Reforma edukacji we Wrocławiu. Tak zmieni się sieć szkół na Wielkiej Wyspie

Adriana Boruszewska
Adriana Boruszewska
Szkoła podstawowa nr 91, ul. Sempołowskiej
Szkoła podstawowa nr 91, ul. Sempołowskiej Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press
Udostępnij:
Które szkoły z Wrocławia przestaną istnieć? Gdzie pojawią się nowe? W kolejnych odcinkach prezentujemy założenia zbliżającej się reformy edukacji we Wrocławiu. Dziś zaglądamy na Strachocin-Wojnów, Swojczyce, Biskupin, Sępolno, Zalesie i Stadion, Zacisze, Szczytniki oraz Dąbie.

Obecnie funkcjonują tam: Szkoła Podstawowa nr 36 przy ul. Chopina 9b, Szkoła Podstawowa nr 45 w Zespole Szkół nr 9 przy ul. Krajewskiego 1, Szkoła Podstawowa nr 53 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 11 przy ul. Stracho-cińskiej 155-157, Szkoła Podstawowa nr 91 przy ul. Sem-połowskiej 54 oraz Gimnazjum nr 19 przy ul. Dembowskiego.

- Od 1 września 2017 roku Gimnazjum nr 19 zostanie przekształcone w Szkołę Podstawową nr 66. Od dnia 1 września 2017 r. w szkole będą także kontynuować naukę uczniowie klas II i III gimnazjum - informuje Ewa Monastyrska, dyrektor wydziału w departamencie edukacji wrocławskiego magistratu.

Obecnie w Gimnazjum nr 19 uczy się 266 uczniów. Nabór będzie prowadzony do dwóch klas pierwszych i czterech klas siódmych.

- Będziemy musieli dostosować budynek dla maluszków. Mamy dwie nieużywane sale oraz pomieszczenie na świetlicę - tłumaczy Agnieszka Wit-czak, wicedyrektor gimnazjum. Dodaje, że pomieszczenia dla pierwszoklasistów będą się mieścić w oddzielnym skrzydle budynku, na parterze. Pomieszczenie te zostaną odremontowane i odpowiednio wyposażone. Maluchy będą miały również osobne wejście do szkoły. - Docelowo zostanie wybudowany też plac zabaw, a w salach gimnastycznych pojawią się sprzęty odpowiednie dla mniejszych dzieci - dodaje pani wicedyrektor. Bufet zostanie zaś przekształcony w stołówkę szkolną.

Wicedyrektor Witczak podkreśla, że nowo otwarta świetlica szkolna ma funkcjonować w wydłużonych godzinach - od 6.30 do 17.00. Dodatkowo, dzięki współpracy z Politechniką Wrocławską, dzieci w świetlicy będą mogły korzystać z bezpłatnych zajęć z robotyki. Dyrekcja chce również wprowadzić od pierwszej klasy dodatkowy, drugi język obcy - niemiecki.

Według dzisiejszych szacunków, szkoła ma zatrudnić dwóch lub trzech nauczycieli, którzy będą nauczać w klasach pierwszych.

Dolnośląski Kurator Oświaty pozytywnie zaopiniował projekt nowej sieci szkół, który przyjęli na styczniowej sesji wrocławscy radni. Teraz miejscy radni mają czas do końca marca, żeby przyjąć ostateczną uchwałę dotyczącą sieci szkół, która będzie obowiązywać od września.

Przeczytaj także, jak zmieni się sieć szkół w rejonach:

Pawłowice-Kłokoczyce, Zakrzów, Psie Pole-Północ, Psie Pole- Południe-Kiełczów, Zgorzelisko
Różanka, Polanka, Rędzin, Osobowice, Świniary, Widawa, Lipa Piotrowska, Polanowice, Poświętne
Jarnołtów-Jerzmanowo, Złotniki, Strachowice - Osiniec, Żerniki, Muchobór Wielki, Nowy Dwór, Muchobór Mały
Nowe Żerniki-Kolonie Żernickie, Kuźniki, osiedle Kosmonautów, Gądów Mały
Leśnica- Ratyń-Pustki, Żar, Mokra, Marszowice, Pracze Odrzańskie-Janówek, Stabłowice, Maślice Wielkie, Maślice Małe
Pilczyce, Kozanów, Popowice
Sołtysowice, Karłowice, aleja Kromera, Kowale-Popiele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

p
polo
skąd miał wiedzieć co to gps i o czym pisze jak jeszcze tego nie przerabiał w gimnazjum ?
w
w
przy ul. Dembowskiego była dawniej nr 66,czyli wraca stare.
a
ase
A gimnazjum 20? Zniknęło już dziś?
J
Jerry
Stracho-cińskiej,Sem-połowskiej,czy to nazwy z Wietnamu?Trzeba czytać,to co się napisało!Co do tego ma STADION?STRACHOCIŃSKA - to nie ta parafia!Opis dotyczy tylko jednej szkoły,po co na wstępie wymieniać inne!Zlitujcie się nad czytelnikami i też CZYTAJCIE przed opublikowaniem!
G
Gość
Artykuł poza tym OK
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie