylko kto będzie spłacać


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sutryk

  misiek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  A te podwyżki to nie rząd nam funduje??? W koncu trzeba wziąc skądś na pińcet

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rowerzysta

  kizoo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Sutryk - rowerzysta, który obieca nam wszystko, ale będzie jak było...

  Zdjęcie autora komentarza
  Pytania Szejka

  Mateusz Jarosiewicz

  Zgłoś naruszenie treści / 3


  Jako użytkownik miasta od ponad 32 lat mam do Państwa kilka pytań:

  0. Czy zapoznali się Państwo z opracowaniem foresightu #Wroclaw20362056? Zawierającego m.in. wyniki rozmów z miszkańcami o...rozwiń całość


  Jako użytkownik miasta od ponad 32 lat mam do Państwa kilka pytań:

  0. Czy zapoznali się Państwo z opracowaniem foresightu #Wroclaw20362056? Zawierającego m.in. wyniki rozmów z miszkańcami o przyszłości? Który scenariusz rozwoju miasta wydaje się być najbardziej pożądany i dlaczego? Który najgroźniejszy i dlaczego?

  1. Czy chcecie w jakiś sposób zadbać o budżet miasta? Macie jakiś pomysł na wrocławskie długi?
  Czy do zwalczenia problemu wrocławskiego długu posłużą się Państwo:
  a) wrocławską kryptowalutą
  b) emisją obligacji
  c) powoływaniem startupów z udziałem miasta (które może udostępniać lokale lub obiekty miejskie na zasadzie aportu do spółki)
  d) powołanie miejskiego banku
  e) robotyzacją niektórych stanowisk urzędniczych (co zmniejszyłoby także kolejki w urzędach)

  2. Jak chcecie zadbać o zagospodarowanie przestrzenią miasta? O ład i estetykę centralnych przestrzeni publicznych?
  Jaki styl powinno mieć nasze miasto?
  a) nowoczesny design w oparciu o najbardziej awangardowe projekty (co wymagałoby powołanie specjalnego miejskiego kuratora estetyki)
  b) zróżnicowany - wedle uznania danego inwestora
  c) klasyczny, oparty o tradycję

  3. W jaki sposób miasto zamierza działać i promować się w Internecie? Czy pojawią się nowe usługi dla mieszkańców i czy sieć hostspotów będzie rozbudowana?
  Jaki procent budżetu na promocję miasta przeznaczyliby Państwo na ten cel?
  Czy mogą Państwo obiecać, że wprowadzą całkowicie darmowy internet na terenie całego miasta, a jeśli nie, to gdzie ten internet powinien być dostępny (może na wszystkich przystankach)?

  4. Czy administracja miejska będzie w jakiś sposób zreformowana?
  Mieszkańcy narzekają na biurokrację i kolejki w urzędach. Jakich 5 prostych posunięć Państwo proponują, by ten problem rozwiązać?

  5. Co ze wsparciem osób najbardziej wykluczonych i osłabionych przez różne życiowe sytuacje? Planujecie wspierać kluby seniora, wybudować noclegownie, wesprzeć głodnych posiłkami lub stwarzać możliwości reintegracji poprzez pracę jak Fundacja Mam poMoc?
  Czy miejskie przedszkole (choć jedno) będzie czynne od godz. 5:00 do godz. 22:00, tak by samotne mamy pracujące od 6:00 rano lub pracujące do 21:00 miały szansę realizacji kariery zawodowej?

  6. Czy obywatel i przedsiębiorca będzie w jakiś sposób włączany w strategię miasta? Będzie partycypował w korzyściach z organizacji imprez, rozbudowy miasta oraz wzrostu jego znaczenia na świecie? Jak?
  Czy będą Państwo konsultować konstrukcję dokumentów strategicznych oraz dezyzje o kluczowych inwestycjach i imprezach z szerokim gronem interesariuszy m.in. biznesem, NGO, jednostkami pomocniczymi i władzami uczelni?
  Czy wprowadzą Państwo, w oparciu o profil zaufany ePUAP (lub inny może miejski profil zaufany) system referendalny przez internet dla mieszkańców?
  Czy jako prezydent miasta poparłby Pan/Pani pomysł przeznaczenia 5 mln złotych na sfinansowanie projektu niezależnego systemu operacyjnego dla miasta, który nie dość, że wsparłby organizację naszego miasta to dodatkowo mógłby stać się produktem sprzedażowym?

  7. Co z miastami w regionie, z których pochodzi wielu naszych mieszkańców? Czy przewidują Państwo współpracę z nimi?
  Czy wyraziliby Państwo zgodę na utworzenie wspólnego biletu komunikacji miejskiej, muzeów, basenów, boisk itp. obiektów miejskich dla wszystkich miast Dolnego Śląska, które wyraziłyby chęć przyłączenia się do takiej inicjatywy?

  8. Miasto może prowadzić własną politykę zagraniczną w pewnym zakresie. Jak zamierzają Państwo ją prowadzić? Czy są jakieś preferowane kierunki lub cele działań dyplomatyczno -promocyjnych zw. z Państwa strategią rozwoju i wizją miasta?

  9. Wiele miast wprowadza tanią lub darmową komunikacją (często w formie eksperymentalnej) co Państwo sądzicie o takich pomysłach? Jakie widzicie słabe, mocne strony, szanse, ryzyka takiego ruchu?

  10. Wiele się mówi o miastach #SmartCity, miasta zaczynają dążyć do zrównoważonego rozwoju i gospodarki o zamkniętym obiegu. Czy są one elementem Pana/Pani wizji miastzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sytryk = Dutkiwicz v.2 = Arlekin

  Stop dla kolesi Dupkiewicza ! NIE NIE i jeszcze raz NIE ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 7

  Dupkiewicz, Sutryk, Michalak, Jaros ... odwalcie sie od Wrocławia. Co , już trzęsiecie dupa..mi, że zostaniecie oderwani od koryta ? PRECZ !


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sutryk

  misiek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Chesz pisiorkę? Przekupę gorszą od Kempy? Gratuluję.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dosc pogardy

  kierownik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4

  ekipa komorowskiego takze prowadzila we wszystkich sondzzach i gdzie on teraz jest wiec nie kpijcie ludzie z rzadzacej kliki dudkiewicza musza stanac przed sadami min za ograniczanie praw i swobod...rozwiń całość

  ekipa komorowskiego takze prowadzila we wszystkich sondzzach i gdzie on teraz jest wiec nie kpijcie ludzie z rzadzacej kliki dudkiewicza musza stanac przed sadami min za ograniczanie praw i swobod obywatelskich w wydawanych uchwalach mafijnej R M wroclawia mysle ze gdy sady stana sie NIEZALEZNE sprawiedliwosci stanie sie zadosc DOSC PODARDY zwiń

  Baza wiedzy o wyborach samorządowych 2018

  Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

  Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

  Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

  Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

  Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

  Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

  Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

  Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

  Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

  Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

  Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

  Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

  Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

  Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

  Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

  Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

  Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

  Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

  Wideo

  Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

  Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

  Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

  Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

  Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

  Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

  Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

  Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

  Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

  Polecane

  11 LISTOPADA „Wielka godzina, na którą cały naród polski czekał, już wybiła”

  11 LISTOPADA „Wielka godzina, na którą cały naród polski czekał, już wybiła”

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Szukamy dziennikarzy! Dołącz do nas!

  Szukamy dziennikarzy! Dołącz do nas!

  Sonda

  Czy wierzysz, że pod Wałbrzychem znaleziono pociąg pełen skarbów?