MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sezonowa praca we Wrocławiu na wakacje. Oto najnowsze oferty. Ile i gdzie można zarobić?

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Podczas pracy sezonowej w wakacje, możemy liczyć na zarobki od około 28 zł do 45 zł brutto za godzinę. Gdzie poszukiwani są pracownicy sezonowi we Wrocławiu? Sprawdź na kolejnych slajdach >>>
Podczas pracy sezonowej w wakacje, możemy liczyć na zarobki od około 28 zł do 45 zł brutto za godzinę. Gdzie poszukiwani są pracownicy sezonowi we Wrocławiu? Sprawdź na kolejnych slajdach >>>Marcin Oliva Soto / Polska Press
Już niedługo wakacje. Dla niektórych to czas wypoczynku, a dla innych - czas pracy. Z myślą o uczniach i studentach, chcących dorobić sobie we Wrocławiu, sprawdziliśmy, gdzie i ile można zarobić podczas pracy sezonowej. Sprawdź najnowsze oferty i przykładowe zarobki na poszczególnych stanowiskach, przechodząc do galerii zdjęć.

Spis treści

Pracowników sezonowych zatrudnia się głównie latem, w trakcie wakacji. To okres, kiedy młode osoby mogą zdobyć doświadczenie zawodowe, wymagane w dorosłym życiu, podreperować budżet lub znaleźć zajęcie, aby zabić wakacyjną nudę.

Gdzie we Wrocławiu poszukiwani są pracownicy sezonowi?

Teraz głównie na stoiskach z truskawkami. Tam zarobić można nawet od 4 tys. zł do 8,5 tys. zł brutto miesięcznie. Sezon na truskawki dobiega jednak końca. Wtedy pozostaną stoiska z warzywami i owocami, gdzie oferowana stawka to około 25 zł brutto za godzinę.

Pracowników sezonowych potrzebują także beach bary (około 28 zł brutto za godzinę jako barman lub barmanka), firmy oferujące turystyczne przejazdy melexami (30-45 zł brutto za godzinę) czy firmy organizujące półkolonie (wychowawca na półkolonii zarobi w tym sezonie około 1300 brutto miesięcznie).

Pracę znajdziemy także w gastronomii, branży produkcyjnej, a także hotelowej i ogrodniczej. Ogólnie rzecz biorąc, w sezonie letnim 2024 r. możemy liczyć na stawkę zaczynającej się od minimalnej, czyli 28 zł brutto, kończąc na 45 zł brutto. W przypadku wyboru stanowiska barmana czy kelnera, możemy liczyć na niezłe napiwki, często przewyższające wysokość podstawowej pensji.

Od ilu lat można pracować w wakacje?

Pracodawcy często zatrudniają studentów, ale i uczniów. I tu rodzi się pytanie: czy osoby niepełnoletnie mogą zostać zatrudnione? Tzw. pracownik młodociany to osoba, która ukończyła 15 lat, a nie przekroczyła 18. Przedsiębiorca może zatrudnić młodocianych którzy:

  • ukończyli co najmniej ośmioletnią szkołę podstawową;
  • przedstawią świadectwo lekarskie stwierdzające, że praca danego rodzaju nie zagraża ich zdrowiu.

Osoba, która ukończyła ośmioletnią szkołę podstawową, ale nie ma jeszcze 15 lat, może być zatrudniona na zasadach określonych dla młodocianych w celu przygotowania zawodowego w formie nauki zawodu. Na zatrudnienie takiej osoby musi zgodzić się jej przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny. Ponadto potrzebna jest pozytywna opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej. Przed ukończeniem 16. roku życia, uczniowie mogą pracować jedynie w działalności kulturalnej, sportowej lub reklamowej. Z młodocianymi można podpisać umowę o pracę lub umowę zlecenia.

Praca sezonowa we Wrocławiu - aktualne oferty

Znaleźliśmy kilkanaście ofert pracy, które mogą zainteresować osoby dorosłe, studentów i uczniów. Zobacz w galerii, ile i na jakich stanowiskach poszukiwani są pracownicy we Wrocławiu. W opisach pod zdjęciami podajemy stawki oraz szczegóły oferty.

Podczas pracy sezonowej w wakacje, możemy liczyć na zarobki od około 28 zł do 45 zł brutto za godzinę. Gdzie poszukiwani są pracownicy sezonowi we Wrocławiu? Sprawdź na kolejnych slajdach >>>

Sezonowa praca we Wrocławiu na wakacje. Oto najnowsze oferty...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szokująca oferta pracy. Warunkiem uczestnictwo w saunie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska