PO i Dutkiewicz mają kandydatów do Sejmiku. Ludzie Schetyny skreśleni (ZOBACZ LISTY)

Malwina GadawaZaktualizowano 
Fot. Tomasz Ho£Od / Polskapresse
Przed poniedziałkowym posiedzeniem rady regionu Platformy Obywatelskiej dolnośląski szef tej partii spotkał się z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem. Panowie rozmawiali o personaliach. Uzgodnili kogo będą popierać w wyborach na prezydenckich w dużych miastach i kto będzie startował do sejmiku. Szansę na start w wyborach straciło część działaczy związanych z Grzegorzem Schetyną. - Dla wszystkich nie wystarczy miejsc - stwierdził Rafał Dutkiewicz. Późnym wieczorem decyzję Protasiewicza i Dutkiewicza potwierdzili politycy PO.

W spotkaniu, oprócz Dutkiewicza i Protasiewicza brali udział marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski (PO), radny Michał Bobowiec (PO), dyrektor departamentu prezydenta Marcin Garcarz oraz związani z Dutkiewiczem Jerzy Michalak, Jarosław Krauze i Paweł Wróblewski.

Po opuszczeniu gabinetu prezydenta politykom dopisywały humory. - Mamy wszystko uzgodnione. Robimy wspólny projekt. Sporo czasu zajęły nam dyskusje dotyczące miast prezydenckich. Uzgodniliśmy wspólnych kandydatów - mówił Rafał Dutkiewicz.

Znamy kandydatów na prezydentów miast. Zawiła skreślony
W trzech prezydenckich miastach na Dolnym Śląsku wystartują kandydaci Rafała Dutkiewicza. We Wrocławiu będzie to on sam, w Świdnicy koalicja Dutkiewicz-PO poprze Wojciecha Murdzka. Wspólnym kandydatem w Jeleniej Górze będzie Marek Obrębalski.

W Jeleniej Górze pewne więc jest, że Platforma nie poprze dotychczasowego prezydenta - Marciny Zawiły, który jest członkiem PO, ani nie wystawi Huberta Papaja.

Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry powiedział reporterce portalu GazetaWroclawska.pl, że usłyszał od przewodniczącego Jacka Protasiewicza, że to Rafał Dutkiewicz zadecydował o tym, że kandydatem w Jeleniej Górze będzie Marek Obrębalski. - Ja, jako prezydent Jeleniej Góry nie zdecydowałbym się wskazywać kandydata w wyborach na prezydenta Wrocławia, choć obecnego prezydenta nie uważam za najlepszego - ucina Marcin Zawiła.

Jacek Protasiewicz tłumaczy dlaczego zdecydowano się poprzeć Marka Obrębalskiego a nie Marcina Zawiłę. Mówi, że Platforma zleciła badania, gdzie obaj kandydaci mieli prawie tyle samo procent poparcia. Zawiła jest co prawda nieco bardziej rozpoznawalny, ale Rafał Dutkiewicz zdecydowanie opowiadał się za Markiem Obrębalskim.

W pięciu miastach kandydatów wystawi Platforma Obywatelska. Kogo? O tym politycy zadecydują dzisiaj wieczorem. Wiadomo, że na nominację w wyborach prezydenckich w Legnicy może liczyć Robert Rabczenko, choć jeszcze niedawno mówiło się, że wystartuje Jerzy Michalak, człowiek Rafała Dutkiewicza.

ZNAMY JUŻ LISTY PO I RAFAŁA DUTKIEWICZA DO SEJMIKU - ZOBACZ NA KOLEJNEJ STRONIE
Jeżeli chodzi o "jedynki" do Sejmiku, to środowisko prezydenta Wrocławia wystawi dwóch liderów list. W okręgu pod Wrocławiem z pierwszego miejsca na liście wystartuje sam Rafał Dutkiewicz. W Legnicy - wicemarszałek Jerzy Michalak.

Lista Platformy Obywatelskiej i Rafała Dutkiewicza do Sejmiku

Okręg nr 1 – Wrocław
1. Barbara Zdrojewska
2. Paweł Wróblewski
3. Michał Bobowiec
4. Ewa Rzewuska
5. Wojciech Nowak
6. Agnieszka Muszyńska
7. Leszek Cybulski
8. Krzysztof Siekierski
9. Monika Włodarczyk
10. Bartłomiej Skrzyński
11. Waldemar Staszewski
12. Renata Wajda
13. Krzysztof Mickiewicz
14. Przemysław Gruca
15. Anna Marchewska
16 Karol Przywara

Okręg nr 2 – dawne województwo wrocławskie
1. Rafał Dutkiewicz
2. Wioletta Susmanek
3. Janusz Marszałek
4. Anna Horodyska
5. Marek Laryś
6. Grzegorz Roman
7. Jacek Pilawa
8. Wiktor Lubieniecki
9. Beata Kopf-Żurawska
10. Ryszard Lech
11. Weronika Wilk
12. Jan Grzegorczyn
13. Małgorzata Engel
14. Katarzyna Kostyk
15. Michał Gołąb
16. Marek Skorupa

Okręg nr 3 – Wałbrzych
1. Roman Szełemej
2. Zbigniew Szczygieł
3. Dorota Gromadzka
4. Czesław Kręcichwost
5. Danuta Gapska-Migacz
6. Łukasz Osadkowski
7. Krystyna Kramarska
8. Paweł Onyśków
9. Dariusz Dudojć
10. Barbara Jakacki
11. Bożena Grela
12. Berbadyna Grzeszuk
13. Jan Gurazda
14. Bartosz Matuszkiewicz
15. Krystian Ulbin
16. Julian Golak

Okręg nr 4 – Jelenia Góra
1. Cezary Przybylski
2. Marek Obrębalski
3. Iwona Krawczyk
4. Hubert Papaj
5. Alicja Grzesków
6. Roman Brodniak
7. Andrzej Więckowski
8. Danuta Serafińska
9. Domika Łasica
10. Anna Sawicka
11. Alina Wojciechowska
12. Wiktor Marconi

Okręg nr 5 – Legnica
1. Jerzy Michalak
2. Grzegorz Aryż
3. Jadwiga Szeląg
4. Tadeusz Maćkała
5. Magdalena Rak-Rozmysłowska
6. Robert Matkowski
7. Emilia Mroczkowska
8. Ewa Gawryluk
9. Ewa Bzik
10. Renata Hoffmann
11. Czesław Matusiak
12. Maciej Mikulicz

Zobacz też: Protasiewicz widzi w Dutkiewiczu przyszłego ministra. Mówił o tym Ewie Kopacz

Na listach nie nie znaleźli się dotychczasowi radni Jerzy Tutaj i Jerzy Pokój, zwolennicy Grzegorza Schetyny. Jacek Protasiewicz mówił, że ten pierwszy sam zrezygnował ze startu, a drugi zadeklarował chęć startu do rady powiatu. Miejsca na liście nie dostał także Piotr Borys. Jak powiedział Protasiewicz, "budzi on duże kontrowersje" w partii.

SCHETYNA DO PROTASIEWICZA: WSTYDZĘ SIĘ ZA CIEBIE JACKU. DUTKIEWICZ ZAWŁASZCZY CAŁY DOLNY ŚLĄSK

Na pytanie, czy taki układ sił, nie jest wypychaniem ludzi Grzegorza Schetyny, Rafał Dutkiewicz powiedział, że nie. Według niego, to normalny proces, gdzie dochodzi do porozumienia dwóch ugrupowań. - Oba środowiska muszą być usatysfakcjonowane - mówił prezydent. Dodał, że dla wszystkich nie wystarczy miejsc.

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 85

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

o
okreg 3

A znacie Osadkowskiego? z okregu 3? ten chłopak ma 27 lat...młody,energiczny, zagłosuje na Pana, am Pan moje poparcie. Powodzenia ;)

S
Schetynie?

Sympatycznym, zawsze uśmiechniętym polityku który udziela grzecznych, taktownych wywiadów? Nikogo nie nagrywa, nie podważa autorytetów, zawsze posłusznym i nienagannie oddanym budowie silnej, jednolitej Platformy?

ż
że

na obecnych listach każdy bardziej dociekliwy znajdzie przykłady lizusów, kapusiów, żołnierzy itp karierowiczów, którym G nie dogodził, mimo iż tak bardzo się starali i aż dusili się od wazeliny, ale bez skutku, mimo że byli w tym przecież "bardziej zdolni", robili to bardziej "erudycyjnie", wykazywali się też większą "kulturę szczucia i knucia". Dlatego rozczarowani przy pierwszej lepszej okazji, gdy przekonali się, że centrala dała czerwoną kartkę dla G i ten będzie mniej groźny, czym prędzej czmychnęli do tego, kto przejął klucze do komórki z korytem. Teraz trwa przedwyborcze merdanie jęzorami, wyścig na podlizywanie, kto bardziej nie lubi G a bardziej kocha Jacka, żeby zbliżyć się do komórki. Za kilkanaście miesięcy okaże się jednak, że do środka wpuszcza duży Rafał i tak skończy się ta miłość do Jacka, tak jak skończyła się do G.

ż
że ...

nie tylko polityczne. Dla tego obozu najważniejsze było niszczenie każdego kto charakteryzuje się inteligencją, umiejętnościami erudycji wspartymi merytoryką, kto nie jest lizusem, kapusiem, kto przewyższa ludzi z tego obozu intelektualnie, kto nie daje się wciągnąć w knucie i zaszczuwanie, kto nie tworzy wydumanych historyjek, generalnie - ten kto nie jest ludzkim wampirem który wysysa z ludzi pozytywną energię, okrada innych z godności, wie co to jest kultura, zasady wartości. Ale jak to w życiu bywa - z bagna się ucieka a nie w nim siedzi - co widać w sytuacji osoby o literce G, że coraz więcej go opuszcza. Bo okrycie takiej osoby i jemu bliskich charakterologicznie płaszczem zapomnienia i dezaprobaty oraz braku zaufania winno wynagrodzić krzywdy tym względem których się ich dopuścił wespół ze swoimi śmiesznymi żołnierzami. Warto byłoby przeprosić osobniku G.

A
Adam

Grzechu, kto by pomyślał parę lat temu, że skończysz dokładnie tak, jak Twoje polityczne ofiary!

A
Adam

Grzechu, kto by pomyślał parę lat temu, że skończysz dokładnie tak, jak Twoje polityczne ofiary!

A
Adam

Grzechu, kto by pomyślał parę lat temu, że skończysz dokładnie tak, jak Twoje polityczne ofiary!

C
Cierpliwy

Grzesiu, kiedy nie chciałem przystąpić do twojego dworu powiedziałeś: nie ma cię w polityce i zrobiłeś wszystko aby tak było. Teraz usłyszałeś to od swojego do nie dawna dworzanina, który wziął z ciebie przykład. Przykro?

W
Wkurzman

Niech mi ktoś pokaże obietnicę, której dotrzymał.

b
bo ja nie wiem, naprawdę

Zawsze zasłania się rzecznikami, zastępcami. A on się na czymś zna?

a
anka

Pojechał na rancho kręcić western? Jak tak dalej pójdzie to idę o zakład że w przyszłym roku nie będzie na żadnej liście Schetyny

s
szklanka

Zgadzam się - Dutkiewicz to dobry prezydent. A swoją drogą - zobaczcie na program Mirosława Stachowiak rozeckiej - z choinki kobieta się urwała, a nawet tekstu nie jest w stanie wyjustować.

W
Wyborca PO

Jak wynika z artykułu o poparciu przez Protasiewicza kandydata na Prezydenta Jeleniej Góry zadecydowały sondaże. Jak tak dalej pójdzie, to Protasiewicz jako przewodniczący PO we Wrocławiu, w wyborach na Prezydenta RP poprze Kaczyńskiego jak tylko będzie miał dobre sondaże i obieca mu stołki. Ten facet po prostu nie ma honoru. Pewnie zgubił go w Niemczech po pijaku.

g
gisella

Okropną stronniczosc wyczuwam w całej gazecie wrocławskiej. To chyba dość oczywiste, że ktoś kto sprawuje władzę samodzielnie dobiera ludzi do współpracy. Tylko w takim wypadku ta machina ma szansę właściwie funkcjonować. Dutkiewicz to dobry i skuteczny Prezydent, absolutnie nie widać alternatywy.

W
Wyborna

Ani wykłady Baumana, ani występy gwiazdy polityki Protasiewicza na lotniskach, ani też
tajemnicze poranne rajdy samochodowe samozwańczej gwiazdy polityki lokalnej Rafała D.
nie przekonają mnie do oddania na nich głosu…. no chyba, że chojny prezydent da mi 1000
biletów vipowskich na mecz jego Śląska ….

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3