Po Dolnośląskiej Gali Kolarskiej. Nagrodzono gwiazdy,...

    Po Dolnośląskiej Gali Kolarskiej. Nagrodzono gwiazdy, działaczy, gminy, kluby i młode talenty

    JW, WoK

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Po Dolnośląskiej Gali Kolarskiej. Nagrodzono gwiazdy, działaczy, gminy, kluby i młode talenty
    1/4
    przejdź do galerii
    Blisko trzystu kolarzy, działaczy i kibiców uczestniczyło w tradycyjnej Dolnośląskiej Gali Kolarskiej w dzierżoniowskim Kinoteatrze Zbyszek.
    Bohaterów było wielu. Ponad sto statuetek, pucharów i dyplomów dla zawodników oraz klubów za sezon 2015 wręczali prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego Rafał Jurkowlaniec (aktywny miłośnik dyscypliny), prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wacław Skarul, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i samorządów wspierających kluby w ich działalności oraz utytułowani kolarze, m.in. Henryk Charucki, Jan Brzeźny, Jan Faltyn, Marek Wrona, Bartosz Huzarski i Monika Brzeźna.

    Specjalne podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz kolarstwa usłyszał ustępujący prezes DZkol. Bogdan Rzepka, a także burmistrzowie gmin Sobótka, Strzelin i Kondratowice, które organizowały w minionym sezonie szosowe mistrzostwa Polski.

    Młodzież z klubów wręczała swoje podziękowanie trenerom, działaczom i sponsorom, a galę poprowadzili Natalia Mielnik (LKS Atom MAT Boxmet Dzierżoniów) i red. Tomasz Wołodźko (ESKA Team). Najlepsze kluby na Dolnym Śląsku? LKS Atom MAT Boxmet Dzierżoniów (szosa), KKW SUPERIOR Wałbrzych (MTB), UKS Moto Agbud Jelcz Laskowice (tor).


    Specjalne wyróżnienia za wybitne wyniki otrzymali:

    KAROLINA KARASIEWICZ, ŁUCJA PIETRZAK, PATRYCJA PIOTROWSKA, ALEKSANDRA PODGÓRSKA, MAJA WŁOSZCZOWSKA, MICHALINA ZIÓŁKOWSKA, MACIEJ BODNAR, PIOTR BROŻYNA, FILIP HELTA, BARTOSZ HUZARSKI, JAKUB KACZMAREK, TOMASZ KIENDYŚ, ADRIAN KUREK, ERYK LATOŃ, JAROSŁAW MARYCZ, MICHAŁ PALUTA, PATRYK STOSZ i MATEUSZ TACIAK.


    KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA - MTB

    MŁODZICZKA i MŁODZIK:


    1. Joanna Mendera - KS Sułek Sport Świdnica
    2. Dorota Bielecka - KKW Superior Wałbrzych
    3. Kamila Pastuszek - MKS Karolina Jaworzyna Śląska

    1. Michał Jaskot - MKS Polkowice
    2. Dominik Kopiwoda - LKKS Górnik Wałbrzych
    3. Wiktor Wiśniewski - Dream Bike Bielawa

    JUNIORKA MŁODSZA i JUNIOR MŁODSZY:

    1. Natalia Jeruzalska - KKW Superior Wałbrzych
    2. Paulina Pastuszek - MKS Karolina Jaworzyna Śląska
    3. Sara Tonder - MKS Karolina Jaworzyna Śląska

    1. Kamil Tarnawski - KKW Superior Wałbrzych
    2. Jakub Kowalczyk - Mitutoyo DEMA KS AZS Politechnika Wrocławska
    3. Wojciech Karpierz - Dream Bike Bielawa

    JUNIORKA i JUNIOR:

    1. Patrycja Piotrowska - KKW Superior Wałbrzych
    2. Aurela Nerlo - MTB Obiszów Team Grębocice
    3. Karina Kruk - UKS Centrum Nowa Ruda

    1. Filip Helta - KKW Superior Wałbrzych
    2. Jakub Krupa - Mitutoyo DEMA KS AZS Politechnika Wrocławska
    3. Seweryn Pierzga - UKS Centrum Nowa Ruda

    ORLICZKA i ORLIK:

    1. Aleksandra Podgórska - KKW Superior Wałbrzych
    2. Marta Wesołowska - Mitutoyo DEMA KS AZS
    Politechnika Wrocławska
    3. Iwona Kurczab - SGR Srebrna Góra

    1. Patryk Adamkiewicz - Mitutoyo DEMA KS AZS Politechnika Wrocławska
    2. Artur Pawlaczek - Dream Bike Bielawa
    3. Mikołaj Dziewa - SGR Srebrna Góra


    KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA - SZOSA

    MŁODZICZKA i MŁODZIK:


    1. Małgorzata Dąbrowska - LKS ATOM Boxmet Dzierżoniów
    2. Laura Wójcik - LKS ATOM Boxmet Dzierżoniów
    3. Kamila Pastuszek - MKS Karolina Jaworzyna Śląska

    1. Jakub Byczkowski - UKS Moto Agbud Jelcz Laskowice
    2. Daniel Poniatowski - UKS Centrum Nowa Ruda
    3. Michał Jaskot - MKS Polkowice

    JUNIORKA MŁODSZA i JUNIOR MŁODSZY

    1. Paulina Pastuszek - MKS Karolina Jaworzyna Śląska
    2. Sara Tonder - MKS Karolina Jaworzyna Śląska
    3. Nikola Bartków - LKKS Górnik Wałbrzych

    1. Łukasz Michalski - UKS Moto Agbud Jelcz Laskowice
    2. Szymon Stelczyk - UKS Moto Agbud Jelcz Laskowice\
    3. Kacper Półtorak - KS Ślęża MAT Sobótka

    JUNIORKA i JUNIOR:

    1. Dorota Przęzak - LKS Atom Boxmet Dzierżoniów
    2. Aurela Nerlo - MTB Obiszów Team Grębocice
    3. Sandra Traczyk - LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

    1. Krzysztof Skibiński - LKKS Górnik Wałbrzych
    2. Dawid Gieracki - KS Ślęża MAT Sobótka
    3. Michał Nowak - LKKS Górnik Wałbrzych

    ORLICZKA i ORLIK:

    1. Łucja Pietrzak - LKS Atom Mat Dzierżoniów
    2. Monika Kopińska - LKS Atom Mat Dzierżoniów
    3. Bogumiła Dziuba - LKS Atom Mat Dzierżoniów

    1. Michał Paluta - CCC Sprandi Polkowice
    2. Patryk Stosz - CCC Sprandi Polkowice
    3. Jakub Kaczmarek - CCC Sprandi Polkowice


    KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA - TOR

    MŁODZICZKA i MŁODZIK:

    1. Kamila Pastuszek - MKS Karolina Jaworzyna Śląska

    1. Jakub Byczkowski - UKS Moto Agbud Jelcz Laskowice
    2. Jakub Stelczyk - UKS Moto Agbud Jelcz Laskowice
    3. Maciej Stelczyk - UKS Moto Agbud Jelcz Laskowice

    JUNIOR MŁODSZY:

    1. Łukasz Michalski - UKS Moto Agbud Jelcz Laskowice
    2. Szymon Stelczyk - UKS Moto Agbud Jelcz Laskowice
    3. Damian Bieniek - UKS Moto Agbud Jelcz Laskowice

    PUCHARY ZA I MIEJSCE W RYWALIZACJI KLUBÓW

    SZOSA: LKS Atom MAT Boxmet Dzierżoniów
    MTB: KKW SUPERIOR Wałbrzych
    TOR: UKS Moto Agbud Jelcz Laskowice

    Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Tabela Ekstraklasy

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Eliminacje Ligi Mistrzów
    Eliminacje Ligi Europy
    1 Legia Warszawa Live 37 70 22 4 11 55-35
    2 Jagiellonia Białystok Live 37 67 20 7 10 55-41
    3 Lech Poznań Live 37 60 16 12 9 53-34
    4 Górnik Zabrze Live 37 60 16 12 9 68-54
    5 Wisła Płock Live 37 57 17 6 14 53-45
    6 Wisła Kraków Live 37 55 15 10 12 51-42
    7 Zagłębie Lubin Live 37 52 13 13 11 45-42
    8 Korona Kielce Live 37 49 12 13 12 49-54
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Spadek do 1. ligi
    1 Cracovia Live 37 50 13 11 13 51-52
    2 Śląsk Wrocław Live 37 50 13 11 13 50-54
    3 Pogoń Szczecin Live 37 45 12 9 16 46-54
    4 Arka Gdynia Live 37 43 11 10 16 46-48
    5 Lechia Gdańsk Live 37 39 9 13 15 46-58
    6 Piast Gliwice Live 37 37 8 13 16 40-48
    7 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 36 9 9 19 39-66
    8 Sandecja Nowy Sącz Live 37 33 6 15 16 34-54
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    Lechia Gdańsk została ukarana odjęciem jednego punktu za zaległości finansowe.
    1 Lech Poznań Live 30 55 15 10 5 49-23
    2 Jagiellonia Białystok Live 30 54 16 6 8 45-36
    3 Legia Warszawa Live 30 54 17 3 10 43-31
    4 Wisła Płock Live 30 49 15 4 11 42-35
    5 Górnik Zabrze Live 30 47 12 11 7 56-46
    6 Korona Kielce Live 30 45 11 12 7 44-37
    7 Wisła Kraków Live 30 44 12 8 10 41-36
    8 Zagłębie Lubin Live 30 43 10 13 7 39-33
    9 Arka Gdynia Live 30 40 10 10 10 38-32
    10 Cracovia Live 30 39 10 9 11 40-40
    11 Śląsk Wrocław Live 30 31 7 10 13 35-48
    12 Pogoń Szczecin Live 30 31 8 7 15 34-48
    13 Piast Gliwice Live 30 30 6 12 12 28-38
    14 Lechia Gdańsk Live 30 30 7 10 13 39-51
    15 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 30 29 7 8 15 32-52
    16 Sandecja Nowy Sącz Live 30 25 4 13 13 27-46

    Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać