MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mieli zbudować nowy parking. Ale się nie mieści

Karolina Banaszkiewicz
Karolina Banaszkiewicz
Google
Przebudowa ul. Tarnogajskiej, gdzie miał powstać nowy chodnik, droga rowerowa i parking, miała się zakończyć do końca listopada zeszłego roku. Tymczasem prace się jeszcze nie rozpoczęły. Okazało się, że firma, która wygrała przetarg, ma problem z projektem.

Przetarg ogłoszono pod koniec sierpnia 2017 roku. Na ul. Tarnogajskiej, na odcinku od ul. Klimasa do Poczty Polskiej, ma powstać nowy chodnik i droga dla rowerzystów. Zaplanowano też około 10 miejsc postojowych dla samochodów.

Pod koniec września ZDiUM podpisał umowę z firmą Mać-Bud Usługi Budowlane Beata Rucińska. Inwestycja ma powstać w trybie zaprojektuj i wybuduj.

Okazało się, że zadanie nie jest takie proste. - Na razie nadal trwają prace projektowe, ponieważ są duże problemy ze zmieszczeniem na tym obszarze ciągu pieszo - rowerowego, miejsc do zawracania oraz ewentualnie miejsc postojowych - wyjaśnia Ewa Mazur, rzecznik Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

- Szacujemy, że na przełomie stycznia i lutego powinniśmy ustalić ostateczną wersję projektu tak, aby w marcu i kwietniu wykonawca mógł przystąpić do robót w terenie.

Termin zakończenia robót wyznaczono na koniec kwietnia tego roku. - Z uwagi na toczące się prace koncepcyjno-projektowe na razie nie można określić, jak będzie wyglądał przebieg chodnika i ścieżki rowerowej, miejsc do zawracania, ani czy powstaną miejsca postojowe i ile ich będzie - wyjaśnia Ewa Mazur.

Tryb zaprojektuj i buduj polega na tym, że firma, która wygrała przetarg musi wykonać projekt do zakładanej koncepcji przebudowy danego miejsca. Musi to uzgodnić m. in ze ZDiUM-em, zarządzającym ruchem i oficerem rowerowym.

Żadna z dotychczasowych koncepcji, jakie przedstawił projektant, nie została przyjęta przez ZDiUM. - Projekt będzie opracowywany tak długo, aż będzie to naszym zdaniem dobre rozwiązanie i zgodne z przepisami - mówi Ewa Mazur.

Nowa trasa ma zaspokoić potrzeby zarówno pieszych, jak i rowerzystów. - Być może uda się wygospodarować miejsca postojowe. Nie jesteśmy w stanie teraz powiedzieć tego na sto procent, dopóki ostateczna koncepcja nie zostanie zaakceptowana.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska