Najlepszy sposób na bezstresowe rozliczenie PIT-a

Gazeta
Udostępnij:

Szybki i bezpieczny sposób na PITa

Na rozliczenie rocznej deklaracji podatkowej ustawodawca daje nam każdego roku, aż cztery miesiące. Mimo komfortowo długiego okresu na przygotowanie PIT-a, wielu z nas odkłada go jednak na ostatnią chwilę. Nie czujemy się dostatecznie pewni w przepisach podatkowych, nie za bardzo wiemy jak zabrać się za skomplikowane formularze, o poprawności wyliczeń nie wspominając. Aplikacja e-pity – prosty, intuicyjny i darmowy program do PIT-ów, w którym polscy podatnicy wypełnili już przeszło 15 mln deklaracji, od ośmiu lat bezproblemowo radzi sobie z podatkowymi dylematami podatników, pomagając im rozliczyć deklarację bezstresowo i bezbłędnie.

Mimo, że termin na złożenie PIT-a upływa ostatniego dnia kwietnia, to im szybciej zdecydujesz się wypełnić roczną deklarację podatkową, tym większe masz szansę na szybszy zwrot nadpłaconego podatku. Urząd skarbowy powinien Ci go zwrócić w terminie 3 miesięcy od dnia złożenia deklaracji. Poza tym, jeśli zdecydujesz się na wysyłkę swojego PIT-a elektronicznie, zwiększasz swoje szanse na jeszcze szybszy zwrot. Dzięki aplikacji e-pity, Twoja e-deklaracja trafi bezpośrednio do systemu weryfikacji fiskusa, a prawo do zwrotu nadpłaty podatku zostanie sprawdzone szybciej niż w przypadku deklaracji papierowych.

OD CZEGO ZACZĄĆ ?

Przed uruchomieniem komputera przygotuj wszystkie potrzebne druki i dokumenty, zawierające niezbędne dane do wypełnienia PIT-a. Z podstawowych rzeczy będziesz potrzebował na pewno dowód tożsamości, druki potwierdzające wysokość Twoich przychodów za rok 2016 oraz dokumenty upoważniające Cię do odliczeń podatkowych. Aby mieć pewność, że masz wszystkie potrzebne dokumenty wejdź na stronę http://www.e-pity.pl/checklista-pit/ i sprawdź, czy o czymś nie zapomniałeś.

JEST TYLE RODZAJÓW DRUKÓW – KTÓRY WYBRAĆ?

W Polsce obowiązuje kilka typów deklaracji podatkowych, to, którą z nich rozliczamy uzależnione jest od tego z jakich źródeł uzyskujemy przychody. Najczęściej rozliczamy PIT-37 – deklarację dotyczącą osób zatrudnionych na umowę o pracę, oraz PIT-36 - dedykowaną osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Oba formularze należy składać do ostatniego dnia kwietnia. Jeśli jednak nie zaliczasz się do żadnej z wyżej wymienionych grup i nie wiesz, który PIT powinieneś wypełnić, skorzystaj z wygodnego kreatora aplikacji e-pity, który pomoże Ci w wyborze, zadając kilka prostych pytań.

Jeśli w ślad za podpowiedzią kreatora już wiesz jaki formularz wypełnić, zebrałeś również dane do jego uzupełnienia, rozpocznij śmiało rozliczanie PIT-a. Po wprowadzeniu podstawowych danych aplikacja e-pity poprosi Cię o wpisanie przychodów za ubiegły rok oraz zaznaczenie wszystkich przysługujących Ci ulg i odliczeń. Jeśli masz wątpliwości czy na pewno dobrze interpretujesz pytania kreatora, skorzystaj z przyjaznych poradników ABC Podatki na stronie: https://www.e-pity.pl/abc_podatki/jak_wypelnic_pita/

1% DLA TYCH W POTRZEBIE

Na koniec miły akcent – przekazanie 1% podatku na cel dobroczynny. W Polsce funkcjonuje wiele organizacji pożytku publicznego, które profesjonalnie zajmują się wspomaganiem ludzi chorych, starszych, opieką nad niepełnosprawnymi dziećmi czy działaniem w obszarze ochrony środowiska, edukacji czy nowych technologii. Na pewno znajdziesz taką OPP, której zechcesz przekazać swój 1%. Pamiętaj, przekazanie 1 procenta w żaden sposób nie umniejsza Twojego zwrotu nadpłaconego podatku.

To już wszystko. PIT wypełniony, możesz teraz jednym kliknięciem wysłać go prosto do urzędu otrzymując Urzędowe Poświadczenie Odbioru ( UPO). Nie było tak źle, prawda? Do zobaczenia w przyszłym roku!

O firmie: producentem programu e-pity jest e-file sp. z o.o. spółka komandytowa, producent wyspecjalizowanych aplikacji biznesowych oraz aplikacji korzystających z rozwiązań informatycznych, których celem jest ułatwianie codziennego życia. Centralne działania e-file skupiają się na elektronicznym uzupełnianiu formularzy. Z dotychczasowych edycji oprogramowania e-pity – najbardziej zaawansowanej technologicznie aplikacji do wypełniania druków podatkowych w Polsce – skorzystało już ponad 15 000 000 użytkowników. Spółka jest również autorem programu fillUp Przyjazne formularze, w którym można wypełnić wszystkie druki podatkowe, formularze ZUS, VAT-7 i wiele innych na stronie druki-formularze (www.druki-formularze.pl), oraz aplikacji e-pity Płatnika (www.platnik.e-pity.pl ) służącej do kompleksowej, elektronicznej obsługi PIT-11, 8C, 40 i 4R - dedykowanej płatnikom podatku PIT. Więcej na: www.e-file.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska