SAMORZĄDOWIEC DOLNEGO ŚLĄSKA | Jak oceniliście radnych i włodarzy Dolnego Śląska?

Akcja specjalna OCENIAMY WŁADZE

Wideo

Udostępnij:
Jak rządził prezydent, burmistrz, wójt lub starosta Twojego powiatu, miasta lub gminy? Który radny był najaktywniejszy i najskuteczniejszy? Zakończyło się głosowanie w plebiscycie samorządowym.

Znamy już termin Wyborów Samorządowych. 21 października wybierzemy nowe, lokalne władze. Jednak wcześniej ocenialiśmy dokonania samorządowców, którzy przez ostatnie cztery lata sprawowali rządy w naszych małych ojczyznach.

KLIKNIJ I ZOBACZ, KTO ZASŁUŻYŁ NA TYTUŁ RADNY NA MEDAL DOLNEGO ŚLĄSKA

24 sierpnia o godz. 12.00 rozpoczęliśmy wielki plebiscyt Samorządowiec Dolnego Śląska - Oceniamy Władze pod honorowym patronatem Cezarego Przybylskiego, marszałka województwa dolnośląskiego, w którym można było zagłosować na każdego radnego i włodarza doceniając tym samym jego zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności.

Zobacz wyniki głosowania**WŁODARZY**:
Kliknij i wybierz kategorię:

Prezydenci
Burmistrzowie
Wójtowie
Starostowie Powiatów

Zobacz wyniki głosowania na**RADNYCH:**
Kliknij i wybierz miasto, powiat lub sejmik województwa:

WrocławJelenia Góra
LegnicaWałbrzych
bolesławiecki dzierżoniowski głogowski
górowski jaworski jeleniogórski
kamiennogórski kłodzki legnicki
lubański lubiński lwówecki
milicki oleśnicki oławski
polkowicki strzeliński średzki
świdnicki trzebnicki wałbrzyski
wołowski wrocławski ząbkowicki
zgorzelecki złotoryjski
Sejmik Województwa Dolnośląskiego

- Samorząd jak koszula, bo jak ta koszula bliższa ciału, tak on nam bliższy niż rząd. Przecież w urzędzie gminy, ewentualnie w starostwie, załatwiamy większość spraw związanych z naszym codziennym życiem - od urodzin do śmierci. A po drodze prawo jazdy, rejestracje samochodu, budowę domu, itp, itd. Wbrew obecnie rządzącym, uważam, że rola państwa powinna być ograniczana właśnie na rzecz samorządu. Z jednego podstawowego powodu, który już od dawno opisowo określano w ten sposób - z Warszawy zawsze mniej widać. To naturalne i z tą naturą nie należy walczyć. Samorząd, jak sama nazwa wskazuje, to my, to ludzie, których znamy, których wybieramy, bo są nam znani, a nie dlatego, że reprezentują jakąś partię. Ale i których łatwiej nam oceniać, bo codziennie widzimy co nam wybudowali, co wyremontowali, a czego nie zrobili. Więc oceniajmy, bo przyszedł na to czas - mówi Arkadiusz Franas, redaktor naczelny Gazety Wrocławskiej.

OCENIAMY WŁODARZY
W wielkim plebiscycie samorządowym można było głosować na każdego z włodarzy, czyli prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów z naszego województwa. Głosy można było oddawać na TAK lub na NIE wyrażając tym samym poparcie lub dezaprobatę dla samorządowca.
Wynikiem włodarza w głosowaniu jest różnica głosów pozytywnych i negatywnych. To właśnie na podstawie tego wyniku utworzony został wojewódzki ranking, który wyłonił najlepiej ocenianych włodarzy w każdej kategorii. Na nich czekają zaszczytne tytuły i prezentacje na łamach gazety i w internecie.

RADNY NA MEDAL
Głosy można było oddawać także na radnych wszystkich jednostek samorządu terytorialnego. W naszej akcji chcieliśmy wyróżnić tych, którzy w mijającej kadencji zdaniem lokalnych społeczności byli najaktywniejsi i najskuteczniejsi.

UROCZYSTA GALA NA ZAKOŃCZENIE KADENCJI
Pod koniec września wszyscy laureaci plebiscytu zostaną zaproszeni na uroczyste podsumowanie akcji - wielką galę samorządową, podczas której z rąk Cezarego Przybylskiego, marszałka województwa dolnośląskiego, odbiorą wyróżnienia. Trzej prezydenci, burmistrzowie, wójtowie i starości, którzy uzyskają najwyższą ocenę, otrzymają piękne statuetki Samorządowiec Dolnego Śląska.

SPECJALNY DODATEK DO GAZETY
Po uroczystej gali do całego nakładu „Gazety Wrocławskiej” zostanie dołączony specjalny dodatek, w którym zaprezentujemy wszystkich laureatów plebiscytu. Na łamach dodatku znajdzie się także obszerna relacja z uroczystej gali plebiscytu.

Na stronach dodatku zamieścimy całostronicowe rozmowy ze zwycięzcami wśród włodarzy (prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów). Laureatom II i III miejsc poświęcimy pół strony w dodatku. O mijającej kadencji i planach na nową w rozmowach na stronach dodatku będą mogli opowiedzieć trzej najlepiej oceniani radni rad Wrocławia, Jeleniej Góry, Legnicy, Wałbrzycha, a także z sejmiku województwa. Na kolejnych stronach dodatku zaprezentujemy Radnych na medal z rad każdej gminy, miast i powiatu na Dolnym Śląsku. Wymienimy także radnych, którzy zajmą II i III miejsca w rankingach.

WYJĄTKOWA NAGRODA DLA NAJLEPSZYCH SAMORZĄDOWCÓW
Wszyscy laureaci naszego plebiscytu otrzymają także wyjątkową nagrodę, szczególnie cenną w dzisiejszych czasach. Będzie nią zaproszenie do wzięcia udziału w specjalnym szkoleniu dla samorządowców, które będzie poświęcone prowadzeniu profilu (fanpage’a) polityka samorządowca w serwisie Facebook i wykorzystaniu mediów społecznościowych w kampanii przed wyborami samorządowymi.

Podczas prowadzonego przez ekspertów szkolenia zostaną przedstawione konkretne przykłady i dobre praktyki, które będzie można zastosować we własnej działalności. Nabyta wiedza pozwoli bardzo efektywnie wykorzystywać najnowocześniejszy, a jednocześnie ogromnie dziś ważny kanał komunikacji z wyborcami.

Ważne terminy

  • Głosowanie rozpoczęło się w piątek, 24 sierpnia o godz. 12.00 i będzie trwać do piątku, 14 września do godz. 23.
  • Uroczysta gala i rozdanie nagród odbędzie się pod koniec września we Wrocławiu

Przeczytaj o laureatach w specjalnym dodatku, który zostanie dołączony do Gazety Wrocławskiej 18 października!

Informacji udziela Anna Gabińska
tel. 502 499 815
e-mail: [email protected]