Piłkarki Śląska Wrocław szybują w górę tabeli. Pewne zwycięstwo nad Górnikiem

Adriana Ficek/WKS Śląsk Wrocław SA
Pewne zwycięstwo z trudnym rywalem. Kobiecy Śląsk Wrocław w 13. kolejce Orlen Ekstraligi pokonał Górnika Łęczna 3:1.

Już w 1. minucie spotkania błąd obrony podczas dośrodkowania wykorzystała Kamila Czudecka. Piłkarki Śląska podwyższyły prowadzenie w 37. minucie. Marcelina Buś po kontrze lobowała bramkarkę Górnika i piłka wylądowała w siatce.

Zaraz po przerwie piłkarki z Łęcznej złapały kontakt. Idealne podanie w 52. minucie wykorzystała Oliwia Rapacka – dokładając nogę, wpakowała piłkę do bramki. 78. minuta meczu przyniosła rzut rożny dla Śląska. Piłka po sporym zamieszaniu znalazła się pod nogami Aleksandry Żurek, która oddała pewny strzał w lewy róg bramki i zamieniła go na gola. Więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło.

Dzięki tej wygranej Śląsk zbliżył się do trzeciego w tabeli Górnika na dwa punkty. Wrocławianki zajmują 6. pozycję z 20 punktami na koncie.

W następnej kolejce zawodniczki WKS-u czeka jeszcze trudniejsza przeprawa. Zmierzą się z Pogonią Szczecin, która jak dotąd jest niepokonana i zajmuje fotel lidera. Ekipa z Pomorza uzbierała 35 punktów. Za jej plecami znajduję się GKS Katowice z 29 punktami.

13. KOLEJKA ORLEN EKSTRALIGI
Śląsk Wrocław – Górnik Łęczna 3:1 (2:0)

Bramki: Czudecka 1, Marcelina Buś 37, Żurek 78 – Rapacka 52.
Śląsk: Wieczerzak, Białoszewska (64. Adamek), Marcelina Buś, Czudecka, Dudziakl, Maskiewicz, Półrolniczak (82. Martyna Buś), Sitarz, Szkwarek, Wróblewska (64. Lewicka), Żurek.
Górnik: Urbańczykl, Cyraniak (79. Hałatek), Fabova (46. Piętakiewicz), Głąb (34. Dereń), Kazanowskal, Kłoda, Nestorowicz (46. Posiewka), Rapacka, Skupień, Zawadzkal.
Żółte kartki: Dudziak – Urbańczyk, Kazanowska, Zawadzka.

Pozostałe mecze 13. kolejki: Czarni Sosnowies – UKS SMS Łódź 2:2 (Majda 67, 79 - Miksone 78, 87 kar), AP ORLEN Gdańsk – Pogoń Szczecin 1:2 (Massombo 55, - Zdunek 8, Okoniewska 90+3), UJ Kraków – Medyk Konin 0:1 (Kaczmarek 17 sam.), Rekord Bielsko-Biała – Pogoń Tczew 3:0 (Długokęcka 31, Gutowska 34, 45), GKS Katowice – Stomilanki Olsztyn 3:0 (Jaszek 51, 69, Włodarczyk 89).

Następna kolejka (16.03.2024 r.): Górnik Łęczna – GKS Katowice, Medyk Konin – AP ORLEN Gdańsk, Stomilanki Olsztyn – Czarni Sosnowiec, UKS SMS Łódź – Rekord Bielsko-Biała, UJ Kraków – Pogoń Tczew, Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław (godz. 15:00 16.03.2024 r.).