Podchorążowie z WSOWL najszybsi w "Półmaratonie Komandosa".

WSK
Bieg zwany "Półmaratonem Komandosa" należy do jednego z najbardziej wyczerpujących w Polsce. Żołnierze, policjanci, studenci uczelni wojskowych, strażacy i strażnicy graniczni biegną przez 22 kilometry z 10-kilogramowym plecakiem. W tegorocznej edycji najlepsi okazali się podchorążowie z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Zawody odbyły się 16 lutego na poligonie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. To czwarta edycja zawodów. Wśród 186 zgłoszonych zawodników w tegorocznej edycji biegu było 14 kobiet. Wśród mężczyzn w klasyfikacji indywidualnej dwa miejsca na podium zajęli biegacze z WSOWL, a wśród pań podchorąża z tej szkoły zajęła trzecie miejsce.

- Biegacze w kompletnym umundurowaniu z 10-kilogramowymi plecakami musieli pokonać niemal 22-kilometrową trasę. Dużym utrudnieniem były warunki pogodowe oraz przyrodnicze. Termometr wskazywał zaledwie -1 stopień Celsjusza, dodatkowo padał śnieg z deszczem przez co droga odcinkami stawała się bardzo błotnista - mówi opiekun Sekcji Biegów Długodystansowych WSOWL kpt. Włodzimierz Wiązek.

A oto wyniki podchorążych WSOWL:
Sierż. pchor. Piotr Bartoszewski zajął 1 miejsce z czasem 01:42:34
Sierż. pchor. Maciej Kasjan z czasem 01:43:15 zajął drugie miejsce
Sierż. pchor. Michał Krzal przekroczył metę z czasem 01:50:26.

Sierż. pchor. Bogusława Ozimek zajęła 3. miejsce wśród kobiet z czasem 02:12:06.

Klasyfikacja drużynowa: WSOWL we Wrocławiu zajęła 1 miejsce z czasem 05:16:15, przed Wojskową Akademią Techniczną (05:28:32) i 9. Warmińskim Pułkiem Rozpoznawczym (05:32:24).