Piłka nożna. Chrobry bez respektu dla lidera I ligi. Miedź znowu zawiodła na własnym boisku

Rafał Bajko
Gracze Miedzi Legnica tylko zremisowali z Wigrami 0:0
Gracze Miedzi Legnica tylko zremisowali z Wigrami 0:0 Piotr Krzyżanowski
W 11. kolejce I ligi Chrobry Głogów zremisował na boisku lidera - Dolcanu Ząbki 1:1. Po raz kolejny zawiodła Miedź Legnica, która podzieliła się punktami z Wigrami Suwałki (0:0).

Głogowianie od początku meczu nie przestraszyli się faworyzowanego rywala i w 18 minucie spotkała ich za to nagroda. Po faulu Piotra Petasza na Wołodymyrze Hudymie, sędzia Paweł Pskit wskazał na „jedenastkę”. Stały fragment skutecznie wykorzystał sam poszkodowany i Chrobry niespodziewanie objął prowadzenie.

Dwadzieścia minut później arbiter po raz kolejny podyktował rzut karny - tym razem dla gospodarzy. Wyrównanie dla lidera zdobył Paweł Tarnowski.

W drugiej połowie, mimo kilku sytuacji z obu stron, wynik nie uległ już zmianie. Warto za to odnotować debiut Pawła Wojciechowskiego (były gracz m.in. Heerenveen czy Szachtiora Soligorsk), który kilka dni temu dołączył do ekipy Ireneusza Mamrota.

Jeden punkt zdobył w piątek również inny przedstawiciel naszego regionu - Miedź Legnica. Zespół Ryszarda Tarasiewicza nie może być jednak zadowolony ze swojego dorobku, szczególnie po ostatniej wpadce z Zagłębiem Sosnowiec (1:4). Legniczanie mogli z Wigrami nawet przegrać, gdyż na początku drugiej połowy goście wykonywali karnego. Na szczęście dla „miedzianki” pomylił się Jakub Bartkowski.