Radni chcą unieważnienia przetargu ws. kamienicy na Wyspie...

  Radni chcą unieważnienia przetargu ws. kamienicy na Wyspie Słodowej

  MAL

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Kamienica na Wyspie Słodowej

  Kamienica na Wyspie Słodowej ©Fot. Tomasz Hołod / Polska Press

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą, aby na najbliższej sesji Rada Miejskiej Wrocławia przyjęła apel w sprawie unieważnienia przetargu dotyczącego kamienicy na Wyspie Słodowej.
  Kamienica na Wyspie Słodowej

  Kamienica na Wyspie Słodowej ©Fot. Tomasz Hołod / Polska Press

  - Z uwagi na unikatowy w skali Wrocławia charakter kamienicy na Wyspie Słodowej 7, jak i samej Wyspy Słodowej, uważamy, że dla zachowania i rozwoju tego miejsca niezbędne jest utrzymanie jej prospołecznego, partycypacyjnego charakteru „miejsca spotkań”, wielu wydarzeń kulturalnych, wystaw, koncertów. W naszej ocenie warunki przetargu nie zabezpieczają w sposób wystarczający interesu społecznego mieszkańców Wrocławia - piszą do przewodniczącego rady miejskiej wrocławscy radni PO.

  Renata Granowska, Agnieszka Rybczak i Sebastian Lorenc chcą, żeby miasto wzięło pod uwagę głos rad osiedli i unieważniło przetarg dotyczący kamienicy na Wysypie Słodowej.

  - Wynik konsultacji społecznych pokazał, jakie są oczekiwania Wrocławian, co do tej nieruchomości. Negatywny wynik pierwszego ustnego przetargu nieograniczonego i niemożność wyłonienia nowego właściciela, mimo dwóch złożonych ofert, jednoznacznie wskazuje na słabość proponowanego modelu biznesowo – prospołecznego - dodają radni Platformy. Przygotowali projekt apelu i mają nadzieję że na najbliższej sesji zajmą się nim radni.

  - Rada Miejska Wrocławia zwraca się do Prezydenta Miasta Wrocławia, aby z uwagi na niejasne warunki zagospodarowania budynku przez nowego właściciela, unieważnił przetarg na oddanie w użytkowanie wieczyste gruntu na okres 99 lat wraz ze sprzedażą znajdującego się na nim budynku. Apelujemy o rzeczywiste uwzględnienie wniosków płynących z przeprowadzonych konsultacji społecznych oraz Rad Osiedli - czytamy w projekcie uchwały.

  Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia miasto ogłosiło kolejny przetarg na kamienicę na Wyspie Słodowej wraz z oddaniem w użytkowanie wieczyste na okres 99 lat gruntu. Jest to już drugi przetarg na tę nieruchomość. W pierwszym przetargu miasto nie wybrało żadnego z dwóch inwestorów.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ustawa ws. reprywatyzacji

  kola (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1


  - Koniec oddawania kamienic na kuratorów, oddawania kamienic na reaktywowane spółki, na osoby zmarłe, koniec handlowania roszczeniami, koniec oddawania kamienic razem z ludźmi - zapowiedział....rozwiń całość


  - Koniec oddawania kamienic na kuratorów, oddawania kamienic na reaktywowane spółki, na osoby zmarłe, koniec handlowania roszczeniami, koniec oddawania kamienic razem z ludźmi - zapowiedział.
  Projekt dotyczy nie tylko Warszawy, ale całej Polski. Co więcej, jest rządowy. Wiceminister sprawiedliwości chciałby, żeby ustawa została uchwalona do końca roku.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo