Najlepsi rolnicy, sołtysi i gospodynie Dolnego Śląska nagrodzeni! Nagrody w Mistrzowie Agro 2019 rozdane!

nnb
28.11.2019 wroclawmistrzowie agro 2019 plebiscyt wreczenie nagrod dla zwyciezcow i wyroznionych hotel brochow najlepsze kola gospodyn wiejskich i agroturystyki na dolnym slasku gazeta wroclawskatomasz holod / polska press
28.11.2019 wroclawmistrzowie agro 2019 plebiscyt wreczenie nagrod dla zwyciezcow i wyroznionych hotel brochow najlepsze kola gospodyn wiejskich i agroturystyki na dolnym slasku gazeta wroclawskatomasz holod / polska press Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press
Czwartkowe popołudnie być może nie było najcieplejszym dniem w roku ale atmosfera we wrocławskim Hotelu Brochów była gorąca! Na galę rozdania nagród z całego województwa przyjechali nie tylko najlepsi sołtysi, rolnicy i gospodynie - Wrocław odwiedziły także przedstawicielki najpopularniejszych Kół Gospodyń Wiejskich, które do sali wniosły mnóstwo koloru i radości!

28 listopada w Hotel&Restaurant Brochów przy akompaniamencie muzyki granej przez Dąbrowski Trio odbyła się gala rozdania nagród plebiscytu Mistrzowie Agro 2019.

- Zawód rolnika w ostatnich czasach jest bardzo niedoceniany; dla młodszego pokolenia naturalnym jest, że wszystko jest dostępne w lokalnym sklepie - zapominają, że to mleko, masło czy chleb zanim trafiło na sklepowe półki przeszło przez długą drogę produkcji. Od zasiania ziarna, do zbiorów, późniejszej obróbki i w końcu sprzedaży ktoś stale nad tym czuwał i kontrolował cały proces - mówił Arkadiusz Franas, redaktor naczelny Gazety Wrocławskiej. - Z tego powodu tym bardziej cieszy nas tak liczne przybycie Państwa, którzy swoją osobą i dokonaniami prezentują ten najstarszy zawód świata, o którym dzisiaj tak często się zapomina.

Uroczyste wręczenie nagród rozpoczęły podziękowania dla Partnerów plebiscytu, dzięki którym plebiscyt swym zasięgiem objął cały Dolny Śląsk. Swoim Patronatem plebiscyt objęli:

  • Wojewoda Dolnośląski, Paweł Hreniak
  • Oddział Regionalny KRUS we Wrocławiu
  • Dolnośląska Izba Gospodarcza
  • Zarząd Krajowego Związku Młodzieży Wiejskiej
  • Krajowa Rady Izb Rolniczych
  • oraz firma Agro Efekt Sp. z o.o.

Przy uroczystym wręczeniu nagród w kategorii Rolnik Roku redaktorowi naczelnemu towarzyszyła Pani Paulina Zdobylak, Zastępca Dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS we Wrocławiu. W każdy powiecie pamiątkowym dyplomem i medalem wyróżniono jednego najlepszego rolnika a podium wojewódzkie zajęli:
III miejsce - PAWEŁ RYTELEWSKI, powiat wrocławski
II miejsce - MIROSŁAW i PIOTR PASTERNAK, powiat lubański
I miejsce - KAMIL ADAMCZYK, powiat dzierżoniowski.
Najlepsi rolnicy nagrodzeni zostali voucherami wyjazdowymi, eleganckimi zegarkami oraz nagrodami finansowymi w wysokości 7000, 5000 i 3000 złotych.

Następnie przyszedł czas na nagrodzenie najlepszych sołectw oraz sołtysów.
Trzy najlepsze sołectwa w województwie i nagrody dla nich:
III miejsce - sołectwo LIGOTA POLSKA, powiat oleśnicki
II miejsce - sołectwo ŚCINAWKA GÓRNA, powiat kłodzki
I miejsce - sołectwo BOLEŚCIN, powiat trzebnicki

Podobnie jak w kategorii Rolnik Roku także najlepsi sołtysi z każdego powiatu wyróżnieni zostali dyplomem oraz pamiątkowym medalem. Sołtysami, którzy cieszą się największym zaufaniem i szacunkiem w swoich społecznościach okazali się:
III miejsce -ANNA GIL, Sołectwo Rajczyn, gmina Wińsko, powiat wołowski
II miejsce -MAŁGORZATA PINKOWSKA, Sołectwo Przedmoście, gmina Głogów, powiat głogowski
I miejsce - TADEUSZ SZYDLAK, Sołectwo Jałowiec, gmina Lubań, powiat lubański
Główną nagrodą dla najlepszego sołtysa był voucher na zagraniczne wakacje, który wręczył Pan Łukasz Kropski, właściciel biura podróżyWakacje.pl w Siechnicach.

Następna kategoria zarezerwowana była wyłącznie dla Pań - voucherami do salonu kosmetycznego Brilliant Beauty nagrodzone zostały najlepsze gospodynie w powiecie. Finalistki wojewódzkie odebrały nie tylko zaproszenie na zabiegi ale także zestaw ekskluzywnych kosmetyków od firmy Arkana.
III miejsce - SYLWIA ADAMCZEWSKA, powiat lubiński
II miejsce - JOLANTA DEBERNA, powiat bolesławiecki
I miejsce - BEATA KARPIERZ, powiat ząbkowicki
Jednocześnie Pani Beata Karpierz, która od 10 lat wraz z mężem i dwójką synów prowadzi gospodarstwo ekologiczne Borówka Henrykowska, zdobyła pierwsze miejscu w ogólnopolskim finale plebiscytu Mistrzowie Agro 2019 zostając tym samym Gospodynią Roku Polski 2019.

Kolejną nagrodzoną kategorią były Koła Gospodyń Wiejskich - jak się okazuje tradycje te na dolnośląskiej wsi wciąż są żywe i kultywowane. Kołami, które zdobyły najwięcej głosów w województwie okazały się:
III miejsce - KGW W RĘCZYNIE, powiat zgorzelecki
II miejsce - KGW W KRZECZYNIE, powiat oleśnicki
I miejsce - KGW W STĘPINIE, powiat wrocławski

W kategorii Gospodarstwo Agroturystyczne Roku Czytelnicy Gazety Wrocławskiej wśród setek zgłoszonych pensjonatów wybrali trzy najlepsze w całym województwie:
III miejsce - RANCZO POD STRZECHĄ, powiat jeleniogórski
II miejsce - DOM GOŚCINNY WATASZKA, powiat kłodzki
I miejsce - GOSPODARSTWO ZACISZE, powiat bolesławiecki

Po wręczeniu nagród był jeszcze czas na pamiątkowe zdjęcia oraz rozmowy.

Czekaliśmy na nią dwa lata - Jula znowu na scenie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie