MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Porażka Zagłębia Lubin w finale mistrzostw Polski juniorów starszych

PAW
Zagłębie Lubin uległo 0:1 Arce Gdynia w inauguracyjnym spotkaniu turnieju finałowego Klubowych Mistrzostw Polski Juniorów Starszych, rozegranym dziś na Stadionie Miejskim w Gdyni. Decydującą bramkę lubinianie stracili w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a każdy z zespołów stworzył po jednej dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Nie wykorzystali ich jednak Robert Pisarczuk (Zagłębie) i Maciej Wardzińśki (Arka). Korzystniej po przerwie prezentowali się zawodnicy z Dolnego Śląska. Po dobrze rozegranym rzucie wolnym piłka wpadła do bramki Arki, jednak sędzia Paweł Pskit odgwizdał spalonego. W 63. minucie Maciej Kowalski wypuścił na wolne pole Adam Baranowskiego. Jego strzał w sytuacji sam na sam obronił gdyński bramkarz Michał Szromnik, a dobitkę z linii bramkowej wybił obrońca Radosław Robakowski. Mimo, że więcej sytuacji bramkowych stworzyło sobie Zagłębie to Arka zdobyła bramkę w doliczonym czasie gry. Zespół z Gdyni mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie, jednak Filip Patok przegrał pojedynek sam na sam z Amadeuszem Skrzyniarzem.

Drugi mecz Zagłębie rozegra w piatek (godz. 17) z Pogonią Szczecin.

Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 0:1 (0:0)
Bramka: Szwoch 90+2
Żółte kartki: Kwaśnik, Żołnierewicz (Arka) - Osyra (Zagłębie)
Zagłębie Lubin: 1. Skrzyniarz Amadeusz - 17. Malarowski Dariusz (85’ 8. Pilichowski Patryk), 10. Osyra Kornel, 5. Kowalewski Maciej, 6. Magdziak Mateusz (79’ 19. Wiatrowski Maciej) - 11. Kowalski Maciej, 22. Pisarczuk Robert , 7. Smęt Arkadiusz (60’ 9. Przymus Jakub), 13. Długosz Patryk , 16. Gałech Daniel - 20. Piechuta Michał (55’ 14. Baranowski Adam)