Piłka nożna: Słaby, chaotyczny mecz. Zagłębie - Podbeskidzie 0:0

Mariusz Wiśniewski
Walka, ale przede wszystkim chaos - tak wyglądało spotkanie Zagłębia z Podbeskidziem Piotr Krzyżanowski
Po dwóch pierwszych meczach sezonu piłkarze Zagłebia Lubin mieli zaledwie punkt na koncie, ale podopieczni Jana Urbana za spotkania z Lechem (1:1) i Wisłą Kraków na wyjeździe (0:1) zebrali pochlebne recenzję.

Dlatego też wiele osób przed pojedynkiem z Podbeskidziem nie zastanawiało się, kto wygra, ale ile goli Zagłębie strzeli drużynie z Bielska-Białej i czy wśród nich będzie sprowadzony latem litewski napastnik Darvydas Sernas. Bo jeżeli nie z beniaminkiem, który w tym sezonie zdołał już na wyjeździe przegrać z GKS-em Bełchatów 0:6, to z kim?

W pierwszej połowie właściwie gospodarze tylko raz poważnie zagrozili bramce gości, kiedy z pola karnego strzelał Szymon Pawłowski. Poza tym z przewagi Zagłębia w posiadaniu piłki nic nie wynikało. Gospodarzom brakowało cierpliwosci, a przede wszystkim dokładności. Słabo spisywali się skrzydłowi David Abwo i Maciej Małkowski.

Ten drugi mógł się zrehabilitować w drugiej połowie. Po dośrodkowaniu Małkowski znalazł się sam w polu karnym, ale piłka po jego strzale przeleciała kilka matrów od słupka. Była to jedna z trzech doskonałych okazji Zagłębia do zdobycia goli po przerwie. Drugą miał Pawłowski, kiedy ze strzału Janusza Gancarczyka wyszło podanie. Kapitan Zagłębia znalazł się sam przed Mateuszem Bąkiem, ale bramkarz Podbeskidzia zdołał instynktownie przenieść piłkę nad poprzeczką. Później Pawłowski się zrewanżował Gancarczykowi i po indywidualnej akcji idealnie wyłożył piłkę koledze, ale strzał skrzydłowego Zagłębia został w ostatniej chwili zablokowany. I na tym koniec jeżeli chodzi o zagrożenie jakie lubinianie stworzyli w piątek pod bramką Podbeskidzia.

Remis to tak naprawdę porażka Zagłębia. Lubinianie rozczarowali i zaprezentowali się zdecydowanie poniżej możliwości.

KGHM Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielkso-Biała 0:0
Sędziował: Marcin Borski (Warszawa).
Widzów: 5500

Zagłębie: Isailović - Rymaniak, Hanek, Reina, Costa - Abwo (71. Gancarczyk), Rachwał (46. Rakowski), Hanzel, Pawłowski, Małkowski - Šernas (80. Traoré).
Podbeskidzie: Bąk - Cienciała, Šourek, Konieczny, Król - Sokołowski (73. Kołodziej), Náther, Metelka, Sikora (56. Malinowski), Łatka (90. Rogalski) - Demjan.