Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ołtaszyńska w ciemnościach. Miasto na razie nie planuje oświetlenia ulicy

Marcin Kruk
Marcin Kruk
Na ul. Ołtaszyńskiej ostatnia latarnia uliczna jest przy przystanku autobusowym zaraz za skrzyżowaniem z ul. Zwycięską
Na ul. Ołtaszyńskiej ostatnia latarnia uliczna jest przy przystanku autobusowym zaraz za skrzyżowaniem z ul. Zwycięską Google
Na brak oświetlenia na ruchliwej ulicy zwraca uwagę czytelnik i przypomina, że niewiele dalej doszło do groźnego potrącenia pieszej na przejściu. Miasto rozwiewa nadzieje na szybką zmianę, ale podpowiada, co mogą zrobić mieszkańcy.

- Całkowity brak oświetlenia na odcinku ul. Ołtaszyńskiej od ronda ojca Pio w kierunku Wysokiej. Jest to odcinek około dwustumetrowy, na którym panują całkowite ciemności, nie pali się żadna latarnia! - alarmuje czytelnik w mailu do redakcji “Gazety Wrocławskiej” i przypomina, że pod koniec listopada na tej samej drodze, ale kilkaset metrów dalej, doszło do bardzo groźnego wypadku, gdy auto potrąciło pieszą na słabo oświetlonym przejściu. - Obawiam się, że jest kwestią czasu, kiedy coś podobnego wydarzy się na tym odcinku Ołtaszyńskiej - wskazuje Czytelnik.

Czytaj więcej:Kobieta potrącona na pasach w Wysokiej. Winne słabe oświetlenie czy ciemne ubrania?

Ulica Ołtaszyńska rozpoczyna się od ronda na skrzyżowaniu z ul. Zwycięską. Oświetlone jest rondo, a na Ołtaszyńskiej stoją dwie latarnie uliczne na wysokości przystanku autobusowego tuż za rondem. Na dalszym odcinku ulicy w ogóle nie ma oświetlenia. I na razie nie będzie. Ewa Mazur ze ZDiUM-u przyznaje, że na liście obecnie projektowanych i gotowych “doświetleń” jest kilkadziesiąt lokalizacji, ale ul. Ołtaszyńskiej tam nie ma.

- Mamy jako miasto świadomość, że potrzeby w zakresie rozbudowy oświetlenia są wciąż bardzo duże. Właśnie dlatego, z uwagi na liczbę zgłaszanych potrzeb oraz ograniczone środki finansowe, w pierwszej kolejności realizowane są doświetlenia przejść dla pieszych przy szkołach, domach kultury i innych obiektach użyteczności publicznej, gdzie ze względu na brak doświetlenia bądź intensywny ruch pojazdów występuje bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa pieszych, w szczególności dzieci, młodzieży i osób starszych - informuje Ewa Mazur.

Urzędniczka tłumaczy, że aby przyspieszyć budowę oświetlenia, mieszkańcy powinni zgłaszać proponowane dokładne lokalizacje do Wydziału Inżynierii Miejskiej urzędu miasta, co po weryfikacji przez ZDiUM pozwoli włączyć takie zadanie do planów inwestycyjnych. Mazur zachęca również do korzystania z miejskich programów: w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego i Funduszu Osiedlowego można doświetlać także przejścia dla pieszych.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska