Rozpoczyna się wyburzanie estakady. Ruch na placu będzie zamknięty

Marcin KrukZaktualizowano 
Przejazd w stronę mostu Pokoju i od mostu Grunwaldzkiego będzie zamknięty dla samochodów osobowych przez cztery dni. Także osiem linii MPK nie pojedzie przez pl. Powstańców Warszawy. Prace wymagające zamknięcia przejazdu rozpoczną się 15 sierpnia, ale zmiany w organizacji ruchy będą wprowadzone już w nocy z 2 na 3 sierpnia. mat. UM Wrocław
Zmiany na tzw. placu Społecznym. Przejazd w stronę mostu Pokoju i od mostu Grunwaldzkiego będzie zamknięty dla samochodów osobowych przez cztery dni. Także osiem linii MPK nie pojedzie przez pl. Powstańców Warszawy. Prace wymagające zamknięcia przejazdu rozpoczną się 15 sierpnia, ale zmiany w organizacji ruchu będą wprowadzone już w nocy z 2 na 3 sierpnia.

Wyburzanie estakady na pl. Społecznym rozpocznie się w sierpniu. Już w nocy z 2 na 3 sierpnia uruchomiony zostanie nowo wybudowany lewoskręt od centrum w stronę mostu Pokoju. Wprowadzona będzie sygnalizacja świetlna.

Natomiast wyburzanie przęseł estakady rozpocznie się w długi sierpniowy weekend. W związku z tymi pracami na cztery dni – od 15 sierpnia do godz. 4.00 w poniedziałek, 19 sierpnia – zmieni się organizacja ruchu na pl. Powstańców Warszawy.
Zmienionymi trasami pojadą tramwaje linii 4 i 33 oraz autobusy linii D, 145, 146, 149, 240 i 241.

Dla tramwajów przewidziano objazd w obu kierunkach od pl. Dominikańskiego przez most Pokoju, ul. Szczytnicką do ronda Reagana.
Autobusy linii D, 145, 146, 149 oraz kursy nocne linii 241 z placu Grunwaldzkiego w kierunku centrum pojadą objazdem od mostu Grunwaldzkiego przez parking przed urzędem wojewódzkim do przystanku „Poczta Główna”. W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

Nocne kursy linii 240 z pl Grunwaldzkiego do Dworca Głównego będą prowadziły objazdem od mostu Grunwaldzkiego przez parking przed budynkiem urzędu wojewódzkiego, ul. Słowackiego, Podwale i Traugutta do pl. Wróblewskiego.

Przejazd przez pl. Powstańców Warszawy będzie w tym czasie zamknięty także dla aut osobowych jadących w kierunku mostu Pokoju i z kierunku most Grunwaldzki do ul. Oławskiej. Kierowcy samochodów będą również musieli korzystać z objazdów - w związku z tym miasto rozpoczęło w piątek, 26 lipca, akcję informacyjną.
Jeszcze czerwcu Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji zapewniał: - Utrudnień nie będzie. Żadnych.
Urzędnik przekonywał też, że szybkie uruchomienie buspasa dodatkowo usprawni ruch w tym rejonie.

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 108

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

d
dla fanów stania w korku
2019-07-26T11:25:51 02:00, Gość:

ja pie...le, miało byc kolorowo, bez korków i utrudnień, a rzeczywistośc swoje. Nasuwa się klasyczne pytanie, czy leci z nami pilot?

2019-08-02T11:13:01 02:00, Gość:

Hahaha, tylko kupić popcorn i czytać te Wasze pojękiwania cały dzień. Przednia rozrywka. Wam już od siedzenia w tych Waszych nieśmiganych passatach 1.8 TDI mózgi całkiem zaczadziło. Zrozumcie misie kolorowe, że żadne miasto nie jest w stanie przyjąć takiej ilości samochodów jaka przypada w PL na jednego mieszkańca. Dokładanie dróg i pasów tylko pogarsza sytuację i jest to dowiedzione naukowo, tylko że trzeba by się cokolwiek dokształcić w temacie. Ale co tam lepiej jojczyć że "Sutryk to bandyta" a "pedalarze chcą unicestwić Wrocław"....Prawda jest taka,że Sutryk przy poparciu zdecydowanej większości mieszkańców (odsyłam do badań które przeprowadzał ratusz nt. ograniczenia ruchu kołowego), stara się realizować jedyną możliwą drogę odkorkowania miasta. Przez 4 kadencje Dudkiewicza dróg tylko przybywało, zbudowano AOW, obwodnicę Śródmiejską, poszerzono niezliczoną ilość wlotówek do miasta i co? Korki się tylko powiększyły bo więcej osób kupiło autka i zaczęło ich na co dzień używać. Nie oszukujmy się 80% z Was mogłoby do pracy, szkoły, sklepu dostać się na sto innych sposobów niż wożenie d..py autem. Można iść pieszo, pojechać rowerem, hulajnogą, autobusem, tramwajem, taksówką, ale nie lepiej wozić powietrze 1,5 tonowa puszką metalu, bo przeciez "mam horom curke"...Jesteście zabawni w swoim bólu tyłka, ale powylewajcie sobie troszkę żali jak Wam to ulży.

2019-08-12T18:17:31 02:00, stary Wrocek:

Głupoty wypisujesz! Nikt nie jeździ po Wrocławiu dla przyjemności albo, żeby robić korki! Mieszkańcy Wrocławia i okolic jeżdżą po nim, bo muszą! Nie mają żadnej innej opcji, bo magistrat i jego doradcy nie mają pojęcia ruchu miejskim. A dalsze utrudnianie - nie zwiększanie liczby pasów ulic, a ich zwężanie - tylko tworzy korki.

Wszyscy muszą! Wszyscy na pewno mają do codziennie rozwiezienia troje dzieci do różnych przedszkoli, teściową do przychodni i pół tony cementu!

Tylko spoza Wrocławia jest co dzień 240 tysięcy takich aut, które wjeżdżają do miasta z koniecznością przewiezienia tych dzieci, teściowej i worów z cementem.

s
stary Wrocek
2019-07-26T11:25:51 02:00, Gość:

ja pie...le, miało byc kolorowo, bez korków i utrudnień, a rzeczywistośc swoje. Nasuwa się klasyczne pytanie, czy leci z nami pilot?

2019-08-02T11:13:01 02:00, Gość:

Hahaha, tylko kupić popcorn i czytać te Wasze pojękiwania cały dzień. Przednia rozrywka. Wam już od siedzenia w tych Waszych nieśmiganych passatach 1.8 TDI mózgi całkiem zaczadziło. Zrozumcie misie kolorowe, że żadne miasto nie jest w stanie przyjąć takiej ilości samochodów jaka przypada w PL na jednego mieszkańca. Dokładanie dróg i pasów tylko pogarsza sytuację i jest to dowiedzione naukowo, tylko że trzeba by się cokolwiek dokształcić w temacie. Ale co tam lepiej jojczyć że "Sutryk to bandyta" a "pedalarze chcą unicestwić Wrocław"....Prawda jest taka,że Sutryk przy poparciu zdecydowanej większości mieszkańców (odsyłam do badań które przeprowadzał ratusz nt. ograniczenia ruchu kołowego), stara się realizować jedyną możliwą drogę odkorkowania miasta. Przez 4 kadencje Dudkiewicza dróg tylko przybywało, zbudowano AOW, obwodnicę Śródmiejską, poszerzono niezliczoną ilość wlotówek do miasta i co? Korki się tylko powiększyły bo więcej osób kupiło autka i zaczęło ich na co dzień używać. Nie oszukujmy się 80% z Was mogłoby do pracy, szkoły, sklepu dostać się na sto innych sposobów niż wożenie d..py autem. Można iść pieszo, pojechać rowerem, hulajnogą, autobusem, tramwajem, taksówką, ale nie lepiej wozić powietrze 1,5 tonowa puszką metalu, bo przeciez "mam horom curke"...Jesteście zabawni w swoim bólu tyłka, ale powylewajcie sobie troszkę żali jak Wam to ulży.

Głupoty wypisujesz! Nikt nie jeździ po Wrocławiu dla przyjemności albo, żeby robić korki! Mieszkańcy Wrocławia i okolic jeżdżą po nim, bo muszą! Nie mają żadnej innej opcji, bo magistrat i jego doradcy nie mają pojęcia ruchu miejskim. A dalsze utrudnianie - nie zwiększanie liczby pasów ulic, a ich zwężanie - tylko tworzy korki.

s
stary wrocek

Na głupotę magistratu nie ma rady ...

G
Gość
2019-07-26T11:25:51 02:00, Gość:

ja pie...le, miało byc kolorowo, bez korków i utrudnień, a rzeczywistośc swoje. Nasuwa się klasyczne pytanie, czy leci z nami pilot?

Hahaha, tylko kupić popcorn i czytać te Wasze pojękiwania cały dzień. Przednia rozrywka. Wam już od siedzenia w tych Waszych nieśmiganych passatach 1.8 TDI mózgi całkiem zaczadziło. Zrozumcie misie kolorowe, że żadne miasto nie jest w stanie przyjąć takiej ilości samochodów jaka przypada w PL na jednego mieszkańca. Dokładanie dróg i pasów tylko pogarsza sytuację i jest to dowiedzione naukowo, tylko że trzeba by się cokolwiek dokształcić w temacie. Ale co tam lepiej jojczyć że "Sutryk to bandyta" a "pedalarze chcą unicestwić Wrocław"....Prawda jest taka,że Sutryk przy poparciu zdecydowanej większości mieszkańców (odsyłam do badań które przeprowadzał ratusz nt. ograniczenia ruchu kołowego), stara się realizować jedyną możliwą drogę odkorkowania miasta. Przez 4 kadencje Dudkiewicza dróg tylko przybywało, zbudowano AOW, obwodnicę Śródmiejską, poszerzono niezliczoną ilość wlotówek do miasta i co? Korki się tylko powiększyły bo więcej osób kupiło autka i zaczęło ich na co dzień używać. Nie oszukujmy się 80% z Was mogłoby do pracy, szkoły, sklepu dostać się na sto innych sposobów niż wożenie d..py autem. Można iść pieszo, pojechać rowerem, hulajnogą, autobusem, tramwajem, taksówką, ale nie lepiej wozić powietrze 1,5 tonowa puszką metalu, bo przeciez "mam horom curke"...Jesteście zabawni w swoim bólu tyłka, ale powylewajcie sobie troszkę żali jak Wam to ulży.

G
Gość
2019-07-26T13:53:29 02:00, sutryk dzieli Wrocławian:

A tak pełowska propaganda straszyła Mirką , a ciemnota to łykła. Sutryk okazał się bryndzą. Masakruje Wrocław, prowadzi politykę przeciwko mieszkańcom. Dzieli Wrocławian i napuszcza kierowców na rowerzystów.

Przecież wyborcy PO i Sutryka i tak tego nie zauważą . Przecież to idioci i lemingi zmierzający do przepaści . Im już nic nie pomoże .Wykwaterować do jakiegoś powiatu i oddzielić i przydzielić autonomię i oddzielne wybory.Niech nie psują życia normalnym ludziom

G
Gość

Wrocławianie powinni poznać nazwiska tych anonimowych urzędników od demontażu miasta. Kto stoi za tymi decyzjami?

G
Gość
2019-07-27T06:47:09 02:00, Gość Wojszyc:

Wiemy o co poszło, tu nie ma celu w usprawnieniu, udrożnieniu czy jakiejkolwiek poprawy ruchu drogowego.

Na miejscu estakad powstanie nowe miejsce pod zabudowę dla firm, które zapłacą grube miliony aby tylko wybudować sobie biurowiec...

A z mieszkańcami.... Proszę Was, kto tu o Nas myśli...

2019-07-27T07:57:06 02:00, Gość:

Zapewne nie będzie to biurowiec a jakiś "apartamentowiec" z klitkami jednopokojowymi za gruby hajs - ci co go mają nakupują mieszkań pod wynajem, bo to idealna lokalizacja pod studentów. Mieszkania zejdą na pniu. Szkoda, bo była szansa, żeby stworzyć nowy węzeł komunikacyjny w otoczeniu zieleni. A tak - kolejny beton blokujący przewiew miasta.

2019-07-27T09:45:33 02:00, hdhj:

Węzeł komunikacyjny w środku miasta?

Miadto jest dla ludzi zcy dla samochodów?

a auta sa dla ludzi czy niedzwiedzi? coz za lewacki belkot.

R
Rzeczywistość Równoległa

Dla czego się czepiacie. Mamy aleję wielkiej wyspy. Trasę średnicową i wschodnią obwodnicę Wrocławia. Do tego od kiedy niezawodna komunikacja publiczną można dojechać w każde miejsce w mniej niż 30 minut, po co wam te estakady

G
Gość

tak samo jak dworzec PKS był, miał być lepszy , to teraz dworca nie ma a jest GównoGaleria

G
Gość

1 października będzie efekt tej głupiej decyzji

którędy niby wszyscy pracownicy i studenci mają dojechać na politechnikę?

wogóle cały ruch Wschód Zachód we Wrocławiu jest utrudniany.

sienkiewicza - niby arteria a grzęźnie się na końcu dibua koło mostów uniwersyteckich

mowowiejska - ... gdzie ze słowiańskiej jedności da sie pojachać na zachód

grunwald - kazimierza, właśnie się rozpierdziela

piłsudskiego - ? porażka jednen pas i więcej przystanków wysepek, przejść i ściek rowerowych.

a objazd wymyślony "południem? łącznikiem dyrekcyjna tęczowa, góralska? zatka się na pułaskiego bo jakiś kamienic nie zburzono.

K
Kolo

Kretyni bez żadnych kompetencji. Płac podatki we Wrocławiu!

G
Grubas

No to teraz tylko działka na sprzedaż dla dewelopera który ustawi tam szklane biurowce z maksymalnie wąskimi uliczkami co skutecznie zakorkuje wszystkie przeprawy mostowe :) Super zróbmy z Wrocławia drugą Bogotę a towary będziemy wozić rikszami a do pracy chodzić pieszo i rowerem - tak właśnie jak chciał towarzysz Gomułka ( z resztą wizualnie podobny do towarzysza Sutryka )

d
dzik
2019-07-26T16:32:44 02:00, Gość:

Nie będzie utrudnień, żadnych.

Szybkie uruchomienie buspasa usprawni ruch w tym rejonie.

To słowa Bartosza Nowaka.

Kim jest ten geniusz?

Inteligentny inaczej ...

l
litościwy
2019-07-26T23:47:30 02:00, zwykłyRP:

Ciekawe czy Bartosz Nowak poda się do dymysji gdy okaże się, że to co mówi o braku utrudnień to zwykła ściema urągająca naszemu rozumowi i inteligencji.

2019-07-27T00:18:35 02:00, Gość:

Naiwnys

Tylko kompletny kretyn umysłowy może twierdzić, że wyburzenie estakad nic nie zmieni. Czas tych kumpli wywieźć z urzędu na taczkach?

i
i tyle
2019-07-27T12:12:40 02:00, Jorguś:

Robotnicza i ploretariat miłośników ałteczek znowu ma ból du..y. LOL. To jest miasto, a nie wieś i Społeczny powinien być gęsto zabudowany.

Bzdury wypisujesz!

Dodaj ogłoszenie