Pociąg Kolei Dolnośląskich utknął w Wałbrzychu. Czy doszło...

  Pociąg Kolei Dolnośląskich utknął w Wałbrzychu. Czy doszło do potrącenia pieszego?

  JEW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Pociąg Kolei Dolnośląskich utknął w Wałbrzychu. Czy doszło do potrącenia pieszego?
  1/17
  przejdź do galerii

  ©Dariusz Gdesz

  Pociąg Kolei Dolnośląskich relacji Szklarska Poręba Górna - Wrocław Główny utknął na grubo ponad godzinę w Wałbrzychu. Skład zatrzymał się w okolicach stacji Wałbrzych Szczawienko. Początkowo podejrzewano, że doszło do potrącenia człowieka w tym miejscu. Jednak do tej pory ewentualna poszkodowana osoba nie odnalazła się.
  AKTUALIZACJA, środa 8 sierpnia, godz. 9.30
  Jak poinformował nas sierż. szt. Marcin Świeży oficer prasowy miejskiej policji w Wałbrzychu, ewentualna poszkodowana osoba nie została odnaleziona do środowego poranka. Zgłoszenie o wypadku przekazał maszynista pociągu, przekonany że doszło do potrącenia. Policjanci przeszukali miejsce, w którym miało dojść do potrącenia, nikogo nie znaleziono. Nie było też śladów wskazujących na wypadek. Policjanci poinformowali także wałbrzyskie szpitale, że potencjalnie może się zgłosić do nich człowiek poszkodowany w wypadku kolejowym. Do tej pory nie ma informacji zwrotnej o takiej osobie.

  Na ten moment najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że człowiek znajdował się bardzo blisko jadącego pociągu. Być może podmuch od rozpędzonego składu zrzucił go z wiaduktu i uratował mu życie.

  W wtorek wieczorem pisaliśmy:
  Skład Kolei Dolnośląskich zatrzymał się awaryjnie w Wałbrzychu przed godziną 21. Poinformowano służby, które pojawiły się na miejscu i sprawdzały co się wydarzyło. Na miejscu byli policjanci, jednak oficjalnie nie potwierdzają oni, żeby doszło do wypadku z udziałem człowieka.

  Koleje Dolnośląskie telefonicznie potwierdziły nam opóźnienie pociągu, a jako powód podano "zdarzenia z udziałem osób trzecich", jednak na tę chwilę nie ma więcej szczegółów. Straż pożarna choć początkowo miała zgłoszenie do wypadku, ostatecznie potwierdziła nam anulowanie tego zgłoszenia i brak interwencji w tym miejscu.

  Ostatecznie około godz. 22.30 pociąg ruszył w stronę stacji Wałbrzych Szczawienko z blisko dwugodzinnym opóźnieniem. Do Wrocławia powinien dotrzeć około północy.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo