Nie żyje Zdzisław Olejczyk. Prezes MPWiK miał 66 lat

PB
Zdzisław Olejczyk zmarł w wieku 66 lat. Prezesem MPWiK był w latach 2010-2017.
Zdzisław Olejczyk zmarł w wieku 66 lat. Prezesem MPWiK był w latach 2010-2017. mat. MPWiK
Nie żyje Zdzisław Olejczyk. Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zmarł w niedzielę, 2 kwietnia, z powodu choroby. Miał 66 lat.

Zdzisław Olejczyk był prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji od 2010 r. Wcześniej, przez kilka lat był prezesem spółki Fortum Wrocław.

Pod kierownictwem Olejczyka, MPWiK S.A. zwiększyło nacisk na badania naukowe, innowacje, rozwój pracowników i firmy.
W spółce powstało Centrum Nowych Technologii, które dzięki współpracy z wrocławskimi uczelniami i międzynarodowymi organizacjami naukowymi pracowało nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które podnosiły jakość usług świadczonych przez spółkę. Za współpracę ze środowiskami naukowymi, w październiku 2015 roku, został uhonorowany przez Rektora Politechniki Wrocławskiej Złotą Odznaką Politechniki Wrocławskiej z Brylantem za wzorcową współpracę biznesu ze środowiskiem naukowym.

Zdzisław Olejczyk ogromną uwagę przywiązywał również do unikatowej na skalę światową zabytkowej architektury spółki. W czasie,gdy kierował MPWiK S.A, rozpoczęto realizowanie programu rewitalizacyjnego tych obiektów. Jednym z największych dokonań w ostatnich latach było odrestaurowanie zabytkowego zbiornika w którym z jego inicjatywy powstało multimedialne Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis, które popularyzuje głównie wśród najmłodszych wiedzę o wodzie.

Zarzad MPWiK jest dwuosobowy. Oprócz Zdzisława Olejczyka zasiada w nim Witold Ziomek, który jest wiceprezesem spółki.

Mocne wsparcie dla przemysłu rolno-spożywczego.

Wideo

Dodaj ogłoszenie