Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oznakowanie na pl. Legionów wprowadza w błąd. Wykonawca ma poprawić

Marcin Kruk
Marcin Kruk
Kilka warstw oznakowania tymczasowego, „budowlane”, oznakowanie docelowe, farba starta zbyt mocno lub nie starta wystarczająco. Na każdym „zielonym” dla kierowców jadących od ul. Piłsudskiego przez pl. Legionów dochodzi do niebezpiecznych. Oznakowanie zamiast pomagać, powoduje dezorientację i zamieszanie.

Niebezpiecznie na pl. Legionów. Kierowcy jadący ul. Piłsudskiego w stronę pl. Orląt Lwowskich widzą obok sygnalizatorów świetlnych tablice wskazujące, że środkowy pas może jechać prosto do placu, a z prawego pasa można pojechać także prosto lub skręcić w prawo w ul. Sądową. Zamieszanie powoduje jednak oznakowanie poziome. Na prawym pasie żółtym znakiem X przekreślona jest strzałka „prosto”, ważna jest więc tylko ta pozwalająca na skręt w prawo. Dalej na przedłużeniu prawego pasa są widoczne dwie żółte linie: przerywana wyznaczająca pas na wprost: z ul. Piłsudskiego do pl. Orląt Lwowskich oraz ciągła nakazująca skręt w prawo w ul. Sądową.

- W tym rejonie wprowadzona jest już docelowa organizacja ruchu. Opisywane trudności wynikają z nie dość dokładnego usunięcia przez wykonawcę oznakowania tymczasowego. Zwróciliśmy się do wykonawcy o jego usunięcie – wyjaśnia Elżbieta Maciąg z Wydziału Inżynierii Miejskiej wrocławskiego ratusza.

Kierowcom pozostaje mieć nadzieję, że oznakowanie zostanie poprawione jak najszybciej. Podczas każdego cyklu świetlnego widać zdezorientowanych kierowców. Kiedy wjeżdżają już na skrzyżowanie zauważają inne oznakowanie. Nie jest jasne, których linii powinni trzymać się, żeby jechać bezpiecznie. Często dochodzi do sytuacji, gdy jadący prosto z prawego pasa są otrąbieni przez kierowców aut ruszających ze środkowego pasa na wprost. Jeśliby bowiem jadący oboma pasami trzymali się tych linii, które nie są zatarte i pozostają najwyraźniejsze, musieliby się zderzyć.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska